Skocz do zawartości

DragonFly Cobalt


Jot R

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Karmazynowy napisał:

Czy ktoś z użytkowników Cobalta ma taki problem? Po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach słuchania muzyki z telefonu przez AQ ta nagle zamienia się w cyfrowy jazgot i pomaga jedynie odpięcie Cobalta i ponowne podłączenie. Tak jakby zapychał się jakiś bufor? Telefon to V30.

Większość Dragonów ma ten sam problem. Problem software'owy. Zmagają się z tym od kilku lat. Na Twoim miejscu zwróciłbym ten sprzęt do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Compton napisał:

Większość Dragonów ma ten sam problem. Problem software'owy. Zmagają się z tym od kilku lat. Na Twoim miejscu zwróciłbym ten sprzęt do sklepu.

 

Na 100% wróci do sklepu, słucham go 2 dzień i już 4 razy mi się tak zdarzyło.

 

11 godzin temu, vonBaron napisał:

Pierwsze słyszę żeby IFI miało problem z imbalansem.

Znowu jakaś opinia z dupy wymyślona na szybko?

 

Większość małych ifi ma problem z balansem na niskim poziomie głośności, miałem to i w ifi nano LE jak i w dużym Black Label. Jak masz czułe i skuteczne słuchawki np D7000 to jest to problem. Tylko to tak poza tematem raczej...

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Większość małych ifi ma problem z balansem na niskim poziomie głośności, miałem to i w ifi nano LE jak i w dużym Black Label. Jak masz czułe i skuteczne słuchawki np D7000 to jest to problem. Tylko to tak poza tematem raczej...

Większość wzmacniaczy analogowych, poza drabinkami, ma taki problem. I nie jest to tylko wina klocków iFi. Spotkałem się z taką przypadłością nawet w droższych wzmacniaczach.

Rozwiązaniem są potencjometry cyfrowe, które to też nie są bez wad.

Miałeś C3, to wiesz o czym mowa.

 

5 godzin temu, neonlight napisał:

Hmm.. u mnie ani razu nie wystąpił opisywany problem (DFB). ;)

Mój wpis bierz proszę z przymrużeniem oka i to dużym, bo prawdy w nim tyle co winy iFi za to, że stosuje potencjometry analogowe w ich tanich klockach i mają imbalans. :)

To była aluzja do postu Palpatine zamieszonego na audiofanatyku, bo akurat tam wszedłem i czytając to, na tle wcześniejszych ochów i achów  o AQ, tak mi się napisało. ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Compton napisał:

Rozwiązaniem są potencjometry cyfrowe, które to też nie są bez wad.

Miałeś C3, to wiesz o czym mowa.

 

A jednak możliwe jest zrobienie potka cyfrowego, który nie ma wad potka cyfrowego. Jest precyzyjny, nic nie jest luźne i nic nie przeskakuje gdy tego nie chcemy - patrz RME Adi 2 DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka już cecha potencjometrów analogowych że mają imbalans i dlatego często urządzenia mają ustawienie gaina żeby można było kręcić potkiem na godzine 12 a nie żeby było głośno już od pierwszego milimetra. Oczywiście można zrobić dobrego potka bez imbalansu tak jak zrobiło to Sony w DMP-Z1 gdzie użyli zmodyfikowanego specjalnie dla nich przez Alpsa RK501 za 1500 dolców ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy mogłem zepsuć dragonfly'e podłączając go pod kompa a potem wpinając do niego załączone głośniki? Wydaje mi się że wcześniej działał trochę lepiej...może to złudzenie...kolory się zmieniają podbicie jest...chodzi mi o to czy mógł się uszkodzic jakiś układ odpowiadający za barwe przetwarzanie dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie. DF Cobalt obsługuje komunikację dwukierunkową z pc. Czyli również odbiera dźwięk z mikrofonu słuchawek. Można używać do rozmów via Skype itp. 

Z telefonem sprawa wygląda inaczej, Cobalt zbiera dźwięk z mikrofonu (rozmówca słyszy), ale nie przenosi dźwięku do słuchawek (je nie słyszę).

Nie wiem jak Red, ale podejrzewam, że analogicznie.

 

edyta. Red też działa dwukierunkowo z pc. 

 

Edytowane przez Jaworrr
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 1.04.2020 o 09:09, Jaworrr napisał:

Informacyjnie. DF Cobalt obsługuje komunikację dwukierunkową z pc. Czyli również odbiera dźwięk z mikrofonu słuchawek. Można używać do rozmów via Skype itp. 

Z telefonem sprawa wygląda inaczej, Cobalt zbiera dźwięk z mikrofonu (rozmówca słyszy), ale nie przenosi dźwięku do słuchawek (je nie słyszę).

Nie wiem jak Red, ale podejrzewam, że analogicznie.

 

edyta. Red też działa dwukierunkowo z pc. 

 

 

W jaki sposób Ci się udało skonfigurować Cobalt do działania z mikrofonem? Mi Windows 10 uparcie korzysta z wbudowanych mikrofonów i nie mogę zmienić na Cobalt. Jest widoczny tylko w zakładce Playback jako głośniki, zakłada Recording nie posiada nic od Cobalt.

Black jak sprawdziłem też nie chciał się polubić z mikrofonem. Skype/Teams również nie daje możliwości zmiany źródła wejścia. Na Red zapomniałem sprawdzić ale już się pozbyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołuję. Jednak nie działa dwukierunkowo...

Po podłączeniu widoczny jest jako urządzenie odtwarzania, ale mikrofon jest z laptopa. Nie sprawdzałem wcześniej w ustawieniach. Założyłem, że skoro podpinam słuchawki z mikrofonem to dźwięk zbiera ten ze słuchawek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności