Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DragonFly Cobalt


Jot R

Rekomendowane odpowiedzi



Owszem o DF Cobalt, ale nie możemy dojść do porozumienia czy Cobalt jest za drogi czy może to my jesteśmy gołodupcami


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja tego tak nie widzę - nie chodzi mi o fakt, że kogoś nie stać na Cobalta - bo założę się , że 90% społeczności kupiła, kupuje czy kupi droższe rzeczy.

Ale faktem jest, że niewiele osób mówi otwarcie:

"Wiem, że przepłacam, że podzespoły, produkcją i cała ta biznesowa otoczka nie usprawiedliwiają takich kosztów - ja kupuję ten czy inny produkt bo chcę (mieć to szybko, nie czekać, mieć coś lepszego itp.) I JESTEM ŚWIADOMY, ŻE NIE JEST TO UZASADNIONE EKONOMICZNIE A JEST JEDYNIE MOJĄ ZACHCIANKĄ".

I z taką argumentacją zgadzam się za każdym razem - bo każdy ma prawo zrobić z kasą co zechce - choćby nią palił w piecu! "Rzekłem" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RIH

Załóż firmę, zainwestuj w rozwój produktu, uruchom produkcję, następnie globalną sprzedaż i dopiero potem sprawdź jaki udział w kosztach mają użyte materiały.

 

Chi-Fi kusi, ale eldorado (dla nas) nie będzie trwać wiecznie - rząd kiedyś przestanie subsydiować koszty transportu, tania siła robocza przestanie być taka tania, a własność intelektualna zacznie kosztować.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż firmę, zainwestuj w rozwój produktu, uruchom produkcję, następnie globalną sprzedaż i dopiero potem sprawdź jaki udział w kosztach mają użyte materiały.

Chi-Fi kusi, ale eldorado (dla nas) nie będzie trwać wiecznie - rząd kiedyś przestanie subsydiować koszty transportu, tania siła robocza przestanie być taka tania, a własność intelektualna zacznie kosztować.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mam firmę, nie sprzedaję globalnie.
Większość wyliczeń jest lub była dostępna w sieci - Amerykanie z racji rozwiniętego społeczeństwa konsumenckiego mają wiele organizacji i pasjonatów, którzy "walczą' z bezmyślnym kupowaniem bajek marketingowych!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego producenta żarówek mi wykropkowało? 

2 minuty temu, Undertaker napisał:

Kup sobie. Jak będzie bas i Ci się sprzęt nie spodoba, to przynajmniej nie będziesz mógł zarzucić firmie, że obiecuje gruszki na wierzbie :)

😉Lecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam firmę....


To teraz tylko musisz tylko skopiować model biznesowy AQ i będziesz mógł bez stresu kupić nie jednego, ale całe wiadro Cobaltów, które bez żalu nam rozdasz

Ok, korek się skończył, koniec spamowania, czas jechać do domku


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rafacio napisał:

Zawsze miałem opory przed tą marką. Kupować coś co jest "shitem" już na starcie? Choć ****m kupowałem. A i klop najlepszym trenerem jest.

 

Mam tak samo, z drugiej strony Amerykanie jednak inaczej używają tego słowa, niż Polacy. W Polsce raczej nikt nie powie "jadłem dziś na obiad dobre g..." :D

 

Pomijając nazwę, to uważam, że tanie Schiity są znacznie korzystniejszym zakupem, niż DF.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuba_622 napisał:

Co by nie mówić o tanich Schiitach, to za 100 dolców dostaje się wzmacniacz, który napędzi nawet trudne słuchawki i uważam, że to jest rozsądniejsza inwestycja, niż jakiś dzyndzelek, co nie gra lepiej od współczesnych telefonów (a w pomiarach wypada wręcz gorzej).

Od jakiegoś czasu przestałem patrzeć na recenzje audiofilii a właśnie na pomiary i jak do tej pory jestem zadowolony z każdego mojego zakupu, moja kieszeń również :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pamiętać, że jak Black i Red wychodziły, to właściwie nie miały konkurencji wśród USB sticków, które można dodatkowo pędzić z telefonu. Od tego czasu rynek jakby eksplodował. Już chyba każda firma ma swojego dongla, a niektóre są bardzo udane. Do tego doszły jeszcze adaptery BT. Cobalta nie słyszałem ale będę mocno zdziwiony jeśli oferuje więcej niż połowę tańsza konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kuba_622 napisał:

Pomijając nazwę, to uważam, że tanie Schiity są znacznie korzystniejszym zakupem, niż DF.

przy czym taniego Shiita nie weźmiesz w kieszeń posłuchać muzyki podczas spaceru po parku czy w komunikacji miejskiej. ba, nie przeniesiesz się z nim bezproblemowo wraz ze smartfonem z biurka na kanapę i potem do łóżka. to są inne produkty, inna kategoria

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Play napisał:

przy czym taniego Shiita nie weźmiesz w kieszeń posłuchać muzyki podczas spaceru po parku czy w komunikacji miejskiej. ba, nie przeniesiesz się z nim bezproblemowo wraz ze smartfonem z biurka na kanapę i potem do łóżka. to są inne produkty, inna kategoria

 

A na co mi wzmacniacz w parku?! Podłączam FH5 do telefonu i gra muzyka. O komunikacji miejskiej to już nawet nie chcę mówić, bo to nie są warunki do audiofilskich odsłuchów... przy hałasie silnika na poziomie  70 dB albo większym, to na pewno odróżnisz brzmienie DACów czy wzmacniaczy :D

Obok łóżka mam stolik, kiedyś nawet na nim stał odtwarzacz CD + wzmacniacz lampowy. A i tak najczęściej po prostu podłączam T90 do telefonu, głośność jest dla mnie na wystarczającym poziomie. I jest to znacznie wygodniejsze, niż dokładanie jeszcze jakiś dyndających pendrive'ów.

 

Też kiedyś myślałem, że DF to jest wygodne rozwiązanie, testowałem i doszedłem do wniosku, że to zbędny gadżet i tyle.

wwut3n487wh31.jpg

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kuba_622 napisał:

A na co mi wzmacniacz w parku?!

 

Nie mam pojęcia, mi żeby rozruszać Oppo, które chociaż z telefonu pójdą to grają delikatnie mówiąc na pół gwizdka. Z komunikacją się nie kłócę, tam rzeczywiście jeden pies, chociaż w moim przypadku różnicę słychać. Natomiast już do biura, targać stacjonarkę, nawet małą i bawić się z rozstawianiem? Dziękuję postoję.

 

Tak jak pisałem, Black/Red miały swój moment i jak ktoś miał telefon, który ledwo dawał radę z mniej wybrednymi dokami, to były fajnym rozwiązaniem. Sam przerzuciłem się na urządzenia BT, ale jak komuś Cobalt spełnia zadanie, to czemu nie?

 

Generalnie bardzo się cieszę że tobie niepotrzebne i nie widzisz sensu i tak, podpięcie dongla pod telefon wygląda tak jak na tym zdjęciu co wrzuciłeś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie, nie wiecie jak Cobalt mógłby się zgrać z Fostex TH610?

 

Szukałem w sieci brak info o synergii, od kolegów z forum wiem, że Red do nich jest odradzany, zastanawiam się jak Cobalt. 

 

Szukam tak do maks. 800-1000zł czegoś co pogra mi w końcu z nimi, bez wielkiego zasilacza do targania ze sobą (USB: laptop, ew. telefon). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, loop_digga napisał:

jak Cobalt mógłby

Jak mocy małemu wystarczy to może być dobrze. Cobalt przytemperuje i wygładzi górę, może dobrze poprowadzić i zafakturować bas, średnicy raczej nie ruszy. Cobalt jest miękki, ale neutralny, więc nie doda wypełnienia i tutaj upatrywałbym ew. braku synergii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jaworrr napisał:

 

Jak mocy małemu wystarczy to może być dobrze. Cobalt przytemperuje i wygładzi górę, może dobrze poprowadzić i zafakturować bas, średnicy raczej nie ruszy. Cobalt jest miękki, ale neutralny, więc nie doda wypełnienia i tutaj upatrywałbym ew. braku synergii. 

A z nimi nie było tak, że grały już ze smartfona jakiegoś lepszego typu LG V/G? Więc powinno być ok.

Edytowane przez StAc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników Cobalta ma taki problem? Po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach słuchania muzyki z telefonu przez AQ ta nagle zamienia się w cyfrowy jazgot i pomaga jedynie odpięcie Cobalta i ponowne podłączenie. Tak jakby zapychał się jakiś bufor? Telefon to V30.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności