Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DragonFly Cobalt


Jot R

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, marek_m napisał:

Jedną z wielkich zalet AQ DF jest niski pobór prądu - w podróży, parametr krytyczny.

Sabaj3 z baterią, czyli SMSL IQ rozwiązuje ten problem. Na Ali do kupienia poniżej 100$ (u nas 750 - 800 pln).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co tam? Słuchał już który od nas tego cobalta?

Wszedłem na AF, ale znalazłem tam tylko anglojęzyczne fragmenty ssania pałki (po których Evil słusznie pojechał). 

Przeczytałem też, że red, black, smsl i coś tam jeszcze, to ten sam poziom - co tam się dzieje, kuna?:woot:. Sorry, ale u mnie black zagrał gorzej i ze słuchawkami, i z kolumnami niż red - był kostropaty, nerwowy, "cyfrowy" i klasą nie odbiegał jakoś specjalnie od wyjścia słuchawkowego mojego maca; gdzie red to był wyraźny postęp jakościowy i w sumie opłacalna pozycja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audionanik napisał:

No co tam? Słuchał już który od nas tego cobalta?

Wszedłem na AF, ale znalazłem tam tylko anglojęzyczne fragmenty ssania pałki (po których Evil słusznie pojechał). 

Przeczytałem też, że red, black, smsl i coś tam jeszcze, to ten sam poziom - co tam się dzieje, kuna?:woot:. Sorry, ale u mnie black zagrał gorzej i ze słuchawkami, i z kolumnami niż red - był kostropaty, nerwowy, "cyfrowy" i klasą nie odbiegał jakoś specjalnie od wyjścia słuchawkowego mojego maca; gdzie red to był wyraźny postęp jakościowy i w sumie opłacalna pozycja.

 

W top hi-fi mówili że przyjdzie w tym tygodniu ...i się tydzień skończył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zdzichon napisał:

 

Heh, dokładnie tak odbierałem Reda. Słuchać się tego ledwo dało.

 

Audio :)

I ja tak samo, przy dłuższym słuchaniu Black mniej męczył. Black dźwiękowo podchodzi pod wiele słuchawek, ale łatwych do napędzenia. Do Reda ciemne i też bym nie przesadzał, na zagranicznych podpinają pod niego hd600/650 że niby się dobrze zgrywa. Ja swego czasu podpiąłem pod Reda dt990 250omowe i ilość góry mnie przygniotła, suwak głośności na 100% i w niektórych utworach było za cicho. 

 

12 godzin temu, audionanik napisał:

red to był wyraźny postęp jakościowy i w sumie opłacalna pozycja.

Stawiam, że Idea spodobałaby Ci się jeszcze bardziej. Dla mnie miała kilka denerwujących wad, tj. więcej grzebania i zabawy ustawieniami (bez tego zdarzały mi się przycinki podczas odtwarzania i pykanie w tle) czy za każdym razem po włączeniu komputera regulacja głośności. Nie pamiętam dokładnie ale regulacja ma coś około 20 stopni i za każdym razem po włączeniu resetuje się do mniej więcej połowy i trzeba ustawiać na ślepo, bo w systemie nie widać aktualnego stopnia głośności. Porównując łeb w łeb to przy ustawieniu Red na maksimum Idea grając tak samo głośno miała kilka klików w zapasie.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gumiak9 napisał:

I ja tak samo, przy dłuższym słuchaniu Black mniej męczył.

To wyjście maca też by Ci wystarczyło👍

 

3 godziny temu, gumiak9 napisał:

Stawiam, że Idea spodobałaby Ci się jeszcze bardziej.

Źle obstawiasz. Miałem toto kilka dni u siebie i też siał jakimiś chropowatymi naleciałościami tak jak black. Przez chwilę wydawał się być niezły, przyznaję, ale red jednak był spokojniejszy, gładszy i bardziej uporządkowany, najlepszy z tych trzech. I (nie zaczynamy zdania od "i") pomijam tu sygnaturę (jasny/ciemny/średnicowy), bo oczywiście nią też się te trzy penki różnią.

Żeby nie było - reda nie uważam za jakiś cud, bez przesady, ot po prostu całkiem przyzwoity gadżet do posłuchania przy kompie, jak się nie chce odpalać stacjonarki lub płacić za znacznie lepsze mojo, które niestety trzeba ładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red jest po prostu "wygodny". Zajmuje zero miejsca, nie trzeba go ładować i brzmi zdecydowanie lepiej od wszystkich znanych mi kart w laptopach, w tym porządnych jak w Macach. Jako źródło pod wzmacniacz też się sprawdza.

Edytowane przez Seler666
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red'a po prostu trzeba aktualizować!
Pierwsze wersje softu były tragiczne, miał obciętą moc na urządzeniach mobilnych i ogólnie niedomagał dźwiękowo. Nowy soft zmienił wiele z tych cech!


Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RIH napisał:

Red'a po prostu trzeba aktualizować!
Pierwsze wersje softu były tragiczne, miał obciętą moc na urządzeniach mobilnych i ogólnie niedomagał dźwiękowo. Nowy soft zmienił wiele z tych cech!


Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Ostatnia aktualizacja jest z maja 2017r. jeśli dobrze widzę na stronie https://www.audioquest.com/page/aq-digitalupdates.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia aktualizacja jest z maja 2017r. jeśli dobrze widzę na stronie https://www.audioquest.com/page/aq-digitalupdates.html
Wiele osób jeszcze w poprzednim roku (2018) miało soft - (wydaje mi się, że poniżej 1.7 który wprowadzał zmiany) a RED zakupiony z polskiej dystrybucji fabrycznie miał stary soft i jeśli ktoś nie zrobił samodzielnie aktualizacji a jedynie używał zakupiony sprzęt to nadal ma "wadliwy" soft!

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, RIH napisał:

Red'a po prostu trzeba aktualizować!
Pierwsze wersje softu były tragiczne, miał obciętą moc na urządzeniach mobilnych i ogólnie niedomagał dźwiękowo. Nowy soft zmienił wiele z tych cech!


Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

 

No nie wiem. Nowy soft poprawiał u mnie głównie problemy ze sterowaniem głośnością. Na barwę miał raczej znikomy wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba najnowszą wersję sterów i problemy z głośnością nadal są. Na Androdzie jest za cicho, trzeba ciągnąć do końca skali.

Na Windows głośno już w początkowej części skali, tak że jak ręka zadrży to można sobie mocno po bębenkach przywalić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  No nie wiem. Nowy soft poprawiał u mnie głównie problemy ze sterowaniem głośnością. Na barwę miał raczej znikomy wpływ.

 

Zależnie od tego z jakiej "platformy/systemu" korzystasz. Wg mnie największa zmiana była na Androidzie i tam poza zmianą poziomu głośności zmieniało się również wysterowanie słuchawek co miało znaczący wpływ na SQ. Poza tym zależnie od oprogramowania urządzenia na Andku sterowanie nadal może niedomagać gdyż część programów traktuje RED jako urządzenie z "hardware'ową" regulacją głośności i takiej wymaga w ustawieniach natomiast część robi to "software'owo" i wtedy zazwyczaj nie ma problemów przy nowszym sofcie. Ja polecam sprawdzić USB audio player pro z najnowszym "patchem" pod MQA - przy odpowiednich ustawieniach na prawdę dobre źródło!

 

 

 

Ja mam chyba najnowszą wersję sterów i problemy z głośnością nadal są. Na Androdzie jest za cicho, trzeba ciągnąć do końca skali. Na Windows głośno już w początkowej części skali, tak że jak ręka zadrży to można sobie mocno po bębenkach przywalić.

 

 

Nie patrz na stronie, zainstaluj program do upgrade'u softu od nich, podłącz Dragonfly i zobacz default_smile.png

 

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Reda przez UAPP i podtrzymuje to co pisałem. Mi po prostu nie podpasował barwowo. Dla mnie gra sucho i bez życia. Detal i scena mi tego nie rekompensują.

 

Red był pewnie strojony pod hołki i z takimi słuchawkami ma to szansę zagrać. Dla mnie nawet z dość mulastymi m50 brzmiał za ostro

Edytowane przez zdzichon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Reda przez UAPP i podtrzymuje to co pisałem. Mi po prostu nie podpasował barwowo. Dla mnie gra sucho i bez życia. Detal i scena mi tego nie rekompensują.
 
Red był pewnie strojony pod hołki i z takimi słuchawkami ma to szansę zagrać. Dla mnie nawet z dość mulastymi m50 brzmiał za ostro
Jeśli mówisz o ATH M50 to rzeczywiście są one ostre i zbyt matowe/monitorowe same w sobie więc to nie jest idealne połączenie. Miałem je kilka lat ale szybko trafiły do szuflady.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RIH napisał:

Ja polecam sprawdzić USB audio player pro z najnowszym "patchem" pod MQA - przy odpowiednich ustawieniach na prawdę dobre źródło!

 

@RIH mogę podpytać o te ustawienia pod USB audio player?

~ Co ciekawe, mi osobiście wydawało się, że dopiero po przejściu na 1.07 zagrał sucho - dlatego wymieniłem egzemplarz spowrotem na 1.06 :ph34r: 

Ale, to wrażenie z pamięci,  nie próbowałem porównywać bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
[mention=10004]RIH[/mention] mogę podpytać o te ustawienia pod USB audio player?
~ Co ciekawe, mi osobiście wydawało się, że dopiero po przejściu na 1.07 zagrał sucho - dlatego wymieniłem egzemplarz spowrotem na 1.06  
Ale, to wrażenie z pamięci,  nie próbowałem porównywać bezpośrednio.
Zależnie od źródła (telefonu) - ważne, żeby bitperfect i MQA było włączone [dla mnie istotne bo słucham z Tidala](w trakcie odtwarzania pokazuje jeśli jakaś funkcja lub jej brak uniemożliwia odtwarzanie MQA). Nie wiem czy jest cos uniwersalnego bo np V30/40 ma swój DAC i nowa wersja USBAPP wykrywa go i stosuje swoje "sterowniki" a np dla 1+ nie jest to potrzebne, wtedy ustawiam pod RED.
Jeśli będziesz miał wątpliwości co do konkretnego ustawienia - daj znać, zrobię zrzut jak to u mnie wygląda.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności