Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DragonFly Cobalt


Jot R

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiają się pierwsze informacje - DAC+Pre+Amp, cena podobno 299$, europejskiej jeszcze nie ma

 

Info z hiszpańskiego sklepu:

El nuevo DragonFly Cobalt se convierte en el producto de más calidad dentro de la gama de DACs portátiles de Audioquest, con un sonido naturalmente hermoso y seductor

Al igual que el aclamado AudioQuest DragonFly Red, el Cobalt tiene una salida de 2.1 voltios para manejar casi cualquier auricular, usa un control de volumen digital de bit perfecto para una excelente relación de señal a ruido, permite una compatibilidad perfecta con dispositivos Apple y Android, y es un procesador de archivos MQA excepcionalmente competente y asequible.

La gran calidad del nuevo Dragonfly Cobalt es posible gracias a varias innovaciones muy significativas: 

_El nuevo chip DAC ESS ES3838Q2M más avanzado con un filtro de reducción de fase que produce un sonido más natural. 

_El magnífico microprocesador PIC32MX274 de Microchip consume menos corriente y aumenta la velocidad de procesamiento en un 33%. 

_Filtrado mejorado de la fuente de alimentación que aumenta específicamente la inmunidad a WiFi, Bluetooth y ruido celular. 

_Incluye un adaptador DragonTail hembra USB-A a USB-C macho

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiałem kiedy wyskoczą z czymś nowym w świetle zalewu podobnych rozwiązań. Tylko ta cena hmmm

 

3 godziny temu, kuman napisał:

Ciekawe jak był prawdziwy powód zaprzestania produkcji i rozwoju słuchawek.

 

$$$ A co innego? Pewnie na słuchawkach nie było takiej przebitki jak na kablach (to na pewno) i na Dragonflajach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słuchawek trzeba fachowca. Skoro odszedł to nie robią. Do DAC-ów też, ale widać jeszcze pracuje. A kable można kupić w hurtowni elektrycznej, naciągnąć jakiś ładny oplot, dolutować wtyki i gotowe. Cenę dowalić ze 100-1000x wyższą niż zakup w hurtowni i jest biznes.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No produkować to je dalej mogli chyba. Jak pokazuje historia Porta Pro, innych Beyerów 990 czy AKGk702 udaną serię można ciągnąć latami zmieniając kolory materiałów :) Wygląda na to że mimo niszowej grupy totalnie oddanych entuzjastów hołki nie podbiły rynku, a przynajmniej nie w takim stopniu jakby chciał AQ

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie przeczucia że myśleli iż będzie się sprzedawało tyle co kabli.....

mogli zejść z cena o 100 usd. Takie HD660s też się dostosowały cenowo do rynku.

1 minutę temu, Spawn napisał:

 

Słowo klucz.

 

To były słuchawki z jednak wyższej półki cenowo aniżeli DT990,K701/702, czy nawet HD600.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testowałem Black i jak dla mnie za takie pieniądze sprzęt miazga.

Jak cobalt będzie naturalny,to pewnie zakupie w jakiejś promocji.

Edytowane przez radzik55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kuman napisał:

To były słuchawki z jednak wyższej półki cenowo aniżeli DT990,K701/702, czy nawet HD600

Ja wiem czy z wyższej? K701 kosztowały swego czasu chyba z 1700 zł. Hawki jakby były produkowane z 10 lat też by kosztowały pewnie z 600 zł. Chociaż znając dzisiejszy biznes to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko lepsze, po za basem - pierwsze recenzje:

https://www.headfonia.com/audioquest-cobalt-review/?fbclid=IwAR35CdWhbXeF4eNDtQlIxvutH5CXUphgjSw8v-z1mFj1dvZq72JGvhz30J8

 

Podsumował: "Now does it mean you need to upgrade? No, not really as the RED still is really good as well. The Cobalt is a bit better though, and if you like technicalities you’ll for sure prefer the latest version. Some on the other hand will prefer the typical tuning of the RED over that of the new Cobalt" :-)

 

image.png.afe5aa97195f0c98fb5b70a718b006e4.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rafacio napisał:

Absurdalna? A 18000 zł za LCD4 to nie absurd? Czy 13000 zł za PS2000?  Dziwny jest ten świat audiofilski.

 

Zależy jak zagra. Black dużo nie kosztował, a na pewno nie był wart swojej ceny.

 

W cenie Cobalta można kupić Shanlinga M0 i iBasso DC01 i zostanie jeszcze 600 zł na słuchawki. A jest duża szansa, że i Shanling i iBasso zagrają lepiej.

Jakość wykonania też pewnie nie będzie przemawiała za Dragonfly - przynajmniej te obecne były co najwyżej przeciętne w tym względzie.

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, awayeah napisał:

Black dużo nie kosztował, a na pewno nie był wart swojej ceny.

Widzisz. Tu się nie zgodzimy. Kosztował mało i jest u mnie już dwa lata ponad bo gra świetnie.

5 minut temu, awayeah napisał:

Jakość wykonania też pewnie nie będzie przemawiała za Dragonfly

Jakie masz zarzuty do wykonania DF? Bo mój nadal nie ma śladów użytkowania. co prawda od roku używany tylko sporadycznie jak sobie o nim przypomnę, że go mam. 

Takie  pierdzielenie dla pierdzielenia.

 

Dodam, że firmy kablarskie z założenia traktuję jako oszustów.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rafacio napisał:

Widzisz. Tu się nie zgodzimy. Kosztował mało i jest u mnie już dwa lata ponad bo gra świetnie.

 

Zależy z czym porównasz :) Ale z setek źródeł jakie miałem okazje testować, Black byłby na pewno w ostatniej piątce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu, ani ochoty na testowanie setek produktów. Wolę setki płyt.

Nie będę pisał czego słuchałem bo dowiem się, że

1. albo nie słyszę - choć w bursonie słyszałem szum

2. nie znam sie

3. niczego nie słyszałem.

Spoko.

4. A i najważniejsze. Nie miałem tego co słuchałem na własność co najmniej kilka miesięcy. Pożyczone się nie liczy z tego co wiem.

Edytowane przez Rafacio
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co tak wrogo się wypowiadać?

W Bursonie podobno wszyscy słyszeli szum na zlocie, ale co to ma do rzeczy?

Jak nie masz czasu ani ochoty na testowanie lepszych, niekoniecznie droższych sprzętów, to ciężko się dziwić, że jesteś zachwycony Blackiem. Gra to poprawnie, na poziomie przyzwoitego smartphone'a. Poprawi jakość smartphone'a czy laptopa z kiepskim wyjściem, ale to by było tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioquest fan detected. Warining, he is very dangerous. xDDDD

Nie no, 1200 zł za czip 9038m za 30 baksów i drugi mikro procesor. TANIOCHA :D Brać nie marudzić. Poza tym nikt nie twierdzi, że słuchawki za kilka k zł są tanie :P Ale może pomyliłeś tematy kolego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności