Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

nauszne do xdp100r


trzydwajeden

Pytanie

Dzień dobry, 
jakiś czas temu szukałem lepszych zamienników kossów co skończyło się niepowodzeniem i kupiłem kolejną parę lecz jedna ze słuchawek zaczyna pierdzieć i pora na nowe. Może tym razem będę miał więcej szczęścia.

Chcę czegoś przenośnego co będzie grało jak ksc tylko lepiej bo w sumie to jedyne słuchawki które na przestrzeni lat niezmiennie lubiłem.

 

 

Budżet trzycyfrowy 

Mam xdp100r, starego h320 i telefon, ale to raczej sprawa otwarta 
Słucham wszystkiego.



Pozdr :)

Edytowane przez trzydwajeden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

zmieniła się mi koncepcja tzn. mogą być pełnowymiarowe nauszniki tylko żeby nie odstawały za bardzo od uszu (coś jak hd600 a np takie k701 już odpadają) ale coś bardziej przenośnego w stronę sennheiserów px200 mile widziane 

ath msr7 to dobry pomysł? podobno to takie wygładzone m50x których granie mi się ni epodobało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak dla mnie to kompletnie inne słuchawki. M50 pamiętam jako takie kochane miśki, MSR były bardzo detaliczne, bardziej przestrzenne i nie waliły basem, ale męczyły mnie na dłuższą metę. Komfort porównywalny do m50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, zdzichon napisał:

Jak dla mnie to kompletnie inne słuchawki. M50 pamiętam jako takie kochane miśki, MSR były bardzo detaliczne, bardziej przestrzenne i nie waliły basem, ale męczyły mnie na dłuższą metę. Komfort porównywalny do m50.

"Brzmienie jest tu efektowne i efektywne, emanując zarówno rozsądnie umieszczoną średnicą, śmiało podkreślanym basem o wciąż kulturalnej manierze, szczodrze serwowanym detalem, ale też nie do przesady i ciągle z głową. Do tego scena, wielkościowo nieco ponad standard, ale za to zwrócona we wszystkie kierunki w sposób nie ujmujący żadnej z sąsiadujących osi. Taki plan tonalny znamy chociażby z M50X, ale też i DT990 przecież, z tym że w MSR7 nie przyjmuje to kształtu „przeefektowania” brzmienia i stworzenia z niego nadmiarowo ubarwionego spektaklu."

 

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audio-technica-ath-msr7/

 

chyba dobrze to zrozumiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posłuchaj sam. Oczywiście piszę z pamięci, ale dla mnie, różnice były spore. Mniej dociążenia niż w m50(niefajnie), więcej subbasu i ogólnie lepszej jakości (fajnie), za to słabsze tegoż uderzenie.  Jak dla mnie MSR detaliczne ale i suche - M50 funowe, gęste granie. Z blogiem Evila raz mam po drodze, raz kompletnie się nie zgadzam. Generalnie m50 to ostatnie słuchawki jakie bym wyciągnął w rozmowie  przy próbie opisu dźwięku MSRów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wątek już lekko czerstwy, ale dodam coś od siebie.

XDP100r nie ma mocy pod nauszne słuchawki. Wyjątkiem będą tylko Final Audio, z linią Sonorous. Te słuchawki grają z ziemniaka.

Takie ATH-M50x potrzebują 5x tyle mocy co posiada Pioneer. A i tak wolą dostać więcej.


Ten odtwarzacz stanowczo potrzebuje dodatkowego wzmacniacza do 99.9% słuchawek nausznych. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, D@rkSid3 napisał:

Wątek już lekko czerstwy, ale dodam coś od siebie.

XDP100r nie ma mocy pod nauszne słuchawki. Wyjątkiem będą tylko Final Audio, z linią Sonorous. Te słuchawki grają z ziemniaka.

Takie ATH-M50x potrzebują 5x tyle mocy co posiada Pioneer. A i tak wolą dostać więcej.


Ten odtwarzacz stanowczo potrzebuje dodatkowego wzmacniacza do 99.9% słuchawek nausznych. 

XDP100R mocą nie grzeszy, ale nie przesadzajmy, że nie ma mocy do nausznych, bo w trybie Line Out jest jej dosyć sporo i oprócz wspomnianych Final Audio pociągnie również Fostex'y, czy Denon'y, z Grado też z pewnością dałby radę. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oczywiście, że jest tryb V-line out i Pionek w tym trybie napędza większość nausznych słuchawek. Za wyjątkiem tych wymagających i o małej skuteczności. Bez trybu VLO rzeczywiście nie jest wyjątkowo mocny (wersja europejska, bo japońska bez ograniczenia ma ponoć więcej mocy), ale też ze słuchawkami 16 - 32 ohm powinien dać radę, 55 ohmowe AKG M220 o czułości 104 dB/V swobodnie napędza. Tylko chodzi jeszcze o skuteczność. M50x nie słuchałem na Pioneerze, ale skoro mają 38 ohm i czułość 99 dB/V nie powinno być źle. Kwestia tylko synergii, czy będą się zgrywały. Moim zdaniem jeśli chodzi o sygnaturę Pionek ma świetną synergię (a napędza z palcem w nosie)  takie słuchawki jak Nighthawk Carbon, Edifier H880, Aune E1, Bowers Wilkins P7 Wireless, raczej ciepłe czy basowe. Ale to jeszcze zależy od gustu i upodobań.

Nie można mówić, że XDP-100R nie mocy pod nauszne słuchawki. Na pewno nie potrzebuje wzmacniacza do 99% nauszników. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności