Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC+AMP na USB z pokrętłem do 700zł


PJK

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję czegoś co zastąpi mi Dragonfly Black jako pośrednik między laptopem a Beyerdynamic Custom Studio, a jeśli doda sceny i detalu to już w ogóle ekstra. Wymagania:

- zasilanie i sygnał przez USB

- pokrętło (przy DFB tego mi brakuje najbardziej)

- dźwiękowo neutralnie, jeśli już to ewentualnie bardziej jasne niż ciemne

- może być z baterią, ale nie musi

- jeśli działałby z Androidem przez otg to też plus, ale niekoniecznie

 

Budżet: max 700zł

 

Po wstępnych poszukiwaniach wygrywa u mnie iFi iDSD Nano LE.

Bardzo proszę o opinie i sugestie co jeszcze można rozpatrywać.

 

Ostatecznie może jednak z tego budżetu najlepiej będzie DFR? Chociaż bez pokrętła to tak cały czas dziwnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup sobie, moj mily, uzywany DACo-DAP firmy Teac, model PS90 z jakimis krzaczkami, itd. Od czasu do czasu pojawiaja sie one tutaj w takiej wlasnie cenie, co stanowi mniej niez 1/3 cey poczatkowej, a samo urzadzenie nei tak dawno temu bez problemu dorownalo nadrozszym produktom tego typu, przez wielu tez (swego czasu i przez mnie) uwazane bylo za njalepszego DAPa na rynku.

Pokretlo regulacji glosnosci w owym urzadzeniu jest analogowe i bardzo przyjemne w uzyciu.
Spelnia one tez wszystkie Twoje wymagania, dodajac mozliwosc samodzielnej pracy jako urzadzenie odtwarzajace (choc nie najwygodniejsze).

A jak nie to co polecilem, to kieruj sie jak najbrdziej w strone iFi, ktora rowniej jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli juz ifi to idsd nano black label, mam gra fajnie ale na szerokość sceny to jednak iść w sabre trzeba, topping NX4 zaproponowany wyżej to tez fajna opcja.

ewentualnie coś z chinczykow smsl,sabaj i podobne....

 

edit:

co do topping nx4 i podobnych ala kieszonkowych to pozostaje pytanie jaki opór ma pokrętło głośności, teoretycznie powinny być zaprojektowane właśnie z większym oporem tak aby łeba ci nie urwało jak w kieszeni niechcący ci się przekręci w góre.

Powyższe wiąże się z tym iż aby zmienić głośność takiego urządzenia leżącego na biurku musisz jedną ręką je przytrzymać(mam tak w fiio a5)ewentualnie dać coś antypoślizgowego jak stopki silikonowe.

 

Edytowane przez kuman
txt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mogę polecić NX4, jako obecny posiadacz. Może będę miał do sprzedaży w następnym tygodniu, zależy czy przesiądę się na mojo.

3 godziny temu, kuman napisał:

edit:

co do topping nx4 i podobnych ala kieszonkowych to pozostaje pytanie jaki opór ma pokrętło głośności, teoretycznie powinny być zaprojektowane właśnie z większym oporem tak aby łeba ci nie urwało jak w kieszeni niechcący ci się przekręci w góre.

Powyższe wiąże się z tym iż aby zmienić głośność takiego urządzenia leżącego na biurku musisz jedną ręką je przytrzymać(mam tak w fiio a5)ewentualnie dać coś antypoślizgowego jak stopki silikonowe.

 

Co do pokrętła to na początku stawiało naprawdę bardzo duży opór, po kilku tygodniach używania się już troszeczkę wygładziło, ale nadal jest wyczuwalny opór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Podsumowując, jedyna propozycja gdzie nowy sprzęt się mieści w budżecie to FiiO K3. Wcześniej go już skreśliłem bo w tej samej cenie praktycznie można dostać iFi nano LE. Ale to po cenach w Polsce, jak się okazuje na amazon.de FiiO jest 100zł tańsze i to już jest coś nad czym się będę poważnie zastanawiał.

 

Reszta propozycji to muszą być używane żeby być w budżecie. Nie mam nic przeciwko temu, ale biorąc pod uwagę że kupować sprzęt mam zamiar dopiero we wrześniu, to będę musiał przeglądać aktualne oferty właśnie wtedy ;) ze szczególnym uwzględnieniem wspomnianego xDuoo bo tak na pierwszy rzut oka wydaje się najciekawszy, a możliwe że uda się nieco nagiąć budżet i kupić nawet nówkę XD-05. iFi nano Black label również kusi ale to będę patrzył na oferty używek kiedy faktycznie będę już kupował, na razie tylko research dostępnych opcji ;)

 

PS. Zmiana słuchawek oczywiście jest jedyną metodą żeby faktyczną różnicę odczuć, ale jestem ograniczony do konstrukcji zamkniętych (zdarza się że używam ich obok śpiącego niemowlaka ;) ) i w tej cenie moje obecne Custom Studio są dla mnie idealnym połączeniem wygody (uwielbiam wielkie nauszniki) i brzmienia (jak na zamknięte). Zmieniać je będę dopiero na jakieś otwarte kiedy to będzie miało dla mnie sens ;)

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie robisz krzywdę :P Niemowlaki trzeba przyzwyczajać do spania bez idealnej ciszy moja mała śpi na mnie kiedy mam na uszach Audeze LCD2C otwarte i porządnie podkręcone - zalety są takie, że jak zaśnie można tłuc garami, rozmawiać czy oglądać filmy a jej nic nie rusza, bo jest przyzwyczajona od urodzenia :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sirkszak napisał:

Sam sobie robisz krzywdę :P Niemowlaki trzeba przyzwyczajać do spania bez idealnej ciszy moja mała śpi na mnie kiedy mam na uszach Audeze LCD2C otwarte i porządnie podkręcone - zalety są takie, że jak zaśnie można tłuc garami, rozmawiać czy oglądać filmy a jej nic nie rusza, bo jest przyzwyczajona od urodzenia :)

Masz całkowitą rację :) a więc może uściślę: obok śpiącego niemowlaka oraz żony czytającej książkę, która zdecydowanie nie podziela mojego gustu muzycznego :P a nie widzi mi się zaszywanie w gabinecie za każdym razem jak chcę w spokoju posłuchać muzyki ;) chociaż może sprawię sobie na próbę jakieś tańsze otwarte żeby zobaczyć jak z codziennym użytkowaniem takich by było, ciekawy to pomysł.

Edytowane przez PJK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchanie z telefonu + dac daj sobie spokój.

Opcja dapa daje więcej swobody i jedno urządzenie, ja tak chodzę po mieszkaniu a jak chce otwartych to dopinam ampa i jada hd600.

Ale to twoja kasa twoj wybór.

Chętnie bym posłuchał custom studio bo długo polowałem na ten model.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PJK napisał:

PS. Zmiana słuchawek oczywiście jest jedyną metodą żeby faktyczną różnicę odczuć, ale jestem ograniczony do konstrukcji zamkniętych (zdarza się że używam ich obok śpiącego niemowlaka ;) ) i w tej cenie moje obecne Custom Studio są dla mnie idealnym połączeniem wygody (uwielbiam wielkie nauszniki) i brzmienia (jak na zamknięte). Zmieniać je będę dopiero na jakieś otwarte kiedy to będzie miało dla mnie sens ;)

Spoko. Rozważ jednak programik który poleciłem. Potencjometr staje się zbędny. Zwłaszcza w przypadku Dragonfly. Po odpowiednim ustawieniu programu najeżdżasz kursorem na dolny pasek i kręcąc kółkiem myszki zmieniasz głośność. Czasem nie trzeba wydawać ani grosza.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności