Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałowe, funowe, z basem do 300-600zł


banno40

Pytanie

Szukam słuchawek dokanałowych zapewniających rozrywkowe granie i mocny bas, słucham głównie muzyki elektronicznej.

 

Budżet? Pomiędzy 300 a 600zł. Im taniej tym lepiej. Dlaczego taki duży rozrzut? Przesiadłem się z Tin T2 na Moondrop Kanas Pro i pomimo, że grają lepiej, to nie uważam że przesiadka w pełni była warta ceny :) 

 

Myślałem nad Fiio FH1, ale nie wiem czy zapewni dobrą ilość basu. Dla porównania - ZSN Pro na piankach ma go za mało i chciałbym żeby kolejny model miał więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
8 minutes ago, emadine said:

Jakie masz źródło/odtwarzacz/dap ?  Podbijasz na nim bas w EQ ?

 

Źródło stacjonarne a w sumie laptopowe to chiński dac na usb oparty o SA9023A i ES9018K2M. Mobilnie (i to w sumie będzie głównym źródłem) to Samsung Galaxy S10. Equalizera nie używałem z Kanasami i prawdopodobnie nie będę też używał go z kolejnymi słuchawkami. Coś mi ewidentnie "nie leży" po włączeniu i wyłączam po kilkunastu minutach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po T2 spróbuj Shanling ME100. Zmieścisz się w budżecie i na dobrego łyskacza zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, banno40 napisał:

Przesiadłem się z Tin T2 na Moondrop Kanas Pro i pomimo, że grają lepiej, to nie uważam że przesiadka w pełni była warta ceny :) 

Napisz czego Ci brakuje w Kanasach, będzie łatwiej coś doradzić. W mojej opinii zdecydowanie funowe słuchawki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minutes ago, Najner said:

Napisz czego Ci brakuje w Kanasach, będzie łatwiej coś doradzić. W mojej opinii zdecydowanie funowe słuchawki ;)

W Kanasach na dobrą sprawę nie brakuje niczego i do dłuższego i częstego korzystania na pewno nadal będą numerem jeden. Wygrzebałem gdzieś z szafy Aukey ep-b40 i jak strzeliły basem to aż w głowie zawibrowalo, niestety zalało też cała resztę :) Szukam czegoś w takim stylu, jednak bez całkowitego odcinania reszty przekazu. Szukam takiego małego mózgotrzepa do sporadycznego używania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak gdzieś dostaniesz to Pioneer SE-CX-8. Subwoofer w uszach, ale słychać i resztę. Bas jest przepotężny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, banno40 napisał:

W Kanasach na dobrą sprawę nie brakuje niczego i do dłuższego i częstego korzystania na pewno nadal będą numerem jeden. Wygrzebałem gdzieś z szafy Aukey ep-b40 i jak strzeliły basem to aż w głowie zawibrowalo, niestety zalało też cała resztę :) Szukam czegoś w takim stylu, jednak bez całkowitego odcinania reszty przekazu. Szukam takiego małego mózgotrzepa do sporadycznego używania :P

Whizzer A-HE03 Kylin :D V-ka z wykopem o zajefajnie szerokiej, głębokiej i bardzo wysokiej scenie. Genialne do maści wszelakiej elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja się dołączę do tematu ze swoim tematem. Nie jestem za bardzo audiofilem i nie za bardzo ogarniam terminologię :(

 

Szukam słuchawek tak do 600zł które mogą zastąpić mi Creative Aurvana Live! (CAL!) - chodzi o te pierwsze. Najważniejsze jest dla mnie przynajmniej takie 'lekkie' brzmienie jakie mają CAL!. Lekkie w sensie, że wydaje się jakby słuchawki grały bez wysiłku - całe pasmo leci czysto. Kiedyś pracowałem w sklepie muzycznym i się ze mnie śmieli że mam na uszach jakieś słuchawki z Creative, ale jak brałem na uszy jakieś hi-endowe słuchawki kolegów to słychać było, szczególnie w okolicach basów, że dżwięk jest lekko tępawy i sztuczny. Dlatego trochę się boję kupować coś innego. Na oku mam Creative Aurvana Live! 2 i Sennheiser hd 4 50 btnc. Te pierwsze dlatego, że liczę, że dźwięk będzie w miarę podobny ale zyskam przydatny mikrofon, te drugie ze względu na bezprzewodowość co da dodatkowy komfort i mobilność (brak pałętającego się kabla). No ale, dalej ten sam dylemat - cobym nie żałował - dźwięk jest dla mnie najważniejszy.

 

Słucham zazwyczaj Dubstepu przy pracy (jak jestem w programistycznym zonie) i czasami spokojniejszej muzyki melodyjnej.

 

Przewinęły się w poprzednich postach inne słuchawki i chętnie bym je sprawdził, tylko chciałbym zapytać czy ktoś może doradzić - co kupić aby na pewno nie grało gorzej niż CAL! Dodatkowe funkcje są bardzo przydatne ale mniej priorytetowe.

 

EDIT: no tak, nie dopatrzyłem... szukam naokołousznych słuchawek

Edytowane przez radix_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tu masz link do Aurvana Platinium. Wg mnie lepsze od Senków  i CAL! 2, cena chyba rozsądna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedź. Patrzyłem też i na nie, tylko zrezygnowałem ze względu na BT w wersji 3.0 (chociaż nie wiem czy to takie ważne, jest niby aptx więc chyba jest dobrze) i wyższą cenę.

Recenzje różne, jedni że mało basów, drudzy że za dużo i trzeba je najpierw wygrzać. Są tez opinie, że są delikatne i łatwo się psują (ja należę do osób "szanujących" sprzęty, więc nie wiem, może to od normalnego użytkowania się połamać?). Rozumiem że posiadasz owe słuchawki? Skąd Twoja opinia na ich temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 Nie nie posiadam słuchałem u kolegi. Nie moje granie jak wszystkie CAL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po pierwsze serdecznie wszystkim którzy podali rozsądne propozycje.

 

Jednakże, nie chcę wyjść na chama, ale co to za zwyczaje, że ktoś się ładuje w cudzy wątek i pyta o zupełnie inny typ słuchawek? Zrób swój kolego i pisz w nim cokolwiek chcesz.

 

Proszę moderatora o zamknięcie wątku, nie po to pytałem żeby otrzymywać powiadomienia e-mail dotyczące jakichś creative nausznych. 

 

Edytowane przez banno40
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 23.06.2019 o 19:09, banno40 napisał:

Szukam słuchawek dokanałowych zapewniających rozrywkowe granie i mocny bas, słucham głównie muzyki elektronicznej.

 

Budżet? Pomiędzy 300 a 600zł. Im taniej tym lepiej. Dlaczego taki duży rozrzut? Przesiadłem się z Tin T2 na Moondrop Kanas Pro i pomimo, że grają lepiej, to nie uważam że przesiadka w pełni była warta ceny :) 

 

Myślałem nad Fiio FH1, ale nie wiem czy zapewni dobrą ilość basu. Dla porównania - ZSN Pro na piankach ma go za mało i chciałbym żeby kolejny model miał więcej :)

 

FH1 mają bardzo dużo nisko schodzącego basu, a jednocześnie nie zalewa on reszty pasm. Są też funowe, polecam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności