Skocz do zawartości
  • 0

Nowe słuchawki brzmieniowo jak AKG K240MK II


MrBlasterro

Pytanie

Hej.

 

Potrzebuję porady dotyczącej nowych słuchawek konstrukcji otwartej czy półotwartej.

 

W chwili obecnej posiadam AKG K240 MKII z których oczywiście jestem bardzo zadowolony aczkolwiek chcę wskoczyć w półkę wyżej. Słuchawki mają być brzmieniowo jasne jak akg 240mk II bo taki rodzaj gry jest dla mnie najlepszy. W związku z tym zacząłem szukać dac-a. W swoim mieście w sklepie polecili mi na odsłuch u nich Taga Harmony THDA-500T v2 i raczej się do niego będę przymierzał. Na słuchawki mogę wydać do 1000zł. Może potraficie coś od siebie polecić. Muzyka relaksacyjny dubstep coś pokroju Lumidalic - Magic garden albo klasyczny rock. Nie zalezy mi na mega basie wolę miękki umiarkowany toteż przypuszczam e Beyerdynamic 880//990 nie będą mi odpowiadały bo maja inny charakter brzmienia niż preferują. Z góry dzieki za jakakolwiek sugestię. U brata na Aune X1s w parze z Aune x7 (chyba taki model) i słuchawki AKG K7xx z massdropa limited edition scena super aczkolwiek oczekuję cieplejszego brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
W dniu 23.06.2019 o 13:19, MrBlasterro napisał:

Hej.

 

Potrzebuję porady dotyczącej nowych słuchawek konstrukcji otwartej czy półotwartej.

 

Od siebie polecam posłuchać DT880 Edition 600, to jest zdecydowany krok do przodu w stosunku do K240, bez zbytniego odchodzenia od ich charakterystyki grania. Scena jest równie duża, jak w K701, natomiast są od K701 cieplejsze (choć średnica nie jest tak misiowata, jak w K240 - jeżeli ma być miś, to HD650, tylko że Sennheiser z kolei są trochę ciemniejsze, nie mają takiego piku na sopranie, jak K240). Warto również wziąć pod uwagę HE400i. A jeśli bardzo lubisz AKG, to K712 (więcej basu/ cieplejsze niż K701). Wszystkie w/w to są takie "klasyki" w okolicach 1000 zł, warte rozważenia.

 

Co do DACa/ampa, to ja był w tym budżecie zbytnio nie kombinował i kupił Aune X1S - dobry, sprawdzony sprzęt. To jasne, że w sklepie Ci polecają Taga Harmony, w sklepach prawie zawsze polecają to, co im się najgorzej sprzedaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zakupiłem HiFiman 400i do tego dac ze wzmacniaczem słuchawkowym IFI audio iDSD  LE nano. Póki co sprzęt nie wygrzany jeszcze. Zobaczymy efekty|:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności