Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klasowy DAC do Pathosa Aurium


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, EvilKillaruna napisał:

 

nie posiadam żadnych lamp do Aurium prócz stocków.

Jedyne dobre electroharmonixy jakie poznałem to mocy-6ca7 i małe- jakaś seria 12ax7 (inne serie już kaszaniły); a od 6cg7 baj EH w staxowym energizerze pękało mi szkliwo w zębach.:D

Także tentegotam, co by nie włożył  zamiast EH, to powinien zanotować progres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jaworrr napisał:

@dj1978 tego R2R nie będzie gdzie posłuchać, czyli tak jak piszesz eksperyment - nie chce, znając moje szczęście trafię na 'ciekawy przypadek' :) 

Znam Qutesta i wiem, że to może być to, ale jeśli mogę lepiej wykorzystać możliwości Aurium po xlr to trzeba spróbować.

 

Doczytałem, że HD25 lepiej gra po koaksjalu (którego nie mam w laptopie) niż po USB. Więc już bliżej mi do Matriksa, nt którego muszę się dokształcić. 

 

Jest jeszcze Mytek Brooklyn DAC+, ale ten też jest z tych droższych, i chyba bardziej analitycznych.

Akurat HD25 po USB gra spoko, HD20 gra słabo po USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

 

Pisałem w recenzji wyraźnie kiedy i jakie profity płyną z obecności Aurium, a kiedy i jakie z Converto, jak również w jakich zastosowaniach jeden i drugi sprawdzają się u mnie. Nie ma tu żadnych oczywistości i nie musi to być parowane ze sobą bezwzględnie, a w niektórych scenariuszach nawet nie ma to większego sensu. Akurat Hegel HD20/25 to moim zdaniem dobry kierunek dla tego wzmacniacza. 

 

oczywiście, że w audio nic nie jest oczywiste

 

oczywistym jest, że estetycznie to idealna para

 

i również oczywiste, że w życiu ironia przydaje się na równi z powagą 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiły te lampki robotę (6N23P NOS). Zmiana duża w stosunku do stocka, czy na plus czy nie to już zależy od upodobań i całego toru. Nie spodziewałem się, że różnica będzie tak wyraźna, można uzyskać całkowicie odmienne brzmienie przy zachowaniu wysokiej klasy. W to mi graj :D 

 

W stosunku do stockowych Elektro harmonixów grają bardziej holograficznie, średnica jest cofnięta ale pięknie obrazowana, namacalna. Góra zrobiła się ostrzejsza, jest bardziej zaznaczona, nieco szorstka i w barwie szaro srebrnej w miejsce lekko złocistej z lamp oryginalnych. W muzyce elektronicznej coś pięknego. W metalu nie. W metalu lepiej się sprawdzają oryginalne lampy. 

To są wrażenia po kilku godzinach grania lampami, prawie prosto z pudełka więc dźwięk się jeszcze ułoży. Słuchałem tylko z TH900, na resztę zabrakło czasu.

Ciekawostka, HD800 z oryginalnymi lampami prezentują holografię na podobnym poziomie co TH900 z 6N23P. 

 

Dodam jeszcze, że z tymi oryginalnie włożonymi harmonixami po ok 60 godzinach grania zrobiło się na prawdę ciekawie. Brakowało mi potęgi, rozmachu i czarów, już mi nie brakuje. 

Teraz tylko kusi zabawa w kolejne lampy jak Philipsy SQ :D 

Ale już teraz jestem kontent, i to tak na maxa, że nic tylko siedzieć i słuchać.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś w domu przelotnie Lite DAC-60. On na EH grał po prostu normalnie, czyli dobrze, a z NOSami Mullarda coś jak to opisał Jaworr - dolna średnica melasowata, wyższej brak, zimna i jednobarwna góra. Kupujcie NOSy kupujcie.

 

Jeszcze wspomnę o ponadrocznej przygodzie z WA6-SE i dwoma kartonami lamp. Z sensem grała tylko jedna para i tylko jedna dioda prostownicza, reszta to był zwykły banan, a pośród tych zwykłych bananów 2/3 to odpad dźwiękowy tak nędzny, jak to w świecie półprzewodników się nie zdarza. Moje szczególne wyróżnienie otrzymuje firma Westinghouse - jedyna w swoim rodzaju parodia z muzyki. Kupujcie lampy, kupujcie. Dużo!

 

Radzę kombinować wokół EH, ewentualnie cos z Raytheona z ciemnymi anodami z czerwono-niebieskich kartonów, Western Electric lub Sylvanii gold pin. Dla bogatych Emission Labs i odpowiednio trafione NOSy Siemensa.

 

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawkowo chyba mogę powiedzieć, że jestem spełniony. Tzn, zestaw którym dysponuje obecnie daje mi wszystko do czego dążyłem od początku. 

Chociaż miałem już chwilę zwątpienia czy będzie to możliwe. Ale jest, mam to. Teraz tylko muszę się wyrwać z wiru dokupywania żeby było jeszcze o 0,0001% lepiej :) 

No, może raz na czas jakieś lampy żeby się pobawić i uspokoić głód zmian. 

 

Do stereo nie mam wzmacniacza... Aurium jako pre. Kiedyś będzie trzeba pomyśleć o jakimś niedrogim i najlepiej małym wzmacniaczu żeby mi się w szafce obok innych gratów zmieścił :P

 

37 minut temu, majkel napisał:

jak to opisał Jaworr - dolna średnica melasowata, wyższej brak, zimna i jednobarwna góra

To dość daleko posunięta parafraza mojego opisu NOSa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności