Skocz do zawartości

iBasso DC01 Hi-Res DAC 2.5mm zbalansowany


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pawelekdabek napisał:

Nie spodziewałam się takich bzdur od Pana. Każdy taki "kabel z kawałkiem plastiku" potrzebuje przetwornika DAC i jakoś ten dźwięk musi zostać wzmocniony więc może jest oddzielny układ wzmacniający a może ta kostka DAC odpowiada za wszystko. Pomiary były wykonane przy użyciu PC.

 

Proszę o to link do pomiarów:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-apple-vs-google-usb-c-headphone-adapters.5541/

 

Oraz do DC02:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/ibasso-dc02-usb-phone-dac-amp-review.10547/

 

A tutaj na dowód rozbiórka tego "kawałka plastiku" co nic w sobie nie ma...:

https://www.cabledo.com/apple-usb-c-digital-to-3-5-mm-headphone-adapter-teardown/

 

 

Nie wiem po co robisz jakąś ****oburze ale pozwól, że wytłumaczę. Akcesorium od Apple to zupełnie inny produkt od zewnętrznych portable DAC. Dla mnie to kabel i kawałek plastiku i możesz dalej obrażać i tupać nóżkami ale nic mojego zdania nie zmieni. Do zachowania podstawowych funkcji Apple wsadziło w wtyczkę chip CS 46L06-CWZR z zapiętym na sztywno próbkowaniem 48kHz aby cokolwiek grało a dzięki mikro impedancji jest trochę prądy na wyjściu. Wrzucasz linki do pomiarów, których chyba nie za bardzo rozumiesz bo sugerujesz się parametrami, które nie przekładają się na rzeczywisty odbiór brzmienia. To jest ADAPTER a nie typowy zewnętrznych DAC jak w przypadku DC01/02 z PCM do 32 bit/384 kHz i natywnym DSD256 czy nawet wspomniany Meizu przez Ciebie również z PCM 32bit/384 kHz i natywnym DSD128. Zewnętrzne DACi to zupełnie inne produkty i nie ma sensu w ogóle dyskusja na ten temat.

 

Godzinę temu, pawelekdabek napisał:

Doczytałem, że są też adaptery pasywne, mea culpa ale @bigmaras tak czy siak mówił bzdury o tym adapterze.

 

Jakbyś przykontrolował nieco język to zecydowanie milej by było...

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, bigmaras napisał:

Jakbyś przykontrolował nieco język to zecydowanie milej by było...

 

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Nie obrażam Cię, wytknąłem tylko, że mówiłeś fałszywe informacje.

 

Każde urządzenie, które posiada przetwornik można nazwać zewnętrznym DAC-iem. Co z tego, że ten od Apple obsługuje tylko do 24bit/48kHz, rozumiem, że to według Ciebie jest wyznacznik, że coś dobrze gra lub źle? Parametry które, zostały zmierzone mają bardzo duży wpływ na dźwięk... Dynamika, czy moc wolna od zniekształceń to chyba najłatwiejsze do wychwycenia gołym uchem parametry urządzenia... Impedancja na wyjściu też jest istotna, tak jak szumy własne urządzenia. Jeżeli są jakieś wartości mierzalne, które uważasz za ważniejsze od tego to proszę napisz o nich. Nie zachwalałbym tego urządzenia gdybym go nie słuchał wcześniej. W telefonie mam przetwornik, który przez Ciebie uznawany byłby za lepszy bo przecież obsługuję pliki po PCM do 32bit/384kHZ ale niesety gra gorzej, mógłbym się założyć, że pomiary też będzie miał gorsze, głownie przez nierowne pasmo przenoszenia.

 

45 minut temu, bigmaras napisał:

zapiętym na sztywno próbkowaniem 48kHz

obsługuje do 24 bit/48kHz. 

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chico99 napisał:

Zamiast gadasz bzdury, można napisać, mówisz nieprawdę i nie zgadzam się z Tobą ...

Lepiej brzmi i stwarza płaszczyznę do dyskusji.

 

Poniosło mnie, ale to nadal nie jest obraza. Jak ktoś pisze nieprawdziwe informacje bo nie sprawdza tego wcześniej to jaki jest sens w dyskusji z taką osobą. Tymbardziej, że tych informacji nie trzeba szukać bardzo głęboko, wystarczy wpisać w google i są to pierwsze wyniki.

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pawelekdabek napisał:

 

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Nie obrażam Cię, wytknąłem tylko, że mówiłeś fałszywe informacje.

 

Każde urządzenie, które posiada przetwornik można nazwać zewnętrznym DAC-iem. Co z tego, że ten od Apple obsługuje tylko do 24bit/48kHz, rozumiem, że to według Ciebie jest wyznacznik, że coś dobrze gra lub źle? Parametry które, zostały zmierzone mają bardzo duży wpływ na dźwięk... Dynamika, czy moc wolna od zniekształceń to chyba najłatwiejsze do wychwycenia gołym uchem parametry urządzenia... Impedancja na wyjściu też jest istotna, tak jak szumy własne urządzenia. Jeżeli są jakieś wartości mierzalne, które uważasz za ważniejsze od tego to proszę napisz o nich. Nie zachwalałbym tego urządzenia gdybym go nie słuchał wcześniej. W telefonie mam przetwornik, który przez Ciebie uznawany byłby za lepszy bo przecież obsługuję pliki po PCM do 32bit/384kHZ ale niesety gra gorzej, mógłbym się założyć, że pomiary też będzie miał gorsze, głownie przez nierowne pasmo przenoszenia.

 

obsługuje do 24 bit/48kHz. 

 

Założeniem Apple jest aby adapter grał tak jak z dziury telefonu, nie lepiej. Nie ma fizycznej możliwości aby mikro chip będący jednocześnie kontrolerem usb/audio/dac mógł konkurować z dedykowanymi rozwiązaniami zewnętrznych daców.

Odbiór brzmienia to zawsze dość mocno indywidualna kwestia, to co ty uważasz, że gra lepiej dla kogoś innego będzie gorzej. Gwarantuje Ci, że z Twoją opinią wielu by się nie zgodziło. Nie mniej jednak chciałbym przypomnieć, że wątek dotyczy DC01 zatem załóż proszę oddzielny dotyczący Apple aby nie robić bałaganu na forum i nie potrzebnych spinek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, bigmaras napisał:

 

Założeniem Apple jest aby adapter grał tak jak z dziury telefonu, nie lepiej. Nie ma fizycznej możliwości aby mikro chip będący jednocześnie kontrolerem usb/audio/dac mógł konkurować z dedykowanymi rozwiązaniami zewnętrznych daców.

Odbiór brzmienia to zawsze dość mocno indywidualna kwestia, to co ty uważasz, że gra lepiej dla kogoś innego będzie gorzej. Gwarantuje Ci, że z Twoją opinią wielu by się nie zgodziło. Nie mniej jednak chciałbym przypomnieć, że wątek dotyczy DC01 zatem załóż proszę oddzielny dotyczący Apple aby nie robić bałaganu na forum i nie potrzebnych spinek.

Nie będę już więcej o nim pisał tutaj poza tym ostanim postem. Ja uważam, że warto dać mu szansę, tymbardziej, że kosztuje tylko 9 usd plus shipp. To nie jest tylko moja opinia, wystarczy przeczytać o nim w wątku o DAC-ach na usb C na head-fi.org. Ludzie są naprawde zadowoleni, bo gra on bardzo dobrze, tymbardziej, że jest tak tani.

 

Jeżeli nie wierzysz to mogę Ci go podesłać. Jeżeli wtedy też będziesz uważać, że jest tylko kawałkiem plastiku i nie ma fizycznych możliwości żeby brzmiał dobrze nie będę miał z tym żadnych problemów bo będę wiedział, że go słuchałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2020 o 00:45, pawelekdabek napisał:

@adas03 z recenzji i pomiarów wynika, że brak odpowiedniego wzmocnienia w DC02 sprawia, że ten dongle gra zauważalnie gorzej od wersji zbalansowanej mimo dość dobrej kości DAC. Z własnego doświadczenia mógłbym polecić Apple USB C A2049 z eBaya za około 60 zł z wysyłką. To maleństwo gra naprawdę świetnie, dużo pozytywnych opini o nim możesz przeczytać na head fi. Za jakiś czas będę miał na test również Meizu HiFi Dac Pro, który z samych pomiarów wypada lepiej niż DC01 a i recenzje są bardzo pochlebne. U nas @espe0 ma i zachwalał. 

 

Dzięki za odpowiedź. DC01 niestety odpada z uwagi na konieczność wymiany słuchawek a chwilowo koszty chciałby ograniczyć do rozsądnego minimum. Z niecierpliwością czekał będę na subiektywną opinię dot. Meizu, ewentualnie innych podobnych rozwiązań (np. Hidizs)

 

p.s. z uwagi na post w nieodpowiednim temacie (co zważyłem zbyt późno) pozwolę sobie swoje pytania i wątpliwości przenieść do tematu dot. Ibasso dc02, o tu: 

  Gdyby ktoś chciał dodać coś w temacie będę wdzięczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 19.06.2019 o 21:02, bigmaras napisał:

Do końca miesiąca w PL nowy produkt od iBasso

 

DAC dedykowany do urządzeń z Type-C lub po adapterze do USB ze zbalansowanym złączem 2.5mm

 

  • THD+N: < 0.001% (32 ohm load, 1.2Vrms)
  • Output Voltage: 1.9V (32 ohm load)
  • Output Power: 113mW @ 32 ohm
  • Frequency Response: 20Hz – 40kHz +/-0.5dB
  • PCM: Up to 32bit/384kHz
  • DSD: Native DSD up to 256x
  • Weight: 11g
  • Length: 120mm

 

Cena: ok 50 USD

 

MVhsBc4.jpg

 

W jakim "standardzie" jest gniazdo TRRS?

Pytam, bo chciałbym zrobić kabelek zbalansowany pod Meze 99C 

i przejściówkę z wtyku TRRS 2,5 na gniazdo XLR dla Fostex TH900 (są na wtyku XLR).

 

Chodzi mi o to (z headfaja): 

trrs-wiring.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, xxxmiloszxxx napisał:

 

W jakim "standardzie" jest gniazdo TRRS?

Pytam, bo chciałbym zrobić kabelek zbalansowany pod Meze 99C 

i przejściówkę z wtyku TRRS 2,5 na gniazdo XLR dla Fostex TH900 (są na wtyku XLR).

 

Chodzi mi o to (z headfaja): 

trrs-wiring.png

 

2.5mm Balance standard jest jeden. Jakiekolwiek różnice dotyczą tylko i wyłącznie wersji 3.5 Balance, masz w tabeli nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xxxmiloszxxx napisał:

Nie byłem pewien. Dziękuję.

Bo, widzisz, można się pogubić.

 

Z mądrych stron:

FIO AK 2,5 TRRS.pngAK 2,5 TRRS.png

 

 

ze strony IFI

IFI 2,5 TRRS.png

 

11 minut temu, Spawn napisał:

@xxxmiloszxxx z tych diagramów co podałeś to pierwsze dwa są dla 2,5mm balanced, a ostatni dla 3,5mm balanced.

 

Powinni się przestać bawić w te śmieszne dżeki i zrobić jakiś fajny standard mini XLR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

 

Pierwszy post. Proszę nie bić.

 

Dostałem w prezencie iBasso DC01.

Mam SENNHEISER HD 58X.

 

Szukam gotowego zbalansowanego kabla aby połączyć słuchawki z DAC.

 

Znajdę taki w mp3store lub innym sklepie?

Czy może będę musiał zlecić komuś wykonanie.

Jeśli to drugie, to na co zwrócić uwagę?

 

Pozdr. Tomasz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie jest dostępny,ale będzie,jak nie znajdziesz gdzieś indziej to musisz poczekać
Discover all the details about the Drop TRRS 2.5mm Headphone Cable for Sennheiser on Drop!
https://drop.com/buy/drop-trrs-headphone-cable-for-sennheiser?utm_source=appshare&referer=UT45Z5

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Parę spostrzeżeń odnośnie DC 01:

 

1. Grało mi to z iPhonem, IPadem przez camera connection kit. Trzeba suwak dźwięku podgłośnić, bo na niskiej głośności wydaje się, że nie ma dźwięku. Na początku myślałem, ze nie działa, byłem rozczarowany, ale wystarczyło podgłośnić. Rozczarowuje jednak: a) ergonomia, chodzić się z tym nie da, b) regulacja głośności, nie ma apki UAC w sklepie, szukałem czegoś do precyzyjnej regulacji głośności , ale nie znalazłem, c) dźwięk też nie powala, niżej wyjaśnię dlaczego.
Nowy iPad Air ma USB-C, tu problemu nie ma, bangla fajno, jednak to żony iPad, wiec lipa.

 

2. Z maca dzisiaj przez USB A - czyli za pomocą fabrycznej przejściówki grało DC-01 ... słabo. Włączyłem DF black - mimo, że bez balansu, mimo, ze po przejściówce z gorszej jakości kabla niż SA griffin, ibasso AM 05 zagrały niebo lepiej niż z DC-01. Ki diabeł?

Prosta sprawa. To przejściówka fabryczna degraduje dźwięk. Dlatego DC-01 gra po camera connection kit gorzej z iPada/iPhone i z... maca.

 

3 Tak więc wyglada sonicznie sprawa/z AM05:

 

DC 01/samsung M11 > DF black/Mac > DC 01 / Mac lub iPad/iPhone via camera connection kit


Wszystko wskazuje na przejściówkę, na to, że to ona jest wąskim gardłem. Mam rację?

 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2021 o 23:50, manuelvetro napisał:

Parę spostrzeżeń odnośnie DC 01:

 

1. Grało mi to z iPhonem, IPadem przez camera connection kit. Trzeba suwak dźwięku podgłośnić, bo na niskiej głośności wydaje się, że nie ma dźwięku. Na początku myślałem, ze nie działa, byłem rozczarowany, ale wystarczyło podgłośnić. Rozczarowuje jednak: a) ergonomia, chodzić się z tym nie da, b) regulacja głośności, nie ma apki UAC w sklepie, szukałem czegoś do precyzyjnej regulacji głośności , ale nie znalazłem, c) dźwięk też nie powala, niżej wyjaśnię dlaczego.
Nowy iPad Air ma USB-C, tu problemu nie ma, bangla fajno, jednak to żony iPad, wiec lipa.

 

2. Z maca dzisiaj przez USB A - czyli za pomocą fabrycznej przejściówki grało DC-01 ... słabo. Włączyłem DF black - mimo, że bez balansu, mimo, ze po przejściówce z gorszej jakości kabla niż SA griffin, ibasso AM 05 zagrały niebo lepiej niż z DC-01. Ki diabeł?

Prosta sprawa. To przejściówka fabryczna degraduje dźwięk. Dlatego DC-01 gra po camera connection kit gorzej z iPada/iPhone i z... maca.

 

3 Tak więc wyglada sonicznie sprawa/z AM05:

 

DC 01/samsung M11 > DF black/Mac > DC 01 / Mac lub iPad/iPhone via camera connection kit


Wszystko wskazuje na przejściówkę, na to, że to ona jest wąskim gardłem. Mam rację?

 

 

Gdyby przejściówka miała 5 m, na 100% byłaby wąskim gardłem transmisji cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xxxmiloszxxx napisał:

 

Gdyby przejściówka miała 5 m, na 100% byłaby wąskim gardłem transmisji cyfrowej.

A teraz jest tylko na moje ucho. Może ktoś jeszcze posłucha?

 

Uwielbiam dc01 z telefonu czy z AM05 czy IT00, z maca z tymi samymi IEM nie jestem w stanie słuchać, wnerwia mnie. Biorę DF black i jest ok...

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności