Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DC01 Hi-Res DAC 2.5mm zbalansowany


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Panowie trafiłem tutaj po odnalezieniu tego cuda. Moje pytanie czy warto kupić pod Huawei p20 pro dc02 zamiast zwykłej przejściówki głównie pod Spotify i do słuchawek SM e10 czy kupić w momencie wymiany na lepsze słuchawki dc01 + player który był tu polecany?? :)

Edytowane przez pisklok3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauważ, że DC01 jest układem pod kabel zbalansowany minijack 2.5mm czteropinowy, więc z tradycyjnym minijackiem słuchawek nie podłączysz. Do takich jest DC02.

 

Jestem właścicielem DC01 od ok. 3 tygodni (a może i nieco dłużej), ze swojej strony mogę subiektywnie powiedzieć, że dźwięk jest lepszy niż z V30. Po przesiadce z DC01 na dziurkę V30 stwierdziłem, że dźwięk jest nieco ostrzejszy czy suchy. Z tym, że V30 ma układ niezbalansowany.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za radę, pomocy w dalszym poszukiwaniu słuchawek będę szukał na innym dziale. A tu jeszcze zapytam czy po wymianie słuchawek i zakupie dC01 wystarczy sama apka od nich żeby banglało to z Spotify Premium? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aplikacji UAC sterujesz jedynie głośnością. Dźwięk ze Spotify pójdzie, ale nie w trybie wyłączności jak w UAPP czy Hiby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.01.2020 o 22:35, dzienciol napisał:

Na którą wersję się zdecydować dc01 czy dc02 i czym one się różnią między sobą z tego co widać to inny przewód i kształt mają czy są jeszcze jakieś istotne różnice co do jakość dźwięku ?

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka
 

DC02 nie słuchałem, więc się nie wypowiem, ale  napiszę o tym, co jest mi wiadome. Przede wszystkim DC01 ma więcej mocy od DC02 no i kwestia jest taka, że DC01 ma gniazdo 2,5mm balans, więc słuchawek z innymi wtykami nie użyjesz z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów! 
Poszukuję przystępnego cenowo i mobilnego sprzętu, służącego głównie do słuchania muzyki z serwisów typu Tidal / Spotify. Do niedawna moim faworytem był DAP Fiio M6 jednak w sieci jest wiele sprzecznych opinii dot. zasadności inwestowania w tego typu sprzęt wyłącznie dla Tidal"a. Biorąc pod uwagę, że Ibaso DC02 jest o połowę tańszy czy mogę liczyć na porównywalną jakość? Może zasadnym było by przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na lepsze słuchawki (lepsze od Snab overtone / AKG K92). Czu ktoś ma porównanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adas03 z recenzji i pomiarów wynika, że brak odpowiedniego wzmocnienia w DC02 sprawia, że ten dongle gra zauważalnie gorzej od wersji zbalansowanej mimo dość dobrej kości DAC. Z własnego doświadczenia mógłbym polecić Apple USB C A2049 z eBaya za około 60 zł z wysyłką. To maleństwo gra naprawdę świetnie, dużo pozytywnych opini o nim możesz przeczytać na head fi. Za jakiś czas będę miał na test również Meizu HiFi Dac Pro, który z samych pomiarów wypada lepiej niż DC01 a i recenzje są bardzo pochlebne. U nas @espe0 ma i zachwalał. 

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek_m napisał:

 

Czy to jest "oficjalny" dongle Apple'a dostępny u nas za 39 PLN ?

Specjalnie napisałem, że chodzi o wersję z eBay A2049, u nas dostępny jest A2055, który jest zauważalnie gorszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2020 o 08:50, pawelekdabek napisał:

Specjalnie napisałem, że chodzi o wersję z eBay A2049, u nas dostępny jest A2055, który jest zauważalnie gorszy

Chodzi tylko o moc wyjściową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Play napisał:

Chodzi tylko o moc wyjściową?

Nie tylko o moc, testowałem ma iemach i ten słabszy był w stanie je normalnie wysterować ale gorzej się go słuchało. Z pomiarów też wynika, że jest sporo słabszy. 

 

Protip. UAPP to must have jeżeli chodzi o DACi USB na Androidzie. Na Win 10 nie potrzebowałem żadnego sterownika, opóźnienia brak albo jest bardzo małe, uwaga na głośność. 20/100 na PC to okolice 60/100 na androidzie

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2020 o 14:20, Play napisał:

Chodzi tylko o moc wyjściową?

 

Pytanie tylko od kiedy sam kabel i kawałek plastiku generuje moc :)

Wspomniane adaptery apple nie posiadają układów DAC ani jakichkolwiek wzmacniaczy, kwestia kto? gdzie? i na czym pomierzył ile telefon podał na kabel.

 

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bigmaras napisał:

 

Pytanie tylko od kiedy sam kabel i kawałek plastiku generuje moc :)

Wspomniane adaptery apple nie posiadają układów DAC ani jakichkolwiek wzmacniaczy, kwestia kto? gdzie? i na czym pomierzył ile telefon podał na kabel.

 

Nie spodziewałam się takich bzdur od Pana. Każdy taki "kabel z kawałkiem plastiku" potrzebuje przetwornika DAC i jakoś ten dźwięk musi zostać wzmocniony więc może jest oddzielny układ wzmacniający a może ta kostka DAC odpowiada za wszystko. Pomiary były wykonane przy użyciu PC.

 

Proszę o to link do pomiarów:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-apple-vs-google-usb-c-headphone-adapters.5541/

 

Oraz do DC02:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/ibasso-dc02-usb-phone-dac-amp-review.10547/

 

A tutaj na dowód rozbiórka tego "kawałka plastiku" co nic w sobie nie ma...:

https://www.cabledo.com/apple-usb-c-digital-to-3-5-mm-headphone-adapter-teardown/

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pawelekdabek napisał:

Nie spodziewałam się takich bzdur od Pana. Każdy taki "kabel z kawałkiem plastiku" potrzebuje przetwornika DAC i jakoś ten dźwięk musi zostać wzmocniony więc może jest oddzielny układ wzmacniający a może ta kostka DAC odpowiada za wszystko. Pomiary były wykonane przy użyciu PC.

 

Proszę o to link do pomiarów:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-apple-vs-google-usb-c-headphone-adapters.5541/

 

Oraz do DC02:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/ibasso-dc02-usb-phone-dac-amp-review.10547/

A o czymś takim jak pasywne i aktywne adaptery to słyszałeś? Bo ja na przykład posiadam do OnePlus 7 Pro adapter pasywny - to znaczy, że gra układ wbudowany w telefon. Nie chciałem aktywnego adaptera, jak na przykład te dodawane do Pixeli, bo chciałem dźwięk z telefonu, a nie z przejściówki. Więc nie, nie każdy taki kabel potrzebuje mieć w środku DACa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Vaiet napisał:

A o czymś takim jak pasywne i aktywne adaptery to słyszałeś? Bo ja na przykład posiadam do OnePlus 7 Pro adapter pasywny - to znaczy, że gra układ wbudowany w telefon. Nie chciałem aktywnego adaptera, jak na przykład te dodawane do Pixeli, bo chciałem dźwięk z telefonu, a nie z przejściówki. Więc nie, nie każdy taki kabel potrzebuje mieć w środku DACa.

Uzupełniłem post o link do rozbiórki tego adaptera.

 

Doczytałem, że są też adaptery pasywne, mea culpa ale @bigmaras tak czy siak mówił bzdury o tym adapterze.

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności