Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DC01 Hi-Res DAC 2.5mm zbalansowany


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, chico99 napisał:

 

Wszystko piknie tylko wraz ze wzrostem długości przewodnika w tym wypadku kabla będzie maleć natężenie prądu. DAC jest od niego uzależniony więc wróże, że mogą być problemy w szczególności przy usb 2.0 gdzie mamy tylko 0,5A to jak dojdzie rezystancja kabla to może być mało. Nie mówię, że na pewno ale osobiście unikał był skomplikowanych konstrukcji przedłużających w przypadku wszelkich tego typu urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chico99 napisał:

Lepiej zastosować kabelek USB A męski do USB A żeński i wykorzystać adapter z zestawu.

47 minut temu, bigmaras napisał:

 

Wszystko piknie tylko wraz ze wzrostem długości przewodnika w tym wypadku kabla będzie maleć natężenie prądu. DAC jest od niego uzależniony więc wróże, że mogą być problemy w szczególności przy usb 2.0 gdzie mamy tylko 0,5A to jak dojdzie rezystancja kabla to może być mało. Nie mówię, że na pewno ale osobiście unikał był skomplikowanych konstrukcji przedłużających w przypadku wszelkich tego typu urządzeń.

Nie kiedy trzeba, w moim laptopie port USB 2.0 jest blisko wylotu chłodzenia. Przy krótkim kabelku słuchawkowym wszystko jest naciągnięte, DC01 jest akurat na wylocie chłodzenia... jest skutecznie podgrzewany. Mam zastosowaną przedłużkę 0,5 metra ( z A do A) i nie zauważyłem żądnego pogorszenia brzmienia. Może mógł byś Marku napisać do iBasso aby coś takiego zrobili (w rozsądnej cenie), myślę ze inni też mają taki lub podobny problem. Można oczywiście robić tak jak ja ale chciałem wyeliminować jeden adapter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bialy_Wilk napisał:

Lepiej zastosować kabelek USB A męski do USB A żeński i wykorzystać adapter z zestawu.

Nie kiedy trzeba, w moim laptopie port USB 2.0 jest blisko wylotu chłodzenia. Przy krótkim kabelku słuchawkowym wszystko jest naciągnięte, DC01 jest akurat na wylocie chłodzenia... jest skutecznie podgrzewany. Mam zastosowaną przedłużkę 0,5 metra ( z A do A) i nie zauważyłem żądnego pogorszenia brzmienia. Może mógł byś Marku napisać do iBasso aby coś takiego zrobili (w rozsądnej cenie), myślę ze inni też mają taki lub podobny problem. Można oczywiście robić tak jak ja ale chciałem wyeliminować jeden adapter.

 

0,5m to jeszcze pół biedy, 1,5m to już będzie robić różnice. Nie chodzi o samo brzmienie ale zasilenie DACa. Możesz próbować ale osobiście doradzał bym Ci zainwestowanie w aktywnego huba. Ja mam jakiegoś TP-linka i sprawdza się wyśmienicie, tym bardziej, że będziesz mógł wykorzystać go również do innych urządzeń. Nie robiłem nigdy samodzielnie pomiarów tego typu ale natchnąłem się na artykuł kiedyś gdzie przy kablu 3m z natężenia 2.1A zostawało na końcu 0,34A. Wydaje mi się, że zamiast wydawać na kable to lepiej zainwestować w bardziej przyszłościowe rozwiązanie: https://www.tp-link.com/pl/home-networking/computer-accessory/uh720/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bigmaras napisał:

 

0,5m to jeszcze pół biedy, 1,5m to już będzie robić różnice. Nie chodzi o samo brzmienie ale zasilenie DACa. Możesz próbować ale osobiście doradzał bym Ci zainwestowanie w aktywnego huba. Ja mam jakiegoś TP-linka i sprawdza się wyśmienicie, tym bardziej, że będziesz mógł wykorzystać go również do innych urządzeń. Nie robiłem nigdy samodzielnie pomiarów tego typu ale natchnąłem się na artykuł kiedyś gdzie przy kablu 3m z natężenia 2.1A zostawało na końcu 0,34A. Wydaje mi się, że zamiast wydawać na kable to lepiej zainwestować w bardziej przyszłościowe rozwiązanie: https://www.tp-link.com/pl/home-networking/computer-accessory/uh720/

 

Też się zetknąłem z tymi pomiarami, przy przeciętnej grubości przewodu różnice zaczynają być znaczące przy długości powyżej 1 metr. Przy długości 0,5 metra i sensownej grubości przewodu można pominąć spadki, są naprawdę minimalne. Co innego jak taki kabelek ma przewody o grubości włosa. W moim przypadku inwestowanie w huba mija się z celem, wykorzystywał bym go naprawdę sporadycznie. Poszukam raczej kabelka 25-30 cm, taki mi wystarczy i tu nie będzie żadnych obaw o spadek natężenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, JosephiX napisał:

Witam czy ktos ma sprawdzoną przejściówkę z 2.5 [mm] wtyk na 3.5 [mm] gniazdo ? Chciałbym posłuchać jakie możliwości będzie miał ten sprzęt na Aune E1 wpiętym pod V30, lecz jak narazie natknbałem się na p[roblem z gniazdem.   

Nie można podpinać pod zbalansowane gniazdo (2.5 czy 4.4mm) Nie zbalansowanych słuchawek (wtyk 3.5 czy 6.3mm - ze wspólną masą), grozi to uszkodzeniem urządzenia.

Edytowane przez Bialy_Wilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czas na handel DC01 i czas kupić Dc02, dzięki za odpowiedż
Ktoś wie jak to jest z moimi senkami HD599
Kupiłem DC02 ale moje słuchawki mają wymienny kabel, do muszli wchodzi kabelek 2.5mm z 3 pinami, to oznacza, że mogę do nich dokupić zbalansowany kabel 2.5mm i zamienić dc02 na dc01?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mihail1 napisał:

Ktoś wie jak to jest z moimi senkami HD599
Kupiłem DC02 ale moje słuchawki mają wymienny kabel, do muszli wchodzi kabelek 2.5mm z 3 pinami, to oznacza, że mogę do nich dokupić zbalansowany kabel 2.5mm i zamienić dc02 na dc01?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Raczej nie, ważne jaki jest wtyk który wchodzi do urządzenia. Jeżeli kabelek wchodzi tylko do jednej muszli to myślę ze to jest połączenie niezbalansowane. Wrzuć zdjęcie kabla i słuchawek, będzie wiadomo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, ważne jaki jest wtyk który wchodzi do urządzenia. Jeżeli kabelek wchodzi tylko do jednej muszli to myślę ze to jest połączenie niezbalansowane. Wrzuć zdjęcie kabla i słuchawek, będzie wiadomo więcej.
Niekoniecznie. Mam Senki HD598 i wtyk jest czteropinowy 2.5mm. Bez problemu dało dorobić kabel zbalansowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2019 o 11:38, niemamnazwy napisał:

Czy działają Wam rozmowy telefoniczne przez adapter? U mnie wszystko idzie przez słuchawki: muzyka, filmy, Skype etc. – poza tradycyjnym dzwonieniem, które aktywuje wbudowaną słuchawkę telefonu. Huawei P30 Pro.

mam to samo, musze odlaczac sluchawki wraz z adapterem by z kims porozmawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez chwilę ibasso dc02 z Galaxy Note 10 plus+ATH - msr7 . Bardzo fajnie to wszystko grało, ale wspomniany problem z niedziałającym mikrofonem słuchawek przy ibasso spowodował, że go oddałem licząc że znajdę coś równie fajnie grającego ale z mikrofonem. No i teraz mam zagwozdkę... 

Wymyśliłem żeby pójść w Shanlinga UP2 lub 4, FiiO BTR3 lub 5, bo mają wbudowany MIC, nie żrą baterii z telefonu i mają BT, który może stanowić alternatywę dla kabla w razie potrzeby. 

Czy uważacie, że takie ustrojstwa będą lepiej grały lub porownywalnie do Dc02, czy tylko będą miały dodatkowe funkcje, ale jednocześnie stracą na jakości przez połączenie BT lub nawet po kablu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbuję uruchomić DC01 na Win10, pobrałem sterowniki stąd http://www.ibasso.com/down.php i zastosowałem się do załączonej instrukcji żeby zmienić Product ID. Skutek? 'USB device is NOT found'. Extra, jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
36 minut temu, side napisał:

Nie mam tel. z usb c. Zadziała przejściówka micro usb na usb c z donglem? Jestem zielony w tym temacie.

O taka np.  https://www.morele.net/adapter-usb-lanberg-lanberg-adapter-usb-type-c-f-micro-b-m-2-0-5804500/

Nie ma na to żadnej gwarancji, że zadziała.

Edytowane przez PeepingTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tel. z usb c. Zadziała przejściówka micro usb na usb c z donglem? Jestem zielony w tym temacie.
O taka np.  https://www.morele.net/adapter-usb-lanberg-lanberg-adapter-usb-type-c-f-micro-b-m-2-0-5804500/
Wpisz w wyszukiwarkę na allegro wzmacniacz słuchawkowy DAC/AMP Jack 2.5mm
Na tej aukcji jest komplet z wszystkimi adapterami

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności