Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DC01 Hi-Res DAC 2.5mm zbalansowany


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.10.2019 o 16:21, kordal napisał:

Dobrze wiedzieć. Znaczy chyba na dniach trzeba będzie zamówić DC02. 

Tak czy siak Shanlinga UP2 zostawię, może jeszcze się przyda :D

jakieś porównanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szumi Wam DC01? Delikatny szum pojawia się w momencie odpalenia muzyki/dźwięku, trwa podczas odtwarzania i 3-4 sekundy po włączeniu pauzy. Klik i cisza. Słyszę to na wszystkich swoich iemach, które normalnie nie szumią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, all999 napisał:

Nie szumi Wam DC01? Delikatny szum pojawia się w momencie odpalenia muzyki/dźwięku, trwa podczas odtwarzania i 3-4 sekundy po włączeniu pauzy. Klik i cisza. Słyszę to na wszystkich swoich iemach, które normalnie nie szumią.

 

Tak, szumi, nawet lekko przesadnie.

Szumienie i brak regulacji głośności oddziela go od ideału.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, andi napisał:

 

Tak, szumi, nawet lekko przesadnie.

Szumienie i brak regulacji głośności oddziela go od ideału.

 

No kurde, ze dwa razy zapomniałem o regulacji głośności i ogłuchłem. 

 

Idźmy dalej, bo chyba coś robię źle. Podpiąłem go do PC i na 5% głośności już mam akurat, a na 8% jest już za głośno. Nie dziwne, że to szumi, jak ta głośność jest jakoś sztucznie podbita, bo to nie jest moc. W tej chwili odpaliłem go na Roon w trybie exclusive i jest to samo, słucham na 5%. Co jest?

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, all999 napisał:

 

No kurde, ze dwa razy zapomniałem o regulacji głośności i ogłuchłem. 

 

Idźmy dalej, bo chyba coś robię źle. Podpiąłem go do PC i na 5% głośności już mam akurat, a na 8% jest już za głośno. Nie dziwne, że to szumi, jak ta głośność jest jakoś sztucznie podbita, bo to nie jest moc. W tej chwili odpaliłem go na Roon w trybie exclusive i jest to samo, słucham na 5%. Co jest?

 

Coś jest na rzeczy z tą głośnością. Teraz używam Neutrona (zamiast UAPP) który przejmuje kontrolę nad głośnością i da się to wszystko poustawiać.

Natomiast jeśli używam aplikacji od ibasso (UAC) to z andromedami mogę słuchać na ustawieniu głośności "0" (tak, zero) a wartość "15" to max co moje uszy mogą znieść.

 

Natomiast np. z Moondrop Kanas Pro to już muszę nieźle odkręcić dc01 żeby zagrały, może jednak kwestia softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie.

Może Ktoś z Was potwierdzić, czy Ibasso DC01 współpracuje bezproblemowo z Samsung Galaxy Note 10+ w polskiej wersji z exynosem?

 

To ważne dla mnie, bo chcę zmienić Iphona X na coś z androidem i chciałem również zakupić Ibasso DC01.

Edytowane przez Slaviola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.
Może Ktoś z Was potwierdzić, czy Ibasso DC01 współpracuje bezproblemowo z Samsung Galaxy Note 10+ w polskiej wersji z exynosem?
 
To ważne dla mnie, bo chcę zmienić Iphona X na coś z androidem i chciałem również zakupić Ibasso DC01.
Współpracuje, ale tak jak na każdym smartfonie najlepiej działa przy UAPP i aplikacji od ibasso.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, gentillo napisał:

Współpracuje, ale tak jak na każdym smartfonie najlepiej działa przy UAPP i aplikacji od ibasso.
 

 

No dobra.

A czy np. jak włożę DC01, nie uruchomię UAPP czu UAC od Ibasso i gdy np. uruchomię YouTuba to będzie grało?

 

Bo czytałem że właśnie z Samsungami to jakieś problemy z tym są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2019 o 09:26, gentillo napisał:

Bo to maleństwo to naprawdę kawał fajnego sprzętu. A Z Tin HiFi P1 zgrywa mi się idealnie.

 

 

Ciekawe info. Mnie z tego połączenia udało się wycisnąć tylko śladowe ilości basu. Za to góra cięła uszy elegancko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam teraz na testach DC02, DF Blacka i porównuję je z Hagibisem X2 na modowanych Fidelio L2 (pady HM5 - skórki i welury, zależy na co mnie najdzie, bardziej wypchnięta średnica, dużo większa scena, bas nie tak bułowaty). Black gra troszkę bardziej dociążonym niskim basem w porównaniu do Hagibisa, reszta niemal taka sama. Ibasso gra mniej ciepło, bas jest bardziej twardy i jest go troszki mniej, dzięki czemu jest też wrażenie lepszej separacji i może minimalnie większej sceny. za to wzrostu rozdzielczości w porównaniu do Blacka czy Hagibisa jakoś nie zauważyłem. gdybym nie miał Hagibisa, to bym został z DC02, bo jest mniejszy od Blacka i ma wtyk USB-C, dzięki czemu nie trzeba się bawić z dodatkowymi przejściówkami do telefonu. a tak to oba dongle wracają do sklepów, a Hagibisa wycofuję z komisu. myślę, że na jakichś bardziej wymagających słuchawkach, które bardziej różnicują źródła, mogłyby być większe różnice. aha, każde z tych gra mi lepiej, niż Xiaomi Redmi Note 5 - ten gra ciaśniej, z mniejszą dynamiką i większą bułą. możliwe, że to dlatego, że może mieć mniej mocy od reszty wymienionych urządzeń. no i każde gniecie moją integrę w laptopie jak chce, bo na niej kompletnie nie da się słuchać.

 

mam jeszcze HP150 do testów - chwilę na blacku je słuchałem, ale nie moje granie, więc nie robiłem na nich porównań

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC02 nie szumi przy dużych słuchawkach. a już na pewno nie podczas słuchania muzyki. sprawdzone na Fidelio L2, HP150 i SHP5500. co do napędzenia, nie muisz się niczego obawiać.

Sonata ponoć spoko, ale Ibasso niby gra lepiej - tak przynajmniej pisali na headfi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC02 nie szumi przy dużych słuchawkach. a już na pewno nie podczas słuchania muzyki. sprawdzone na Fidelio L2, HP150 i SHP5500. co do napędzenia, nie muisz się niczego obawiać.
Sonata ponoć spoko, ale Ibasso niby gra lepiej - tak przynajmniej pisali na headfi
DC02 bardzo mocno się nagrzewa?
Czy będzie działać na każdej apce, którą zapodam na telefonie?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z xz2c działał na wszystkim od strzała, bez dodatkowej aplikacji. Robił się ciepły, ale daleko mu do przegrzania

 

Kurde, zwróciłem go i już tęsknię za nim. Chyba trzeba będzie do niego wrócić

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł mój DC02 od Marasa. W powerAmp zdecydowanie lepiej niż na stockowym kabelku dołączonym do mi8.

Mam tylko pytanie dlaczego w apce iBasso UAC głośność ustawię tylko na 63? Więcej nie da rady....

Dac dobrze napędza moje sennheisery hd599, w końcu bas wchodzi jak powinień(miękko) już nie tak metalicznie. Ogólnie mam wrażenie że dźwięk jest łagodniejszy.

Czy warto kupować UAPP(mam już PowerAmp) by odpalać przez niego tidal? Będzie lepsza jakość niż bezpośrednio na tidalu?

 

b3caec8c675db1907ee1759da2cac0e5.jpg

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

kupiłem DC01, niestety z moim Huawei P20lite nie gada. Muzyk się tnie, zdaje się że za mało mocy, bo z P20 pro gada fajnie. Słaba beteria w tym smartfonie, a przez kolejny rok go nie wymienię. Bateria z P20 pro nie podejdzie. Widziałem gdzieś nakładki z dodatkową baterią (trochę grubasek się zrobi, ale co zrobić?) https://pl.aliexpress.com/item/32962643887.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1eb06fb0wEUUh2&algo_pvid=a3e77304-202a-49d0-888a-f100d37711e7&algo_expid=a3e77304-202a-49d0-888a-f100d37711e7-1&btsid=abc2a6ef-4af6-41c7-8149-e610f90d5d21&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5,searchweb201603_53  Tylko czy to zadziała? Może coś zainstalować, tylko co? Mogę to zwrócić do sklepu, ale trochę szkoda😥 Ma ktoś jakiś pomysł? Słuchawki to Blon BL-03

Edytowane przez slawol75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
kupiłem DC01, niestety z moim Huawei P20lite nie gada. Muzyk się tnie, zdaje się że za mało mocy, bo z P20 pro gada fajnie. Słaba beteria w tym smartfonie, a przez kolejny rok go nie wymienię. Bateria z P20 pro nie podejdzie. Widziałem gdzieś nakładki z dodatkową baterią (trochę grubasek się zrobi, ale co zrobić?) https://pl.aliexpress.com/item/32962643887.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1eb06fb0wEUUh2&algo_pvid=a3e77304-202a-49d0-888a-f100d37711e7&algo_expid=a3e77304-202a-49d0-888a-f100d37711e7-1&btsid=abc2a6ef-4af6-41c7-8149-e610f90d5d21&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5,searchweb201603_53  Tylko czy to zadziała? Może coś zainstalować, tylko co? Mogę to zwrócić do sklepu, ale trochę szkoda Ma ktoś jakiś pomysł? Słuchawki to Blon BL-03
Zainstaluj aplikacje UAC od ibasso.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2019 o 18:08, mihail1 napisał:

Dziś dotarł mój DC02 od Marasa. W powerAmp zdecydowanie lepiej niż na stockowym kabelku dołączonym do mi8.

Mam tylko pytanie dlaczego w apce iBasso UAC głośność ustawię tylko na 63? Więcej nie da rady....

Dac dobrze napędza moje sennheisery hd599, w końcu bas wchodzi jak powinień(miękko) już nie tak metalicznie. Ogólnie mam wrażenie że dźwięk jest łagodniejszy.

Czy warto kupować UAPP(mam już PowerAmp) by odpalać przez niego tidal? Będzie lepsza jakość niż bezpośrednio na tidalu?

 

b3caec8c675db1907ee1759da2cac0e5.jpg

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

Co do głośności dźwięku.....

201906292313217663.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mihail1 napisał:


 

 


Tak tak doczytałem później emoji2.png
Powiedzcie mi czy iBasso UAC jest konieczne gdy mam UAPP i włączę sterowanie dźwiękiem DACa? Czyli Hardware volume? Bo wtedy jedno wyklucza drugie

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiem czy jedno wyklcza drugie, ale u mnie Fiio X5 nie chce współpracować bez IBasso UAC jak i aplikacja Fiio Music Player. W niektórych przypadkach to jak sterownik nie tylko od volume-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności