Skocz do zawartości

iBasso DC01 Hi-Res DAC 2.5mm zbalansowany


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie czy wersja ds02 będzie współpracować poprawnie ze spotify w wersji premium? Jak najlepiej słuchać muzyki z tej aplikacji wraz z tym urządzenie? Słyszałem o dodatkowych apkach do instalacji (uapp i uac) , tylko niestety nie wiem co i w jakiej kolejności.

 

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie podłączasz i działa. UAC instalujesz żeby mieć więcej stopni regulacji głośności. Tak masz standardowe 10 a przy niektórych słuchawkach to za mało by ją ustawić rozsądnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kuba92901 napisał:

Dzięki za odpowiedź, a jak to urządzenie ma się do telefonów z jackiem 3,5 seryjnie wmontowanym, które mają również USB C, będzie to działać? Myślę nad xiaomi mi9 t pro które właśnie ma takie dwa wejścia.

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

O ile mnie pamięć nie myli, Mi9T Pro na 99% obsługuje USB OTG, więc powinno bez problemu działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kuba92901 napisał:

Dzięki za odpowiedź, a jak to urządzenie ma się do telefonów z jackiem 3,5 seryjnie wmontowanym, które mają również USB C, będzie to działać? Myślę nad xiaomi mi9 t pro które właśnie ma takie dwa wejścia.

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Mam 9t bez pro. Nie wiem czy skok jakościowy będzie duży, bo dziurka jest niezła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim. Mam pytanie odnośnie inwestycji w słuchawki przewodowe do tego przetwornika. Posiadam kilka modeli i nausznych i wokółusznych i dokanałowych, przedziały cenowe różne. Próg cenowy / przekraczamy powoli barierę 500 zł - 1000 zł. Z informacji uzyskanych w internecie wynika, że dc02 napędza nieźle słuchawki. Co byście polecali do tej kwoty do tego przetwornika za słuchawki dokanałowe. Muzyka: "everybody pomarańcze, wszyscy tańczą i ja tańczę". Utwory akustyczne i wszystko co ma w swej kompozycji skrzypce, wokale Pretenders, Laura Braningan, Mike Oldfield oraz Die staras. Mam kilka pozycji: Mee P1, Fiio Fh1 , F9, F9 pro, Fh5, Dunu falcon. Może macie inne wybory i inne propozycje. Pozdrawiam serdecznie z uszanowaniem Szymon. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z USB wypuszczasz sygnał cyfrowy, który przez DACa a później sekcję wzmacniającą w DC01 zostaje wypluty na dziurce jako zbalansowany. Na etapie sygnału cyfrowego zanim trafi do obróbki na analog nie ma rozróżnienia na balans/unbalans.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z USB wypuszczasz sygnał cyfrowy, który przez DACa a później sekcję wzmacniającą w DC01 zostaje wypluty na dziurce jako zbalansowany.
Czyli rozumiejąc tą drogą wszystko co ma wyjście zbalansowane będzie grało po bilansie bez względu na jakim sposobem podłączamy źródło np. jack 3.5mm-3.5 jack czy też to działa tylko poprzez USB?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytałeś o DC01 a on nie ma wejścia jack 3.5 mm, a poza tym takie połączenie nawet jak sprzęt posiada to puszczasz już sygnał analogowy a nie cyfrowy jak z USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pytałem o DC01 bo ma służyć do tabletu, a pytanie o połączenie poprzez jack 3.5 było ukierunkowane tym że zbieram na jakiś stacjonarny sprzęt(w tej chwili mam tylko DAP+ifi ican) i się uparłam na wyjście zbalansowane i chciałem się dowiedzieć jak muszę podłączyć źródło aby osiągnąć zamierzony zbalansowany efekt. Reasumując: aby uzyskać balans muszę połączyć po balansie lub przez USB. Mógłbyś napisać jakie połączenia dają zamierzony efekt oprócz USB? Rozumiem że XLR, a pozostałe to?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uzyskać pełen balans musisz mieć:
Źródło -> po kablu USB, spdif, coax -> zbalansowany DAC / zbalansowane Combo z wyjściem zbalansowanym XLR/4.4mm/2.5mm -> słuchawki ze zbalansowanym kablem

Jeśli DAC będzie bez wzmacniacza to jeszczcze musisz mieć zbalansowany wzmacniacz a spinasz go z DACiem kablami zbalansowanymi XLR

 

Dużo zabawy, efekt jak dla mnie nie warty zachodu i pieniędzy na siłę, chyba że budujesz cały tor od nowa.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uzyskać pełen balans musisz mieć:
Źródło -> po kablu USB, spdif, coax -> zbalansowany DAC / zbalansowane Combo z wyjściem zbalansowanym XLR/4.4mm/2.5mm -> słuchawki ze zbalansowanym kablem
Jeśli DAC będzie bez wzmacniacza to jeszczcze musisz mieć zbalansowany wzmacniacz a spinasz go z DACiem kablami zbalansowanymi XLR
 
Dużo zabawy, efekt jak dla mnie nie warty zachodu, chyba że budujesz cały tor od nowa.
Dzięki

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko. Dzisiaj dotarł mój DC02 i mam problem z odtwarzaniem z aplikacji FiiO Music - dźwięk jakiś kompletnie zniekształcony. Jak zaradzić? Dodam że np. z foobar2000 czy HiBy Music problem nie występuje

Dobra, znalazłem winowajcę. Nie wiedzieć czemu, gdy pozwolę na dostęp aplikacji dzieją się takie cuda. Gdy odmówię wszystko gra jak trzeba. 

 

Swoją drogą ta apka iBasso UAC to tak średnio działa. Za pierwszym razem elegancko mi się wyświetliła na pasku, teraz już nie.

Screenshot_20191023-201307.jpg

Edytowane przez kordal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Takie drobne pytanko. Używając iBasso do komputera (Windows) mamy program BRAVO-HD. Wchodząc w niego nie mamy możliwości jakiejkolwiek edycji dźwięku. To u mnie coś nie tak, czy po prostu iBasso nie ma wbudowanego żadnego equalizera lub czegoś podobnego, i gra zawsze na "default"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WaterO napisał:

Witam! Takie drobne pytanko. Używając iBasso do komputera (Windows) mamy program BRAVO-HD. Wchodząc w niego nie mamy możliwości jakiejkolwiek edycji dźwięku. To u mnie coś nie tak, czy po prostu iBasso nie ma wbudowanego żadnego equalizera lub czegoś podobnego, i gra zawsze na "default"?

 

EQ to zabawa softowa, nie sprzętowa, nie ma zatem kwestii "wbudowania" w DAC. Nie bawiłem się tym programem ale zacznij od przeinstalowania softu i sterowników pod winde ze strony iBasso. Trudno wymagać od producenta też aby testował tego typu aplikacje zatem być może faktycznie coś z nią nie za bardzo w kwestii kompatybilności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek_m napisał:

Może w takim razie AQ DF Black / Red / Cobalt ?

 

Ja dzisiaj kupiłem DF Black (już po raz trzeci) :) 

Może machniom ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem coś małego zgrabnego co nie będzie się walać przy laptopie. Na celowniku miałem dragonfly black/red lub coś od Fioo.

Ostatecznie zamówiłem Ibasso DC02, zobaczymy czy dobrze wybrałem.

Mam nadzieję poprawić głębie dźwięku z laptopa Lenovo mix , zobaczymy po weekendzie.

Na pewno napiszę swoje wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności