Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DC01 Hi-Res DAC 2.5mm zbalansowany


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, zdzichon napisał:

Jak nie słychać różnicy to po co przepłacać :)

 

Poza tym:

1. Muzyka na YT delikatnie mówiąc nie jest najlepszej jakości

2. Może masz niezbyt wyczulone, albo nie wyrobione ucho. To nie jest jakiś zarzut. Moja żona też nie słyszy różnicy między wzmakami, a między słuchawkami tylko jeśli jest przepastna.

 

Na jakich słuchawkach testowane? Może one po prostu nie zagrają lepiej, bo osiągnęły swój limit.

 

KZ ZS10 Pro. Podłączyłam pod laptopa. Słyszę różnicę między wbudowanym jackiem 3,5mm, a iBasso, ale mam tez wzmacniacz słuchawkowy creative który mąż dostał do gamingowych słuchawek i szczerze mówiąc gra tak samo jak iBasso... No ale nie o PC się tu rozchodzi, bo dokupiłam to do smartfona. 

 

Czyli co, skoro różnicy nie słyszę, to już jej nie usłyszę niewiadomo co bym zainstalowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się po szerokiej gamie pozytywnych opinii, że to dość dobre słuchawki do 200zł. Wiele pozytywnych opinii audiofilów z świata, głównie Rosji. Bardzo podoba mi się ta detaliczność, scena i głośność, ale to zapewne kwestia 4 armaturowych "głośniczków". Tylko trochę basu brakuje z tego 10mm dynamicznego. Też tak teraz pomyślałam, że może w jakimś Stingu usłyszała bym różnice, choć próbowałam RIty Ory i nie wiem, no nie słyszę. No ale ja słucham głównie house różnego rodzaju, a to nie jest wymagająca muzyka, umówmy się. Co robić? Zwracać? Czy może pomógł byś mi usłyszeć różnicę? Ściągnęłam HiByMusic, bo za UAPP płacić jeśli nie będę korzystała, nie ma sensu. Podsuniesz coś, co posłuchać? Oraz jak ustawić ten program, bo opcji jest ogrom! Albo może spotify pokaże mi różnicę?

 

Zawsze mogę to zwrócić, sprzedać słuchawki i zostanie mi 400zł na same słuchawki, czy to bluetooth, czy kabel, bez różnicy. I wtedy szukać jakieś hybrydowe słuchawki (już wiem, że chcę hybrydowe, bo ta detaliczność i scena robią wrażenie, a dotychczas tego nie słyszałam słuchając muzyki na dziesiątkach słuchawkach tylko dynamicznych).

 

Dzięki w ogóle, że masz czas i chęci mi pomóc! ;) Bardzo doceniam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
 
Zakupiłam iBasso DC02, zainstalowałam sterowniki pod androida, włączyłam i... Nie słyszę różnicy na YouTube między iBasso, a standardową przejściówką... Czyżby różnice było słychać tylko przez USB Audio Player Pro? No bo nie ukrywam, nie ściągam piosenek już od kilku lat, a słucham je tylko na YT. A może coś źle robię? Dajcie znać jak ma się iBasso do słuchania muzyki na social media. Liczę na szybką odpowiedź, bo mam kilka dni na zwrot.
 
Pozdrawiam!
Jeśli słuchasz muzyki w kiepskiej jakości to czego się spodziewasz? Zainstaluj sobie jakąś aplikację np. radio internetowe replaio gdzie masz dostęp do tysięcy stacji, wyszukaj takie które grają w jakości minimum 320kbs i powinien być efekt. Ja mam całą muzykę w jakości WAV.
Pozdro

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. A do jakiego telefonu to w ogóle podłączasz i jaką masz przejściówkę?

 

Może być, że twoje słuchawki są mało wymagające i grają dobrze z wszystkiego. Różnicę przy użyciu takiego ibasso najlepiej słychać na słuchawkach, które tego potrzebują (więcej mocy chociażby). 

 

Na dokach się akurat nie znam. Lubię duże słuchawki, także po porady musisz się już udać do odpowiedniego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WaterO napisał:

....nie ściągam piosenek już od kilku lat, a słucham je tylko na YT....

 

Taki "coming out" na forum audio to jak powiedzieć w "naszym" kościele: "Owszem lubię uczestniczyć w mszach, ale preferuję te czarne" :D 

 

A po drugie - my nie słuchamy "piosenek", my słuchamy utworów ewentualnie białego lub różowego szumu. Ale to tylko kiedy się wygrzewamy, tzn. kiedy sprzęt wygrzewamy :D 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, zdzichon napisał:

Nie ma sprawy. A do jakiego telefonu to w ogóle podłączasz i jaką masz przejściówkę?

 

Może być, że twoje słuchawki są mało wymagające i grają dobrze z wszystkiego. Różnicę przy użyciu takiego ibasso najlepiej słychać na słuchawkach, które tego potrzebują (więcej mocy chociażby). 

 

Na dokach się akurat nie znam. Lubię duże słuchawki, także po porady musisz się już udać do odpowiedniego tematu.

 

Xiaomi MI8 bez wejścia 3,5mm i przejściówka z zestawu pod USB-C. Mam też słuchawki JBL E55BT i pod iBasso grają porównywalnie z tym, co oferują pod bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. A do jakiego telefonu to w ogóle podłączasz i jaką masz przejściówkę?
 
Może być, że twoje słuchawki są mało wymagające i grają dobrze z wszystkiego. Różnicę przy użyciu takiego ibasso najlepiej słychać na słuchawkach, które tego potrzebują (więcej mocy chociażby). 
 
Na dokach się akurat nie znam. Lubię duże słuchawki, także po porady musisz się już udać do odpowiedniego tematu.
Ja bym powiedział że nie tyle chodzi o wymogi słuchawek co o samą ich jakość, bo co można usłyszeć w słuchawkach za 100zł? Pewnych barier nie przełamiesz, masz DAC/AMP to mniej do niego słuchawki które zaprezętują co on potrafi

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2019 o 19:09, WaterO napisał:

 

Xiaomi MI8 bez wejścia 3,5mm i przejściówka z zestawu pod USB-C. Mam też słuchawki JBL E55BT i pod iBasso grają porównywalnie z tym, co oferują pod bluetooth.

Mam Xiaomi Mi9t i po podlaczeniu iBasso dc-02 zdecydowanie lepiej gra. Słuchawek tez nie mam z najwyższej półki bo AKG K518. Zwykły Tidal , nie trzeba UAPP żeby usłyszeć duuuużą równicę. Lepsza separacja, scena. Bas zupełnie inny, bardziej zwarty i spreżysty. Wysokie tony bardziej dźwięczne. Mam oczywiscie UAPP i tutaj muzycznie jeszcze lepiej aczkolwiek u mnie coś trzeszczy co jakiś czas jak leci muza z Tidala w UAPP więc słucham z aplikacji Tidal. Słuchanie z youtube to najgorszy pomysł. I tutaj zapewne tkwi problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zamoy72 napisał:

Na V30 nie chce się zainstalować...pobrałem, rozpakowałem i nic. De-instalacja v 1.02 też nie pomogła.

 

Myślę, że zainstalowało tą wersje bez problemu co najmniej kilkadziesiąt osób i nikt inny do tej pory nie zgłaszał problemu. Spróbuj wyczyścić stare wersje, sprawdź czy instalacja z nieznanych źródeł jest włączona, zrób restart etc. Nie sądzę aby akurat oprogramowanie V30 coś blokowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zamoy72 napisał:

Na V30 nie chce się zainstalować...pobrałem, rozpakowałem i nic. De-instalacja v 1.02 też nie pomogła.

 

Zainstaluj używając ADB (tutoriale na necie) - przy instalacji przynajmniej dostaniesz komunikat o problemie, jest szansa że będzie wiadomo w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam nabyć DC02, i tu moje pytania do użytkowników DC01/02:

- czy wyeliminowano już problem z odtwarzaniem muzyki z Tidala (czytałem na początku wątku)

- do regulowania głośności wystarczy tylko apka iBasso?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kordal napisał:

Zamierzam nabyć DC02, i tu moje pytania do użytkowników DC01/02:

- czy wyeliminowano już problem z odtwarzaniem muzyki z Tidala (czytałem na początku wątku)

- do regulowania głośności wystarczy tylko apka iBasso?

 

- A był jakiś problem?

- Wystarcza

Kupiłem właśnie drugą sztukę. Z jedną nie dawałem rady, wiecznie jej szukałem. Choć bywało, że młody mi podkradał.

Ooo, to jedyna wada DC01 brak lokalizatora GPS.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chico99 napisał:

 

- A był jakiś problem?

- Wystarcza

Kupiłem właśnie drugą sztukę. Z jedną nie dawałem rady, wiecznie jej szukałem. Choć bywało, że młody mi podkradał.

Ooo, to jedyna wada DC01 brak lokalizatora GPS.:P

Ktoś pisał na początku wątku, że z Tidala nie chce odtwarzać, tylko z apki USB Audio Player. 

Biorę DC02 bo jednak większość słuchawek u mnie na 3.5mm więc nie będę kombinować z rekablingiem 

 

To @chico99 dorzuć jeszcze parę słów o brzmieniu. Bo zamierzam porzucić w kąt mojego UP2 na rzecz tego ustrojstwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chico99 napisał:

Eeee działa bezproblemowo goły Tidal.

 

Zastanów się DC02 ma lepszą specyfikację.

Trochę zaczęła mnie denerwować bateria w UP2 (jednak pod tym względem BTR3 był lepszy) dlatego szukam czegoś pod USB od razu. Myślałem jeszcze nad tym ustrojstwem od Meizu, ale iBasso powinien być lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał na początku wątku, że z Tidala nie chce odtwarzać, tylko z apki USB Audio Player. 
Biorę DC02 bo jednak większość słuchawek u mnie na 3.5mm więc nie będę kombinować z rekablingiem 
 
To [mention=25333]chico99[/mention] dorzuć jeszcze parę słów o brzmieniu. Bo zamierzam porzucić w kąt mojego UP2 na rzecz tego ustrojstwa
Już odtwarza.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności