Skocz do zawartości

iBasso DC01 Hi-Res DAC 2.5mm zbalansowany


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Mam IBasso dc02. Jakość zdecydowanie lepsza od tej że smartphona. Aż jestem zaskoczony. Używam UAPP audio player pro, ale ponoć jest jakaś aplikacja UAC od IBasso. Skąd ja wziąć? Myślałem że będzie gdzieś kod do aplikacji w instrukcji czy w pudełku. Jak też optymalnie ustawić w UAPP wszystkie parametry? Aplikacja jest po angielsku a nie znam zbyt dobrze. Szczególnie zakładka HiRes.

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa ta aplikacja. Dziala tylko USB audio player pro. Wszystko inne gra przez głośnik w telefonie pomimo że np. Poweramp wykrywa DACa. Przez UAPP co prawda idzie regulować głośność, ale słychać jakieś trzaski cyfrowe. Gra to lepiej, ale funkcjonalnie do kitu. Żeby jeszcze tych trzasków nie było, to mógłbym przeboleć. Na zwykłym wyjściu z telefonu Jack, gra bez tych trzasków. Myślałem że ta aplikacja UAC coś wprowadza jakieś zniekształcenia więc ja wywaliłem. Nic to nie dało. Aplikacja oryginalna Tidal nie działa na tym DACu

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bumbum napisał:

Nie działa ta aplikacja. Dziala tylko USB audio player pro. Wszystko inne gra przez głośnik w telefonie

 

Musi działać, masz coś nie tak ustawione. Tym bardziej te trzaski ...

Przeinstaluj UAC. Wepnij DC02. Telefon powinien wykryć daca i za każdym

razem odpalać UAC jak go wpinasz. Później jak odpalasz pierwszy raz jakieś

apki to potwierdzasz korzystanie z UAC ... I tyle.

Tak jak napisał Zdzichu wszystko idzie przez daca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest tak pieknie. Aplikacja UAC włącza się raz na jakiś czas. W 80% przypadków muszę ją uruchomić manualnie. W przerwach pomiędzy utworami słychać trzaski. Jeśli uruchomię UAC można odtwarzać tylko przez UAPP. W innych aplikacjach dźwięk będzie albo bardzo cichy albo będą straszne trzaski. Jeśli ubiję UAC można słuchać przez inne aplikacje. Sprawdzone na dwóch różnych telefonach.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj wyczyścić cache w uapp i uac? Albo odinstalować je i zainstalować jeszcze raz. Na Samsungach niektórych podobno były problemy z dc01, nie wiem jak chinolki. A podłączałeś kiedyś jakieś inne DAC przez otg do tego telefonu?

 

W ostateczności może walnięta sztuka do odesłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, u mnie po podłączeniu do telefonu, wszystkie dźwięki z systemu i aplikacji idą przez Dc01

Bo USB C to umożliwia. Chyba że włączysz UAPP w trybie wyłączności, wtedy idzie dźwięk tylko z playera i nic więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, znalazłem winowajcę. UAPP miałem zainstalowane zanim kupiłem iBasso i ustawiłem wyłączność dla aplikacji oraz autostart po wykryciu USB. Dlatego UAC nie mógł się aktywować bo robił to wcześniej UAPP. Przeinstalowałem UAC, ustawiłem jako aplikacja domyślna dla USB i jest ok. Wszystkie aplikacje muzyczne grają przez iBasso. Trzaski też ogarnąłem. Winny jest Tidal w UAPP. Oryginalna aplikacja Tidal od jakiegoś czasu wprowadzała jakieś zniekształcenia. Gra muzyka i co jakiś czas słychać jakiś "pyk".Działo się to od wersji 2.16.  Na starej wersji aplikacji Tidal , którą udało i się znaleźć w necie nie jest to  niezauważalne, dlatego nie aktualizuje już Tidala żeby mieć spokój. Na UAPP być może te "pyk" wyłapuje i wprowadza taki cyfrowy zgrzyt. Słychać to Tak jakby ktoś popchnął igłę na płycie winylowej. Dziwne bo nie raz przeleci cała płyta i nic, a dzisiaj w nocy w robocie słuchałem i  ze 2-3 razy na każdym utworze. Pliki Flac na UAPP bez problemu i bez trzasków. Dlatego Tidala słucham na aplikacji tidal w wersji 2.13, a pliki na UAPP. Może się myle z  tymi trzaskami i spowodowane są one z innego powodu, bydajmnie nie jest winny iBasso bo po podłaczeniu do gniazda jack jednak  jest to samo. Definitywnie winny UAPP grający z Tidala. Moze mam coś nagrzebane bo kiedys podłaczałem pod DAC-a zewnętrznego. Musiałbym przywrócić ustawienia fabryczne, tylko jakby mógł ktoś podac mi co konkretnie pod iBasso trzeba w UAPP ustawic by grało bez problemu? UAPP muzycznie gra jednak lepiej niz Tidal oryginalny.

Edytowane przez bumbum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

poczytałem o iBasso i mam smaka żeby do Samsunga S9 kupić -  i tu pytanie czy faktycznie są kłopoty z kompatybilnością?

Dotyczą raczej 01 czy 02 bo do Sony XBA H3 na których głównie słucham mogę wykorzystać i 01 i 02 - jakie są doświadczenia, ktoś podłączał?

S9 jeszcze z rok ze mną więc jestem uwiązany jak iBasso odpadnie to zostanie czerwona ważka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jot R napisał:

To ja się podbijam z wcześniejszym pytaniem :)

Z pamięci. Ibasso jest gdzieś pomiędzy Blackiem i redem pod względem tonalnym. Bardziej detaliczny i przestrzenny niż Black, dużo bardziej muzykalny i organiczny niż Red. Moim zdaniem lepszy od obu, a już zwłaszcza za tą cenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mr_swistak napisał:

Witam

poczytałem o iBasso i mam smaka żeby do Samsunga S9 kupić -  i tu pytanie czy faktycznie są kłopoty z kompatybilnością?

Dotyczą raczej 01 czy 02 bo do Sony XBA H3 na których głównie słucham mogę wykorzystać i 01 i 02 - jakie są doświadczenia, ktoś podłączał?

S9 jeszcze z rok ze mną więc jestem uwiązany jak iBasso odpadnie to zostanie czerwona ważka...

 

Mam note9 i dc01, żadnych problemów.

Bierz dc01 lepsze bebechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chico99 napisał:

Mam note9 i dc01, żadnych problemów.

Bierz dc01 lepsze bebechy.

to w taki razie muszę dokupić kabelek FiiO RC-MMCX3B lub zaszaleć z FIIO LC-2.5B i wtedy DC01 będzie na pewno lepszym rozwiązaniem od dragonów bo zyskam na połączeniu zbalansowanym... za w sumie i tak niższe pieniądze niż dragon red

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zakupiłam iBasso DC02, zainstalowałam sterowniki pod androida, włączyłam i... Nie słyszę różnicy na YouTube między iBasso, a standardową przejściówką... Czyżby różnice było słychać tylko przez USB Audio Player Pro? No bo nie ukrywam, nie ściągam piosenek już od kilku lat, a słucham je tylko na YT. A może coś źle robię? Dajcie znać jak ma się iBasso do słuchania muzyki na social media. Liczę na szybką odpowiedź, bo mam kilka dni na zwrot.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie słychać różnicy to po co przepłacać :)

 

Poza tym:

1. Muzyka na YT delikatnie mówiąc nie jest najlepszej jakości

2. Może masz niezbyt wyczulone, albo nie wyrobione ucho. To nie jest jakiś zarzut. Moja żona też nie słyszy różnicy między wzmakami, a między słuchawkami tylko jeśli jest przepastna.

 

Na jakich słuchawkach testowane? Może one po prostu nie zagrają lepiej, bo osiągnęły swój limit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności