Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DC01 Hi-Res DAC 2.5mm zbalansowany


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Schatzi napisał:

Zaraz sprawdzę z tym na komputerze, a tak z czystej ciekawości trzymając telefon w kieszeni to ten kabelek nie ma prawa się urwać czy coś? 

 

Jeśli już to radził bym uważać na połączenie wtyk usb DC01 z gniazdem USB w telefonie.

Kabelek jest solidny ale jak będzie w kieszeni, wraz z telefonem, to ekstremalnie, może 

spowodować uszkodzenie gniazda usb w telefonie. Np. jak ktoś biega, robi jakieś skłony,

czy coś podobnego. Ale to chyba oczywista oczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podstawowe zasady korzystania z urządzeń mobilnych wystarczą.

Kabelek - DC01 jest solidnie wykonany i o niego bym się nie obawiał. Raczej o

drogiego fona ale tu pomoże tylko zdrowy rozsądek. Może jakieś etui do

telefonu, które zniweluje skutki ewentualnych uszkodzeń mechanicznych,

na gnieździe usb.

Robimy chyba jednak z igły widły. Przy normalnym mobilnym użytkowaniu,

nic się nie stanie.:)

Edytowane przez chico99
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszlo i do mnie combo DC01+ LC-2.5D default_wink.png

 

Podłączyłem, gra. Fajne.

Ale największą robotę robi chyba LC-D ^^ po podłączeniu do FA7, to prawie jak nowe sluchawki. Troszkę smuci jakosc, a raczej brak precyzji splotu kabla, no ale gr

 

Potem napiszę cos wiecej o DC01 jak sobie z czymś porównam.

 

Edit/ swoja droga.. zadziwiająco szybko traci lakier default_wink.png teraz wyciągłem z kieszeni - byl tam tylko telefon w etui i już widać średni uszczerbek.

 

Wysłane z P20 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

ae4b63ee055be1bf3ce10742231d0db7.jpg

 

3508226d2306ad916b0c1ae5a11129a9.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, CoATI napisał:

Doszlo i do mnie combo DC01+ LC-2.5D default_wink.png

 

Podłączyłem, gra. Fajne.

Ale największą robotę robi chyba LC-D ^^ po podłączeniu do FA7, to prawie jak nowe sluchawki. Troszkę smuci jakosc, a raczej brak precyzji splotu kabla, no ale gr

 

Potem napiszę cos wiecej o DC01 jak sobie z czymś porównam.

 

Edit/ swoja droga.. zadziwiająco szybko traci lakier default_wink.png teraz wyciągłem z kieszeni - byl tam tylko telefon w etui i już widać średni uszczerbek.

 

Wysłane z P20 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

ae4b63ee055be1bf3ce10742231d0db7.jpg

 

3508226d2306ad916b0c1ae5a11129a9.jpg

Uuuu, słabiutko.

 

10 minut temu, Schatzi napisał:

Też wasze DC po 20 minutach robi się już krótko mówiąc bardzo ciepłe? 

Tak, tak ma być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2019 o 00:13, pawelekdabek napisał:

Odpowiem sobie sam. Tak szumi. 

Właśnie zastanawiam się na kupnem DC01 do FH5 i pytanko czy te szumy są mocno słyszalne? Przeszkadza w normalnym użytkowaniu?

 

Edit: @pawelekdabek jakbyś mógł skrobnąć kilka zdań jak się zgrywa FH5 z tym Ibasso, to będę bardzo wdzięczny.

Edytowane przez Jot R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam może za laickie pytanie. Przymierzam się do zakupu iBasso i zastanawia mnie dlaczego większośc kupuje z gniazdem 2.5mm? Nie spotkałem jeszcze słuchawek z takim wtykiem. Kiedys 15 lat temu w jakimś telefonie od motoroli tylko. Z reguły wszystkie słuchawki mają 3.5mm. Do czego więc kupujecie z gniazdem 2.5mm? Czy wersja DC01 i DC02 rożni się tylko tym gniazdem?  Jak jest z regulacją głosności w smartphonie? Sygnał wychodzi cyfrowo przez USB-C z aplikacji USB audio player pro. Czy sygnał cyfrowy na wyjściu ze smartphona moze byc regulowany ? Z tego co wiem to jak podłaczałem sprzęt audio w domu to zawsze sygnał cyfrowy czy po optyku czy coaxialu czy USB zawsze miał stały poziom głośności. Pytam bo iBasso nie ma regulacji z tego co widzę. 

I ostatnie pytanie. Miałem poprzednio smartphon Meizu Pro 6 Plus na przetworniku sabre i wzmacniaczu ADI. Grało to super, ale zmieniłem na inny który już gra zdecydowanie gorzej. Czy iBasso gra na poziomie dobrych muzycznych smartphonów czy raczej zdecydowanie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bumbum napisał:

Przepraszam może za laickie pytanie. Przymierzam się do zakupu iBasso i zastanawia mnie dlaczego większośc kupuje z gniazdem 2.5mm? Nie spotkałem jeszcze słuchawek z takim wtykiem. Kiedys 15 lat temu w jakimś telefonie od motoroli tylko. Z reguły wszystkie słuchawki mają 3.5mm. Do czego więc kupujecie z gniazdem 2.5mm? Czy wersja DC01 i DC02 rożni się tylko tym gniazdem?  Jak jest z regulacją głosności w smartphonie? Sygnał wychodzi cyfrowo przez USB-C z aplikacji USB audio player pro. Czy sygnał cyfrowy na wyjściu ze smartphona moze byc regulowany ? Z tego co wiem to jak podłaczałem sprzęt audio w domu to zawsze sygnał cyfrowy czy po optyku czy coaxialu czy USB zawsze miał stały poziom głośności. Pytam bo iBasso nie ma regulacji z tego co widzę. 

I ostatnie pytanie. Miałem poprzednio smartphon Meizu Pro 6 Plus na przetworniku sabre i wzmacniaczu ADI. Grało to super, ale zmieniłem na inny który już gra zdecydowanie gorzej. Czy iBasso gra na poziomie dobrych muzycznych smartphonów czy raczej zdecydowanie lepiej?

 

Niektóre słuchawki mają wtyki 2,5mm czyli zbalansowane. Nic nie stoi na przeszkodzie aby dokupić taki kabel do słuchawek lub przerobić fabryczny kabel na zbalansowany z wtyczką 2,5mm. Po balansie masz większą moc a czasami także drobną poprawę jakości. DC01 i DC02 oprócz gniazd balans/normal różnią się także zastosowanym DACiem oraz mocą na wyjściu, pewnie grają też inaczej. To konstrukcyjnie dwa różne produkty, mimo że wyglądają podobnie.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam może za laickie pytanie. Przymierzam się do zakupu iBasso i zastanawia mnie dlaczego większośc kupuje z gniazdem 2.5mm? Nie spotkałem jeszcze słuchawek z takim wtykiem. Kiedys 15 lat temu w jakimś telefonie od motoroli tylko. Z reguły wszystkie słuchawki mają 3.5mm. Do czego więc kupujecie z gniazdem 2.5mm? Czy wersja DC01 i DC02 rożni się tylko tym gniazdem?  Jak jest z regulacją głosności w smartphonie? Sygnał wychodzi cyfrowo przez USB-C z aplikacji USB audio player pro. Czy sygnał cyfrowy na wyjściu ze smartphona moze byc regulowany ? Z tego co wiem to jak podłaczałem sprzęt audio w domu to zawsze sygnał cyfrowy czy po optyku czy coaxialu czy USB zawsze miał stały poziom głośności. Pytam bo iBasso nie ma regulacji z tego co widzę. 

I ostatnie pytanie. Miałem poprzednio smartphon Meizu Pro 6 Plus na przetworniku sabre i wzmacniaczu ADI. Grało to super, ale zmieniłem na inny który już gra zdecydowanie gorzej. Czy iBasso gra na poziomie dobrych muzycznych smartphonów czy raczej zdecydowanie lepiej?

Ludzie na forum mówią że gra lepiej od najlepszych smartfonów, włącznie z LG.

Kupują 2.5mm z tego powodu że jest to wyjście zbalansowane które sonicznie jest lepsze od 3.5mm-np. ma dwa wzmacniacze,lepszy DAC. itd. Dużo słuchawek posiada jack 2.5mm(te w mojej kolekcji miały w komplecie 2 kable-do wyboru 2.5 i 3.5mm)

Kupuj słuchawki z możliwością zmiany kabla czyli łącza MMCX lub 2pin.

Na rynku jest bd. kabli do kupienia o $8 do $ 500(szukaj na aliexpres, wpisz w wyszukiwarkę kabel MMCX lub 2pin)

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie. Musisz mieć kabel z połączeniem po balansie do słuchawek. Jak użyjesz samej przejściówki i wepniesz normalne słuchawki to ubijesz je albo DC01.

 

 

W dniu 12.09.2019 o 19:23, bigmaras napisał:

Mając słuchawki zbalansowane za pomocą adaptera możesz podłączyć do złącza 3,5 bez problemu, np w iBasso IT01s, które domyślnie są z wtykiem jack 2.5mm zbalansowanym jest w zestawie taki adapter.

W drugą stronę, przy słuchawkach ze standardowym wtykiem jack 3.5mm niestety nie jest to możliwe z uwagi na fakt że złącze zbalansowane ma dwie oddzielne masy zatem po wpięciu słuchawek ze standardowym wtykiem jack, który ma masę wspólną z kanałami robisz zwarcie na pinach.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nawet nie mam takich przejściowej bo po co? spaliłyby urządzenie. Są natomiast z 3.5 na 2.5mm,ale od razu tracisz dobrodziejstwa balansu. Ja sam używam gdy podpinam IEM do wzmacniacza, który ma wyjście nie zbalansowane(zamiast zmieniać kabel na 3.5) Bezpośrednio do DAPa zawsze 2.5mm.
Jeśli będziesz potrzebował przejściówki z 3.5 na 2.5 daj znać.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności