Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DC01 Hi-Res DAC 2.5mm zbalansowany


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

A jest ona niezbędna? Tj. taki UAPP pewnie wykryje, ale czy dobrze rozumiem, że poza nim i innymi mu podobnymi odtwarzaczami z obsługą dac usb otg to posłuchanie czegoś z sieci bez tej apki Ibasso nie jest możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PeepingTom napisał:

A jest ona niezbędna? Tj. taki UAPP pewnie wykryje, ale czy dobrze rozumiem, że poza nim i innymi mu podobnymi odtwarzaczami z obsługą dac usb otg to posłuchanie czegoś z sieci bez tej apki Ibasso nie jest możliwe?

Spokojnie można słuchać bez apki. Ta daje cię tylko więcej stopni regulacji głośności. W Androidzie jest domyślnie 10, a przy mocy którą daje na wyjściu ibasso na co bardziej skutecznych słuchawkach wybierasz wtedy między cicho, głośno i "nie da się słuchać".

 

1 godzinę temu, chico99 napisał:

Marudzicie, mi iBasso UAC śmiga bez problemu na V30 i Note9.

Oczywiście w parze z UAPP.

 

 Niby działa, ale na zablokowanym ekranie belka sterowania pojawia się raz na 10 włączeń. Za każdym razem jak chcę ustawić głośność muszę wychodzić do osobnego okna. Może jestem francuski piesek, ale widziałem wygodniejsze rozwiązania ;)

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chico99 napisał:

Marudzicie, mi iBasso UAC śmiga bez problemu na V30 i Note9.

Oczywiście w parze z UAPP.

Nikt nie marudzi tylko warto taką ważną rzecz wiedzieć przed zakupem, UAPP to akurat jest na tyle świetny, że mi na nim działały dacki, które z niczym innym nie chciały współpracować, ale potem chcesz czegoś posłuchać z youtube albo bandcamp itp. i nie możesz albo jak tu widać szwankuje regulacja głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Przyszło do mnie dzisiaj DC02. Właśnie wróciłem na chatę zrobić małe porównanie między zwykłą przejściówką, a DC02 (słuchawki Aune E1). 

Podpinam przejściówkę Huawei'owską - myślę: ok

Podpinam DC02 - myślę: o ku***

 

Słuchałem dosłownie minutę, bo spać też trzeba iść, ale jakbym jeszcze z 10 minut posiedział słuchając to poszedłbym po nożyczki i przejściówkę od Huawei'a przeciął w połowie.

 

Dziękuję. 

Edytowane przez Schatzi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chico99 miałem pytanie czy ta apka UAC coś zmienia, ale gdy ją odinstalowałem to zaczął mi dźwięk dochodzić tylko z jednej słuchawki, to aż się przestraszyłem, że słuchawki mi spaliło... Ale już jest wszystko ok - apka musi być. A co do tej UAPP - co ona w ogóle daje? Dodam, że muzyki słucham z YT

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iBasso UAC pozwala DC01 ominąć dowolną domyślną implementację SRC i zamiast tego dostarcza 64-bitowy cyfrowy system regulacji głośności Bit-Perfect.

Dla mnie UAPP gra lepiej niż inne playery. Poza tym w wypadku plików MQA, to w opcji Bit-Perfect, masz możliwość ich właściwego odsłuchu.

Głównie chodzi o Tidal, który oferuje tego typu, gęste formaty.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gentillo napisał:

Bo to maleństwo to naprawdę kawał fajnego sprzętu. A Z Tin HiFi P1 zgrywa mi się idealnie. Aczkolwiek mogliby poprawić działanie aplikacji.

 

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

A jak Ci grają te p1? Masz do czegoś porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, chico99 napisał:

iBasso UAC pozwala DC01 ominąć dowolną domyślną implementację SRC i zamiast tego dostarcza 64-bitowy cyfrowy system regulacji głośności Bit-Perfect.

Dla mnie UAPP gra lepiej niż inne playery. Poza tym w wypadku plików MQA, to w opcji Bit-Perfect, masz możliwość ich właściwego odsłuchu.

Głównie chodzi o Tidal, który oferuje tego typu, gęste formaty.

Hmm, czyli w moim przypadku słuchając z YouTube - UAPP coś zmieni? Czy Ty słuchasz bezpośrednio z Playera? 

Edytowane przez Schatzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Schatzi napisał:

Dzięki wielkie w takim razie. Nie będę inwestował póki co. Druga sprawa - porównując Twojego DX220 z DC01 czuć jakoby byli z tej samej półki? Czy jednak DX220 odczuwalnie klasa wyżej? 

 

Różnica jest, bo być musi. Inaczej mój dx220 już byłby wystawiony w komisie he, he.

Z tej samej półki nie są . Ale powiem tak, mam kilka dapów o wiele droższych niż cena

DC01, do których muszę się przystosowywać, po dłuższy słuchaniu DX220.

W wypadku DC01 nie mam takiego problemy. To cacko gra po prostu przyjemnie.

Lubie go z Note9. Fon ma wielkiego oleda, a że ja już ślepy, to komfortowo mi się

używa tej parki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ci grają te p1? Masz do czegoś porównać?
Grają fajnie:) Ostatnio mailem porównanie z FH7 i zostają P1 aczkolwiek tu nie tylko czysto SQ ma znaczenie. Na pewno, nie są to słuchawki dla bassheadów, na pewno potrzebują dużej mocy do w pełni poprawnego wysterowania. Grają bardzo detaliczne, ale nie sucho. Jeśli chodzi o słuchawki planarne to bardziej audeze sine niż oppo pm3 których zresztą nigdy nie polubiłem.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Schatzi napisał:

Nic to nie daje, instalowałem już z 5 sterów i nic.

A na wyjściu audio nic poza głośnikami i jakimś cyfrowym urządzeniem się nie pojawia. W ogóle nic nie zmienia się po podłączeniu DC. 

 

U mnie było tak.

Podłączyłem DC01 na port USB. Urządzenie zostało wykryte ale niewidoczne dla systemu.

Po zainstalowaniu SaviAudioBravoHDSwPkg_HsDriverASIOiAP_20180803_v3p5p0p2 ze strony iBasso i

restarcie systemu DC01 został wykryty, widoczny i gotowy do użycia. Działa bez problemu.

System Windows 10 64-bit.

Podejrzewam, że masz konflikt softowy. Odinstaluj wszystkie stery USB audio i zainstaluj ten powyższy co podałem.

Zmień też port USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności