Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DC01 Hi-Res DAC 2.5mm zbalansowany


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, andi napisał:

Sam dopiero zaczynam testowac zastapienie adaptera z 2.5mm na 3.5mm (na zdjeciu) przez dc01. Na razie najwieksza zmiana jest brak regulacjii glosnosci przyciskami telefonu. Fajnie ze zrobili widget na lock-screenie, ale i tak z 'kieszeni' sie nie zmieni. Poza tym i wiekszym zuzyciem baterii to juz tylko same plusy.

 

Ja tez 'w ruchu' (e-sk8/deska do pracy)

Ktos jeszcze? Jakies doswiadczenia z dc01?

 

U mnie długo nie zagościł. Gra całkiem nieźle, chociaż w żadnym razie podobieństw do Shanlinga M0 nie usłyszałem, jak autor tej recenzji zauważył - https://twister6.com/2019/07/10/ibasso-dc01/2/

 

Miałem z nim inny problem. Note 9 nie rozpoznawał go. Co ciekawe udało mi się go na nim uruchomić, ale za każdym razem musiałem podpinać iBasso do innego telefonu i potem dopiero do Note'a. Tak jakby potrzebował jakiegoś bodźca żeby ruszyć.

 

Generalnie gra poprawnie, lepiej niż większość telefonów, chociaż chyba LG G7/V30 (i pewnie G8/V40/V50) są jednak trochę lepsze - bardziej przestrzenne granie, lepsza kontrola basu i jednak wyższa rozdzielczość.

 

Na pewno iBasso jest wyraźnie lepsze niż np. Dragonfly Black.

 

W skrócie - neutralne granie, dość duże źródła pozorne, scena przyzwoita, ale bez szaleństw na szerokość i na głębokość.

W tej cenie spokojnie można polecić.

 

Porównywałem bezpośrednio z Nexum Aqua i Colorfly BT-C1 (to trochę inny sprzęt co prawda, ale jest to też mały DAC/amp) i Sony ZX300. Z Sony nie powalczył, Nexum gorszy technicznie, ale nie sprawiał problemów jak iBasso i przyjemniejsze dla ucha granie. Colorfly oceniam trochę wyżej niż iBasso.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, awayeah napisał:

Miałem z nim inny problem. Note 9 nie rozpoznawał go. Co ciekawe udało mi się go na nim uruchomić, ale za każdym razem musiałem podpinać iBasso do innego telefonu i potem dopiero do Note'a. Tak jakby potrzebował jakiegoś bodźca żeby ruszyć.

 

Ciekawe, ja wczoraj słuchałem chyba z godzinę właśnie z note 9.

Mam tylko problem z regulacją głośności. Jest ale brak płynności, jest zbyt skokowa. Macie jakiś patent?

Trzaski między utworami też mam. Ale idzie przeżyć.

I jeszcze jedno, też się Wam tak grzeje? Jest nawet nie ciepły tylko gorący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chico99 napisał:

 

Mam tylko problem z regulacją głośności. Jest ale brak płynności, jest zbyt skokowa. Macie jakiś patent?

Masz aplikacje Samsung Sound Assistant? Możesz ustawić skale zmiany głośności od 15 do 150.

No i aplikacja iBasso pozwala Ci kontrolować głośność.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chico99 Spróbuj posłuchać w trybie bit-perfect - czyli używając aplikacji typu USB Audio Player Pro lub (darmowej) Hiby Music. W takim trybie kontrolujesz głośność tylko we wspomnianej aplikacji ibasso, ale oprogramowanie nareszcie przestaje 'psuć' muzykę.

 

@awayeah Zgadzam się, szaleństwa nie ma ale poziom dobry. Mają taki zapas "parametrów" (wielkość, cena) że jakby zrobili coś 2x większego i droższego, co by grało 2x lepiej to byłby hit a nadal byłoby to małe i tanie. Jestem ciekawy czy coś z tej linii jeszcze wyjdzie.

 

ps.

Tak, mój też się grzeje. Nie mam trzasków (Note 8), ale może dla tego że muzyki słucham tylko przez UAPP.

 

 

 

Mała aktualizacja: dc01 vs sabaj da3

Da3 pokazuje większą precyzje źródeł, bardziej kontrolowany bass.

Da3 jest też odpowiednio większy i droższy, więc jakiejś niespodzianki nie ma.

 

Marzenia:

Ibasso, prośba o wycięcie z dx120 wszystkiego (ekranu, softu, portów, przycisków) i zostawienie tylko usb-dac'a w formie dongla jak dc01!

Chord, kiedy mojo 2?

 

Kończę temat, dc01 zostaje u mnie jako najwygodniejsze rozwiązanie 'w ruchu' i miła niespodzianka 2019.

Edytowane przez andi
formatowanie
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat - kupić ibasso dc01 i podłączyć do taniego smartfona z USB - C, czy też może nie zawracać sobie głowy i od razu kupić LG G7 Fit ? Dodam że niezależy mi aż tak bardzo na wygodzie tylko jakość dźwięku...

Za ibasso przemawia też balans 2.5mm...

Edytowane przez emadine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, emadine napisał:

Mam dylemat - kupić ibasso dc01 i podłączyć do taniego smartfona z USB - C, czy też może nie zawracać sobie głowy i od razu kupić LG G7 Fit ? Dodam że niezależy mi aż tak bardzo na wygodzie tylko jakość dźwięku...

Za ibasso przemawia też balans 2.5mm...

 

Wydaje mi się, że jakość dźwięku ciągle przemawia na korzyść LG, ale... LG ze swoim durnym wykrywaniem impedancji ogranicza możliwości wyjścia i zmusza do kombinacji/stosowania adapterów.

Jeżeli będziesz używał bardzo skutecznych słuchawek, to LG może być lepszym wyjściem. Jak chcesz coś bardziej uniwersalnego to iBasso - więcej mocy i możesz zmienić telefon a adapter zostanie.

Sam zrezygnowałem z V30 właśnie przez ograniczenie wzmocnienia - moje słuchawki grały lepiej na średnim wzmocnieniu, a kto wie czy nie zagrały by najlepiej na dużym. Niestety nie miałem jak tego sprawdzić, a i średnie wzmocnienie wymagało kombinacji. Custom rom jest jakimś wyjściem, ale ryzykuje się gwarancję i można utracić część funkcjonalności urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje go sobie i póki co: 

- zrównał z ziemią wyjście słuchawkowe z HP Elitebook 840 G5,

- pokonał w nierównym pojedynku wyjście z Galaxy S9+

- udowodnił Radsone ES100 że kable to nie przeżytek

 

Sony nie chce wyjść z szuflady żeby się pojedynkować, ale jeszcze nie wiem czy uważa że to poniżej jego godności czy się po prostu boi ;)

 

Szkoda że DC01 trochę szumi i że trzeba instalować dodatkowy soft żeby mieć więcej stopni głośności.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2019 o 09:57, andi napisał:

 

Chord, kiedy mojo 2?

 

Łoooo! Panie...
Roadmapy DACow Chorda sa powiazana z roadmapami producenta tych ichniejszych chipow FPGA. Nowego Mojo (Ani Hugo) nie bedzie przez conajmniej najblizsze 3 lata... Po prostu nie ma odpowiedniego chipsetu, mocniejszego, aby takie nowe Mojo wyprodukowac.

Gdyby tylko dorwac kogos z development kitem dla tych FPGA (nowy kosztuje kilka tyś. PLN i raczej jest nie do zdobycia dla osob fizycznych), to moznaby zrobic troche reverse engineeringu i pokusic sie o uruchomienie kodu Mojo tak, zeby jak w Chugo - wykorzystywal swojego Artixa w 100%. W tej chwili tak niestety nie jest, a Chord wymiguje sie tym, ze bateria w Mojo jest zbyt malo wydajna ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta aplikacja do kontroli głośności trochę niedorobiona jest. Czasami się włącza automatycznie po podłączeniu do telefonu a czasami nie. Czasami pojawia się w pasku powiadomień kontrolka do zmiany głośności a czasami nie. Nie za bardzo mogę zczaić od czego to zależy.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2019 o 19:24, pawelekdabek napisał:

Ma ktoś FH5 żeby sprawdzić czy szumi z DC01?

Odpowiem sobie sam. Tak szumi. 

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wfmsiekierka napisał:

To gdzie można to códeńko kupić?
Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

Na dziś ciężko. Stocki u producenta puste. Nowy rzut pojawi się w przyszłym tygodniu o ile w HK uspokoi się na lotnisku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy można spodziewać się iBasso i gdzie? I czy warto byłoby kupić Dragonfly Red'a zamiast iBasso? I jaka jest różnica między DC01, a DC02? 

Dodam, że napędzane mają być AUNE E1.

Edytowane przez Schatzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności