Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DC01 Hi-Res DAC 2.5mm zbalansowany


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.07.2019 o 19:30, gentillo napisał:

Też zauważyłem, że w miarę grania zmniejszyła się ilość tych trzasków. Ja używam z FH7 i nie ma większego problemu z szumem.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

A to nie zbyt wyżyłowane dla PC ustawienia bufora ASIO? Zwiększyć ilość sampli w Buffer Size i zobaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jak zmusić tego dzyngla to odtwarzania z Tidal? Telefon V30.

Gra z ww. apki USB Audio Player Pro a z Tidal czy Deezer cisza. 

 

Ja używam uapp z podpiętym kontem Tidala i chodzi bez problemu.  

Z ciekawości odpaliłem regularną aplikację Tidal i faktycznie coś jest nie tak. Tzn. gra ale bardzo cicho. Nawet rozkręcenie na maxa głośności nie daje zadowalającego efektu. Może chodzi o to, że Tidal nie obsługuje bit perfect?

 

Przypomniałem sobie że w którymś moim poprzednich telefonów po podłączeniu jakiegoś daca wyskakiwało pytanie o domyślny odtwarzacz usb. Jeśli wybrałem uapp to tylko z niego można było odtwarzać. Przy innych mimo tego, że było widać postęp utworu, cisza.

 

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam małe spostrzeżenia:

Dx120 i DC01 "szumią" z czułymi IEM'ami dokładnie tak samo, chyba jakiś standard ibasso. Sabaj da3 zupełnie nie szumi, co jest chyba wyjątkowe bo nawet hugo2 trochę szumi (nie tak bardzo jak dx120/dc01).

 

Dx120 jest zauważalnie lepszy w każdej kategorii (może z wyjątkiem samej wielkości sceny), no ale to już konkretny dap.

 

Pomijając porównanie Da3 z DC01 to bohater tego wątku jest dla mnie wyjątkowy. Rozmowy i poszukiwania telefonów z "najlepszym" audio z stają się mocno wyblakłe bo DC01 wzbija się na poziom przyjemności słuchania a jest niewiele większy niż adapter.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2019 o 20:26, wiatrak napisał:

No nie zawsze 😉

https://en.cayin.cn/products_info?itemid=106Read

 

130+130

Czy 130mW+130mW@32 ohm to więcej niz 130mW@32 ohm? 

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2019 o 14:07, andi napisał:

Takie tam małe spostrzeżenia:

Dx120 i DC01 "szumią" z czułymi IEM'ami dokładnie tak samo, chyba jakiś standard ibasso. Sabaj da3 zupełnie nie szumi, co jest chyba wyjątkowe bo nawet hugo2 trochę szumi (nie tak bardzo jak dx120/dc01).

O jak bardzo czułe IEMy tu się rozchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2019 o 14:07, andi napisał:

Rozmowy i poszukiwania telefonów z "najlepszym" audio z stają się mocno wyblakłe bo DC01 wzbija się na poziom przyjemności słuchania a jest niewiele większy niż adapter. 

 

Tak już gadali jak się Black/Red pojawił, a jednak DAC/AMP zintegrowany z telefonem jest nadal o klasę wyżej jeśli chodzi o wygodę użytkowania. Każdy dong wiszący przy telefonie to upierdliwość zwłaszcza na mieście.

 

Rozwiązania BT jak Radsone chyba bardziej do mnie przemawiają, ale za tą cenę i tak pewnie spróbuję.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale... nie. Mialem reda, niestety red+adapter do telefonu nie dosc ze robi sie spory, to kolejne niepotrzebne laczenie (wtyczka-gniazdko) ktore moze sie po prostu rozpiac przy normalnym uzytkowaniu.

Oczywista oczywistosc, telefon+jack najbardziej wygodny.

Mnie cieszy ze mamy wybor, chece 'lepsze' audio i akceptuje +1 polaczenie na kablu to podlaczam dc01.

 

Jak zrobia bit-perfect po BT to podejde do tematu.

Aha, iemy to massdrop iem plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

dc01 - 2

 

czyli jedno niepotrzebne, które się może rozpiąć. A Red/Black nigdy mi się nie wypiął z przelotki. Jeśli już to wypinały się słuchawki z dongla albo cały set z telefonu, bo to najsłabszy punkt całego tego rozwiązania - Micro(czy tam mini) USB i wpinanie w niego czegokolwiek ciężkiego co wystaje z kieszeni.

 

Nie upieram się. Sam korzystałem z dongli i będę korzystał nadal, a dc01 na twoich zdjęciach rzeczywiście wygląda na niewielki, to może nie będzie to zbyt upierdliwe w ruchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dopiero zaczynam testowac zastapienie adaptera z 2.5mm na 3.5mm (na zdjeciu) przez dc01. Na razie najwieksza zmiana jest brak regulacjii glosnosci przyciskami telefonu. Fajnie ze zrobili widget na lock-screenie, ale i tak z 'kieszeni' sie nie zmieni. Poza tym i wiekszym zuzyciem baterii to juz tylko same plusy.

 

Ja tez 'w ruchu' (e-sk8/deska do pracy)

Ktos jeszcze? Jakies doswiadczenia z dc01?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności