Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DC01 Hi-Res DAC 2.5mm zbalansowany


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Plus dla ibasso. Widać że chcą wejść w nisze telefonów bez jacka 3.5mm i niejako zastąpić "przejściówkę" z usb-c na jacka. Android już chyba dojrzał i powinno to działać bez dodatkowych aplikacji. Dla użytkownika nic się nie zmienia, wtyczka type-c a z drugiej strony słuchawki - dokładnie jak "przejściówka".

Tylko...

2.5mm balanced - czyli zdecydowanie nie dla każdego, czyli bardziej rynek niszowego audio,

a jak już rynek audio, to dobrze byłoby napisać jaki dac tam siedzi,

a jak już rynek audio, to bez kontroli głośności (na urządzeniu) skazujemy się na brak bit-perfect (software volume control) ze strony androida czyli chyba nie za bardzo rynek audio.

 

Tak czy inaczej, jestem ciekawy czy dc01 wypadnie zauważalnie lepiej niż UAPP + hires driver / bit-perfect prosto z telefonu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, andi napisał:

Plus dla ibasso. Widać że chcą wejść w nisze telefonów bez jacka 3.5mm i niejako zastąpić "przejściówkę" z usb-c na jacka. Android już chyba dojrzał i powinno to działać bez dodatkowych aplikacji. Dla użytkownika nic się nie zmienia, wtyczka type-c a z drugiej strony słuchawki - dokładnie jak "przejściówka".

Tylko...

2.5mm balanced - czyli zdecydowanie nie dla każdego, czyli bardziej rynek niszowego audio,

a jak już rynek audio, to dobrze byłoby napisać jaki dac tam siedzi,

a jak już rynek audio, to bez kontroli głośności (na urządzeniu) skazujemy się na brak bit-perfect (software volume control) ze strony androida czyli chyba nie za bardzo rynek audio.

 

Tak czy inaczej, jestem ciekawy czy dc01 wypadnie zauważalnie lepiej niż UAPP + hires driver / bit-perfect prosto z telefonu.

 

Z uwagi nie wiele czynników ekonomicznych i konstrukcyjnych producenci telefonów idąc za jabłkiem usuwają złącza mini jack co dało impuls do produkcji wszelkiej maści adapterów, i przejściówek na usb typu C. Zdecydowanie to nie jest produkt dla każdego. Zaryzykuje stwierdzenie, że wręcz tego typu urządzenia jak DC01 to raczej mocno niszowy produkt. Większość przeciętnych zjadaczy chleba korzysta na co dzień z standardowych słuchawek co dostali przy zakupie telefonu lub kupują w markecie doki w budżecie poniżej 50zł. To póki co najbardziej oblegany budżet. Spotkałem się osobiście z klientami, którzy mimo, że chcieli wydać kwoty powyżej 1k na słuchawki to po odsłuchu twierdzili, że albo nie słyszą różnicy od słuchawek dołączonych do telefonu albo wręcz grają gorzej bo za mało basowe są te droższe. W takim wypadku wybór pada najczęściej na adapter za 10-30zł i tyle. 

Pojawia się jednak grupa odbiorców z nieco bardziej wyrafinowanym uchem co szuka czegoś więcej aniżeli to co dostają w komplecie z telefonem i tutaj właśnie celuje iBasso. W chwili obecnej nie spotkałem się jeszcze z opiniami (abstrahując już od iBasso) aby złącze zbalansowane nie grało zdecydowanie lepiej na tych samych słuchawkach. Docierają do mnie jedynie opinie, że kliencie zyskują na separacji i scenie w przypadku tego typu złącza. Model it01s w standardzie ma zbalansowany kabel i powoli staje się to ogólnym standardem zatem w mojej ocenie to najlepszy z możliwych kierunków. Ponad to półka cenowa ok 50USD raczej nie przyprawia o zawrót głowy.

Edytowane przez bigmaras
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, testujcie, ale przy tych rozmiarach to bym sie cudow nie spodziewal. Fizyki nie oszukasz...
Dobra rzecza w telefonach jest brak problemow ze zbieraniem roznych syfow na USB, np. przez taki DAC (zasilanie bateryjne).

Dajcie znac czy bylo warto. Jesli tak, to sie przyda taki ulep (i bedzie tez dobry zeby komus zrobic prezernt, etc.)

 

---

 

 

5 godzin temu, andi napisał:

dobrze byłoby napisać jaki dac tam siedzi

 

" AK4493 "
Dobry znak! Bardzo dobry.


Ma IMHO szanse zarznac Dragonflaja. Nawet Reda.

Edytowane przez mojo_aka_jojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem mDSDka i moim zdaniem, oprócz sporadycznie szeleszczącej góry, to w swoim przedziale cenowym był pryma sort :D.

 

Też jestem ciekawy jak gra DC01, bo lubię grajki oparte na Kasei'ach :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okazuje się, że powstał pożytek, dla ludzi co cenią sobie przyzwoitą jakość dźwięku, z usuwania gniazda słuchawkowego z telefonów. Mi taki 'dongyl' nie będzie przeszkadzał, a przynajmniej nie jestem ograniczony tylko do kilku modeli telefonów. Ciekaw jestem bardzo recenzji, porównań ze wszystkim :), jak i czy jest pełna kompatybilność z każdym smartfonem na danym Androidzie.

Edytowane przez PeepingTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, gentillo napisał:

Kurcze, cały czas się zastanawiam nad zakupem a tu taka cisza zupełna. Nikt nie pisze, że fajne, że gra rewelacyjnie:) Na zagranicznych forach też niewiele. Jak żyć?

 

Gra bardzo fajnie. Ba, sporo lepiej niż wskazywałaby cena. Granie trochę w stylu iBasso, ale nieco bardziej muzykalnie. Podbity nieco bas, ale dobrze kontrolowany. Niższy środek nieco pełniejszy, wokale wysunięte, a góra nieźle rozciągnięta, ale dość gładka. Scena zaskakująco dobra na szerokość i całkiem dużo powietrza. Fajna opcja do iBasso IT01s czy Shanling ME500 z EL1. Całkiem nieźle radzi sobie z napędzaniem bardziej wymagających doków.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności