Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ANKIETA - Preordery Mp3Store


Preordery Mp3Store  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Preordery Mp3Store

    • Jestem za preorderami na forum w obecnej formie.
      60
    • Jestem przeciw preorderom w obecnej formie.
      4
    • Wystarczy mi rabat przy zakupie.
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja jest taka: producent wypuszcza nowy model słuchawek, na które na forum jest hajp. Cena nabycia słuchawek u producenta = 1200zł (cena zawiera już polskie cło i VAT). Sklep X ustala cenę regularną sprzedaży na 2400zł. Rozważmy trzy warianty:

 

Wariant A: Sklep podejmuje decyzję o preorderze,  cena w preorderze = 1800zł. Na preorder zapisuje się 10 osób, sklep zamawia 15 par słuchawek. W międzyczasie z zakupu rezygnują 4 osoby. 1 osoba kupuje słuchawki w cenie regularnej. Resztę par słuchawek, które się nie sprzedały (8 sztuk) sklep sprzedaje za 12 miesięcy po cenie „promocyjnej” 1900zł.  Zysk sklepu: 6*600zł+1200zł+8*700zł=10.400zł (z czego gotówka do obrotu „od zaraz”: 4800zł)

 

Wariant B: Sklep podejmuje decyzję o preorderze,  cena w preorderze = 1800zł. Na preorder zapisuje się 10 osób, sklep zamawia 15 par słuchawek. W międzyczasie z zakupu rezygnuje 9 osób. 1 osoba kupuje słuchawki w cenie regularnej. Resztę par słuchawek, które się nie sprzedały (13 sztuk) sklep sprzedaje za 12 miesięcy po cenie „promocyjnej” 1900zł.  Zysk sklepu: 1*600zł+1200zł+13*700zł=10.900zł. (z czego gotówka do obrotu „od zaraz”: 1800zł)

 

Wariant C : sklep nie ogłasza preorderu i  zamawia pięć par słuchawek. 1 osoba kupuje słuchawki w cenie regularnej. Resztę par słuchawek, które się nie sprzedały (4 sztuki) sklep sprzedaje za 12 miesięcy po cenie „promocyjnej” 1900zł. Zysk sklepu= 1200zł + 4*700zł=4000zł (z czego gotówka do obrotu „od zaraz”: 1.200zł).

 

Pytanie: który wariant jest dla sklepu najkorzystniejszy? Odpowiedź: wariant A, ponieważ całkowity zysk nie jest może najwyższy ale największa jest rotacja gotówki.

Drugi wniosek: preorder tak samo opłaca się nabywcom jak i ...sklepowi.

Trzeci wniosek: niezależnie od wariantu sklep nigdy nie ponosi straty. 😉

Edytowane przez Jankos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, Superata napisał:

Śmieszny jesteś :) i masz naprawdę znikome pojecie. Każdemu kto tak myśli proponuje założyć sklep. 

Forumowicze sami ocenią. 😛

W każdym razie to co napisałem ma tylko jeden cel: jak ktoś będzie chciał odstąpić od umowy zawartej na odległość to niech się nie krępuje i nie słucha biadolenia Superaty jakie to sklep poniesie z tego powodu straty (Superata pełni w mp3store rolę marketingowca level hard). 😉

Edytowane przez Jankos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałem dotychczas w preorderze , chociaż rozważałem AK T5p. Teraz czekam na ampa do SP1000 i jeśli będzie w okolicach dotychczasowych promocji większych niż 10%, pewnie wezmę udział. Zatem preorder dla mnie ma sens.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Superata napisał:

Dziwi mnie jedno w wynikach ankiety, są osoby które są przeciw lub za zwykłym rabatem 10% przy zakupie, które najczęściej do mnie piszą i proszą o dodatkowe rabaty i niższe ceny powołując się na ceny z preordera. Czyli co jestem przeciw ale chciałbym mieć te same ceny co w preorderze? Czegoś nie rozumiem.  

 

 

pffff... a od kiedy ja mam rabata 10% na sklepie? :) już od drzwi mam więcej, a im bliżej lady to ło panie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Jankos napisał:

Pytanie: który wariant jest dla sklepu najkorzystniejszy? Odpowiedź: wariant A, ponieważ całkowity zysk nie jest może najwyższy ale największa jest rotacja gotówki.

Drugi wniosek: preorder tak samo opłaca się nabywcom jak i ...sklepowi.

Trzeci wniosek: niezależnie od wariantu sklep nigdy nie ponosi straty. 😉

Nie rozumiesz. Wariant D, zostać dystrybutorem - wtedy gdzie nie kupicie, niezależnie od promo etc kupicie u nas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Superata napisał:

Bez komentarza. 

I tak trzymaj. Nie ma sensu.

4 godziny temu, budzilla napisał:

Nie kupowałem dotychczas w preorderze , chociaż rozważałem AK T5p. Teraz czekam na ampa do SP1000 i jeśli będzie w okolicach dotychczasowych promocji większych niż 10%, pewnie wezmę udział. Zatem preorder dla mnie ma sens.

Ja też czekam na preorder AMP-a do SP1000, a jak się komuś nie podoba to droga wolna. Pieniaczy wszędzie pełno.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jankos napisał:

Jaki "zamęt"? Wyrażam w kulturalny sposób jedynie swoje zdanie i propaguję stosowanie prawa w obrocie gospodarczym.

Przy okazji pieprzysz farmazony i próbujesz wszystkim wokół udowodnić, jaki to zarząd sklepu MP3Store jest anty-konsumencki i anty-kliencki, a jego preordery to sposób na to, żeby wydymać użytkowników na kasę i wcisnąć sprzęt po niższej cenie. Chłopie, jak Ci nie pasuje prosta zasada preorderu ustalona na forum, to zamknij konto i więcej tu nie wchodź, proste. Zgodne z prawem konsumenckim czy nie, jak ktoś nie chce korzystać z proeorderu w takiej formie w jakiej ustala to sklep, to niech tego nie robi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Vaiet napisał:

Przy okazji pieprzysz farmazony i próbujesz wszystkim wokół udowodnić, jaki to zarząd sklepu MP3Store jest anty-konsumencki i anty-kliencki,

Przypominam, że cała dyskusja rozpoczęła się od wpisu Superaty w wątku nt. preorderów, że prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość przysługuje tylko gdy się kupi sprzęt po cenie regularnej a nie preorderowej, co jest oczywistą nieprawdą.

Generalnie sytuacja jest ciekawa: osoba broniąca prawa prokonsumenckiego nazywana jest trollem...

capture_06202019_104143.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności