Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pytanie nooba, co się stanie jak pomieszam...


brunnerius

Rekomendowane odpowiedzi

...masę z sygnałem przy przelutowywaniu zbalansowanego jacka 2,5? Mam kuna kabel gdzie producent masę i sygnał no nie pokolorował, nie mam miernika coby pomierzyć, mogę polutować na chybił trafił ale co się niedobrego może stać i jak na ucho wyłapać, że masa z sygnałem zamieniona? Dacie radę pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kanały masz dobrze to będziesz miał zmienioną kierunkowość, na TACET CD są kawałki nagrane dobrze i zmienione, słychać to wyraźnie, zupełnie inna prezentacja sceny.

jak nie ma wspólnej masy to będzie ok, jeszcze dla pewności mówimy o kabelku słuchawkowym z czterema osobnymi przewodami ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki, tak to jest L+L-R+R- jak ogarnąć wtyczkę to wiadomo, nawet dziecko wie natomiast lutowanie w ciemno to już nie ten sam skill, miałbym miernik to bym nie pytał. Dzięki za podpowiedzi :) łapcie lajki

 

4 minuty temu, saudio napisał:

na TACET CD są kawałki nagrane dobrze i zmienione, słychać to wyraźnie, zupełnie inna prezentacja sceny.

a znajdę to gdzie? I czy drogie to bo kraść nie lubię ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, brunnerius napisał:

Panowie, dzięki, tak to jest L+L-R+R- jak ogarnąć wtyczkę to wiadomo, nawet dziecko wie natomiast lutowanie w ciemno to już nie ten sam skill, miałbym miernik to bym nie pytał. Dzięki za podpowiedzi :) łapcie lajki

 

a znajdę to gdzie? I czy drogie to bo kraść nie lubię ;) 

Chyba jak normalne CD, ale nie warto bo to tylko do testowania systemu, czy dobrze podłączony i zbalansowany. Powinny być takie kawałki w sieci zaraz coś zapytam....

ale tak jak Ugz napisał na znanym utworze będziesz miał przesunięcie sceny.  

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym dysponujesz, ale np jak masz kabelek i żarówkę plus niewielkie źródło zasilania to możesz łączyć ją i sprawdzać która żyłka gdzie prowadzi, polaryzację można też sprawdzić diodą ale tu trzeba już trzeba patrzyć na napięcie i zalecał bym dobrać rezystor choć z 1,5V nic nie powinno się jej stać.

 

@saudio z edytuję co by nie nabijać postów za bardzo, podłączanie diody LED bezpośrednio pod 1,5V baterię nie jest poprawne. Niemniej nigdy nie udało mi się w ten sposób uszkodzić diody, w chińskich tanich latarkach diody też są podpinane bezpośrednio pod baterię :( 

Edytowane przez Ugz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ugz napisał:

Nie wiem czym dysponujesz, ale np jak masz kabelek i żarówkę plus niewielkie źródło zasilania to możesz łączyć ją i sprawdzać która żyłka gdzie prowadzi, polaryzację można też sprawdzić diodą ale tu trzeba już trzeba patrzyć na napięcie i zalecał bym dobrać rezystor choć z 1,5V nic nie powinno się jej stać.

Oj stanie się tej diodce zaświeci raz;)

@Ugz Z tego co pamiętam to napięcie przewodzenia diody czerwonej to coś w okolicach 1,5-2 V zależnie od typu, z innymi kolorami nie powinno być problemu, o białych nie wspominam bo to już powyżej 3V.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności