Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub Chromestezji


espe0

Rekomendowane odpowiedzi

Temat kontrowersyjny i nie dla wszystkich - jak ktoś nie rozumie to niech nie czyta dalej.

 

Zacznijmy od definicji "Chromestezja to tzw. "barwne słyszenie", które polega na tym, że dźwięki lub współbrzmienia wywołują wrażenia barwne. Wśród kompozytorów takie zdolności posiadał Franciszek Liszt"

 

Czasem mi się we łbie odwala takie kolorowe kapanie jak farbą na niebo - każda kropka się rozlewa innym kolorem.

 

Nie mam tak cały czas. Przeważnie się to włącza jak mam ok 0,7 promila, po przebudzeniu podczas przyśnięcia w trakcie słuchania muzyki na dokach z dapa.

 

Jak masz takie jazdy - podziel się w tym wątku.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. A to nie normalne? 

Najciekawszymi kolorami grały mi Vivo XE800, Tin T2 (ech, gdyby nie cięły wysokimi jak stary sekator, ale w tym i ich urok najwyraźniej) i Senfer DT8. 

😎

 

Po dobrej imprezie odtwarzaly mi się natomiast ciekawe utwory podczas snu. Szkoda, że nie potrafię grać nawet na bałałajce. 

Edytowane przez requal
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnienia z przeszłości, w dawnych czasach itp. trzeba zawsze dodać, poprawność wymaga, bo teraz to nie ... zupełnie nic ... ani grama, czy tam miligrama.:P

Tak jak celebryta, czy aktor. No kiedyś na studiach, próbowałem ale to bee, ostrzegam ... , a sam nakoksowany jak piecyk w zimie ...:D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym oprysk zrobił ludziom raz w tygodniu. Coraz bardziej mnie męczą - im glupsi tym bardziej pyskaci, a tak byłby spokój na trochę. 

Zobaczyliby swiat w nowych barwach. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, requal napisał:

Ja to bym oprysk zrobił ludziom raz w tygodniu. Coraz bardziej mnie męczą - im glupsi tym bardziej pyskaci, a tak byłby spokój na trochę. 

 

Jak zestawisz formułę idealnego środka do oprysku, to byłbym zainteresowany. Bywa różnie, niektóre specyfiki pogłębiają złe cechy i chamskie nawyki. 

Idea słuszna i popieram. Może nawet codzienna aplikacja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chico99 napisał:

 

Jak zestawisz formułę idealnego środka do oprysku, to byłbym zainteresowany. Bywa różnie, niektóre specyfiki pogłębiają złe cechy i chamskie nawyki. 

Idea słuszna i popieram. Może nawet codzienna aplikacja.

Niestety, zawsze ostatecznie to konfrontacja z tym co masz za uszami. Nie dotykać pozostaje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, requal napisał:

Ja to bym oprysk zrobił ludziom raz w tygodniu. Coraz bardziej mnie męczą - im glupsi tym bardziej pyskaci, a tak byłby spokój na trochę. 

Zobaczyliby swiat w nowych barwach. 

Starego psa już sztuczek nie nauczysz... Dla niektórych już pozostało tylko jedno honorowe wyjście z bycia społecznym wrzodem - lobotomia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do widzenia dźwięków. Nie postrzegacie tego tak? Dla mnie zawsze te oznaczenia wiążą się z dominujacymi kolorami w dźwięku.

 

Jasny - biel

Cieply - żółć-czerwień +  biel lub czerń

Analogowy - czerń, żółć, czerwień, niebieski, zielony, bez bieli

Zimny - biel, niebieski

Neutralny - transparentny+pelna paleta lub czerń-biel

 

Edit: transparentny - pastel, prześwitujący

Edytowane przez requal
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, requal napisał:

Wracając do widzenia dźwięków. Nie postrzegacie tego tak? Dla mnie zawsze te oznaczenia wiążą się z dominujacymi kolorami w dźwięku.

 

Jasny - biel

Cieply - żółć-czerwień +  biel lub czerń

Analogowy - czerń, żółć, czerwień, niebieski, zielony, bez bieli

Zimny - biel, niebieski

Neutralny - transparentny+pelna paleta lub czerń-biel

Pierwsza rzeczowa odpowiedź:P

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, espe0 napisał:

Temat kontrowersyjny i nie dla wszystkich - jak ktoś nie rozumie to niech nie czyta dalej.

Ja mam inny postulat - jak ktoś czuje, że będzie ******lił farmazony, to niech nie pisze dalej.

 

W temacie chromestezji i innych synestezji - mamy, znamy, grupy wsparcia nie potrzebujemy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, requal napisał:

Jasny - biel

Cieply - żółć-czerwień +  biel lub czerń

Analogowy - czerń, żółć, czerwień, niebieski, zielony, bez bieli

Zimny - biel, niebieski

Neutralny - transparentny+pelna paleta lub czerń-biel

Niby tak, ale u mnie to jest związane po prostu z kojarzeniem kolorów aniżeli faktycznym widzeniem. Swoją drogą cholernie ciekawy jestem jak osoba dotknięta (obdarzona?) chromestezją odbiera muzykę. A jeszcze bardziej jak odbiera muzykę po zażyciu pewnych środków. Ja osobiście mam taką "przypadłość", że dużo lepiej odbieram muzykę z zamkniętymi oczami i ostatnio podczas koncertu Toola odpływałem zamykając oczy, a @zdzichon musiał mnie "budzić" i przywracać do rzeczywistości hahah :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności