Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dokanałowe OTE do 800 PLN


stypczan96

Pytanie

Cześć,

 

Jak w temacie, szukam słuchawek dokanałowych do 800 PLN. Do tej pory używałem trzech modeli:

1. Phonak Audeo PFE 012 - wspominam je dobrze, za wyjątkiem wymiennych filtrów, których dostępność i szybkość zużywania zniechęciły mnie do tego produktu; używałem szarych filtrów

2. VSONIC GR07 (wersja standard) - brakowało mi w nich mocniejszych basów; konstrukcja pod względem jakości była tragiczna, dlatego nie zdecydowałem się na wersję Bass

3. TFZ B2 - jestem z nich bardzo zadowolony zarówno pod względem doznań słuchowych jak i wykonania, czasami brakowało mi w nich mocniejszego uderzenia (szczególnie przy dropach); awaria jednej słuchawki zmusza mnie do wymiany :(Dlaczego nie kupię kolejnej pary? Chcę spróbować czegoś nowego :)

 

Czego oczekuję od słuchawek? Szerokiej sceny, naturalnego brzmienia z lekko podbitym dołem, dobrej izolacji od otoczenia i otoczenia od mojej muzyki, konstrukcji OTE (prowadnice nie wchodzą w grę) i bardzo dobrej jakości wykonania. Byłoby wspaniale, gdyby były bez większych problemów dostępne w Polsce.

Odtwarzacze - głównie Samsung Galaxy s7, w niedalekiej przyszłości s10, od czasu do czasu Macbook Pro.

Muzyka - rap, trap, house.

 

Dziękuję za wszelką pomoc.

Edytowane przez stypczan96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
39 minut temu, stypczan96 napisał:

Przejrzałem recenzje polecanych przez Was modeli i odrzuciłem Shanling ME 100 (brzmienie bardzo naturalne, a zależy mi na mocniejszym dole) oraz FiiO FH1 - tak jak pisał @Methuselah przegrywają w bezpośrednim starciu z Ikko OH1. Skłaniam się ku Ikko OH1, ze względu na design i spoko cenę. Natomiast zarówno one jak i iBasso IT01s wydają się odpowiadać moim gustom. W tych drugich boję się trochę o komfort użytkowania w ruchu z uwagi na przejściówkę z 2.5mm na 3.5mm.

Może ktoś z Was miał przyjemność testować oba modele i chciałby podzielić się wrażeniami bezpośredniego starcia?

 

ikko OH1 vs iBasso IT01s - OH1 wyraźnie więcej subbasu, w IT01s schodzi on nieco niżej. Średni bas w obu zaakcentowany głównie w niższej części, w IT01s jest szybszy, mniej masywny. Środek w obu zbliżony do neutralnego masą, przejrzysty i nieco odsunięty. Wokale mocnej wypchnięte, ale i gładsze w OH1. IT01 mają jaśniejszą, nieco bardziej żywiołową i mocniej rozciągniętą górę. Scena szersza w IT01s, a głębia lepsza w OH1. ikko OH1 grają naturalnie z wyraźnie zaakcentowanym subbasem i wokalami (nieco lepiej wyważone tonalnie), a IT01s są bardziej transparentne i neutralne (lekko rozjaśnione). OH1 nieco prostsze do wysterowania. Zestaw lepszy w IT01s. Przejściówka nie jest żadnym problemem w IT01s. Przedłuża przewód, ale nie powiększa osłony złącza.

 

22 minuty temu, Jaro54 napisał:

Do poprawy ilości dołu jeśli oczywiście ci go zabraknie masz w zestawie ME100 Tipsy zwiększające ilość basu. To działa, ale mnie najbardziej pasują na balanced.

 

Shanling ME100 mają małe braki w subbasie, środkowy bas jest zaakcentowany, a na tipsach "bass" jest go nieco więcej, ale to PEEK, więc jest bardzo szybki, przez co może brakować mu "impaktu". Do muzyki opartej ma mocnym dole może trochę brakować ME100. 

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, blueme napisał:

@stypczan96

 

Wprost idealnie pasują tutaj FiiO FH1

Przejdź się koniecznie do sklepu MP3Store na odsłuchy lub kupuj w ciemno (do tego są dostępne w 4 kolorach!)

 

https://mp3store.pl/article/648-fiio-fh1-black.6953175740155.2018300180911181544.html

 

Mając w budżet do 800 zł można pozwolić sobie na coś lepszego niż FiiO FH1, jak ikko OH1, i nie trzeba kombinować z wymianą kabla w FH1, by wyciągnąć z nich więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ciekawe, mają taki sam przetwornik Knowlesa co FH1 i są rzekomo znacznie od nich lepsze? Przecież to jakieś klony FH1, a FiiO daje kabel zbalansowany i kabel z pilotem, do tego kompaktowe obudowy pasujące do każdego ucha za prawie połowę ceny tych ikko...

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, blueme napisał:

To ciekawe, mają taki sam przetwornik Knowlesa co FH1 i są rzekomo znacznie od nich lepsze? Przecież to jakieś klony FH1, a FiiO daje kabel zbalansowany i kabel z pilotem, do tego kompaktowe obudowy pasujące do każdego ucha za prawie połowę ceny tych ikko...

 

No naprawdę niemożliwe... Mają również bardzo podobny przetwornik dynamiczny (kompozyt z powłoką tytanową), a grają lepiej. Wybacz, że bezpośrednio napiszę, ale przesłuchaj jedne i drugie, potem próbuj się wymądrzać.

 

ikko OH1 to lepiej kontrolowany bas i góra, bardziej klarowna średnica, lepsza separacja. Lepsza jakość wykonania, komfort i izolacja podobne. Kabelki w FiiO są dwa, ale co z tego, gdy najlepiej je zmienić na coś, co zagwarantuje lepszą kontrolę dźwięku (jakieś 20 USD).

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I odrobiny magii, którą dodano za pomocą różdżki :) 

 

Na brzmienie wpływ mają także materiał, z którego wykonana jest komora, wykorzystane w środku druciki, rozlokowanie przetworników we wnętrzu, nie wspominając o umiejętnościach zestrojenia i przygotowania crossovera inżynierów itd.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przejrzałem recenzje polecanych przez Was modeli i odrzuciłem Shanling ME 100 (brzmienie bardzo naturalne, a zależy mi na mocniejszym dole) oraz FiiO FH1 - tak jak pisał @Methuselah przegrywają w bezpośrednim starciu z Ikko OH1. Skłaniam się ku Ikko OH1, ze względu na design i spoko cenę. Natomiast zarówno one jak i iBasso IT01s wydają się odpowiadać moim gustom. W tych drugich boję się trochę o komfort użytkowania w ruchu z uwagi na przejściówkę z 2.5mm na 3.5mm.

Może ktoś z Was miał przyjemność testować oba modele i chciałby podzielić się wrażeniami bezpośredniego starcia?

Edytowane przez stypczan96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, stypczan96 napisał:

Przejrzałem recenzje polecanych przez Was modeli i odrzuciłem Shanling ME 100 (brzmienie bardzo naturalne, a zależy mi na mocniejszym dole)

Do poprawy ilości dołu jeśli oczywiście ci go zabraknie masz w zestawie ME100 Tipsy zwiększające ilość basu. To działa, ale mnie najbardziej pasują na balanced.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności