Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ibasso DX220 AMP8 i AMP9 Recenzja - Punkt odniesienia


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Spawn napisał:

 

No to niezła gafa z mojej strony 🤣, niewiem gdzie ja to czytałem. Dzięki za zwrócenie uwagi!

gdzieś czytałem, że faktycznie miały być 38pro ale były jakieś problemy z utrzymaniem napięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, dwa pytania:

  • czy może pracować jako DAC pod PC?
  • czy jest opcja line out z ominięciem ampa - wyjście bezpośrednio z DACa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usb dac jest co do lineout to zalezy od zastosowanej karty wzmacniacza. Ten z zestawu amp1mk2 ma osobne od sluchawkowego wyjscie line out co sugerowalo by ze to czyste wyjscie prosto z daca ale jak to tam w srodku topologicznie jest rzeczywiscie zrobione ciezko powiedziec. Amp8 przykladowo ma tylko wyjscie sluchawkowe wiec nie ma line out

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenosne dapy przestaly byc zabaweczkami juz jakis czas temu i oferuja wielowymiarowe brzmienie pelne niuansow i z rozmachem czyli to co mozna znalezc w sprzecie stacjonarnym.

 

Czy to ten sam poziom to zalezy juz od porownan konkretnych urzadzen. Z moich doswiadczen wynika ze jesli masz do wydania np 3,5 tys czyli tyle co dx220 i nie interesuje Cie kompletnie aspekt mobilnosci to lepiej kupic sprzet stacjonarny ktorego zakup to tez dopiero poczatek bo zeby zapewnic mu odpowiednie warunki pracy i wykorzystac potencjal to wypadalo by zainwestowac w odpowiednie zasilanie czy to kabel czy zasilacz stabilizowany oraz odpowiedni transport cyfrowy (za ktory notabene moze robic wlasnie dap z odpowiednim wyjsciem) czy nawet zewnetrzny zegar.

 

Dla mnie dobry dap gra juz na tyle dobrze ze posiadanie sporadycznie uzywanej stacjonarki stracilo sens dlatego tez juz takowej nie posiadam. Nie bede pokazywal palcami ale nie jestem jedyny ktory zamienil daca na dapa ;)

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

lepiej kupic sprzet stacjonarny ktorego zakup to tez dopiero poczatek bo zeby zapewnic mu odpowiednie warunki pracy i wykorzystac potencjal to wypadalo by zainwestowac w odpowiednie zasilanie czy to kabel czy zasilacz stabilizowany oraz odpowiedni transport cyfrowy (za ktory notabene moze robic wlasnie dap z odpowiednim wyjsciem) czy nawet zewnetrzny zegar.

 

No tak, tylko czemu DAPa wykorzystywać tylko jako transport, skoro może również robić za DACa z (ponoć) najlepszym zasilaniem - bo bateryjnym. Tym bardziej taki DX220, który to przecież działa na pełnowymiarowej, stacjonarnej kostce a nie jakieś okrojonej wersji. Pytanie zatem jak on wypada względem stacjonarnych DACów na Sabre 9028, chodzi o kwestię implementacji kostki. :) Sam o tym myślę, czy nie sprawić sobie iBasso jako kanapowo-mobilny sprzęt z opcją podpięcia pod wzmacniacz dla bardziej wymagających słuchawek.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O I jak pasuje do D8000 jako DAC?

I co wpinasz między DX220 a D8000?

Sam DX nie daje rady D8000?

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie od dawna DAPy robią za transport czy DACa w torze ze stacjonarnym wzmakiem słuchawkowym DX220 podaje świetny sygnał - mocny, rozdzielczy, dynamiczny, o dość zrównoważonej sygnaturze. nie koloruje i będzie pasował do wielu torów, nawet dość drogich. do tego ma streaming i hula po domowej sieci.

 

teraz słucham dx220=>burson soloist mk2=>ATH W1000Z/Sony Z1R i gra to świetnie

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na wzmak THX, który podobno jest bardzo transparentny. Nie wiem czy nie będzie za bardzo klinicznie po spięciu z DXem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karmazynowy napisał:

O I jak pasuje do D8000 jako DAC?

I co wpinasz między DX220 a D8000?

Sam DX nie daje rady D8000?

Jako dac w sumie nie próbowałem. U mnie jest tak: DX220 > Earstream Dac na Sabre 9038 (bateryjny) > Earstream Headonic (oczywiście bateria). W roli źródła DX220 sprawdza się bardzo dobrze, choć np. względem Ariesa Mini prezentuje mniejszą scenę, natomiast nieco lepiej poukładaną. Sygnał wychodzący z Ariesa jest bardziej dociążony i muzykalny, z DX220 bardziej techniczny.

 

Z kolei sam DX220 w kontekście napędzenia D8000 radzi sobie nieźle choć nie rewelacyjnie. Przejście na stacjonarkę wprowadza poprawę w zasadzie w każdym zakresie, począwszy od kontroli basu, rozmiaru instrumentów, przez czystość średnicy i rozciągnięcie wysokich tonów. Nie próbowałem natomiast jak wypadłby DX220 z D8000 po balansie, pewnie byłoby lepiej ale nie mam kabla do Finali zakończonego wtykiem 2,5 mm.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to masz stacjonarnego DACa na nowej kostce Sabre, idealnie żeby porównać z DXem 😉

 

Dzięki.

Ciekawe jak te nowy lampowy AMP9. To jest chyba bliższe mi brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, to jeszcze jedno pytanie. Czy jak jest podłączony pod PC w trybie DAC to ciągnie baterie czy się ładuje, czy jest zasilany z USB? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności