Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lewy kanał zawsze gra głośniej w połączeniu iBasso DX150 z HD 518


Liquid Snake

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś może o co chodzi w sytuacji, gdy lewy kanał na każdym albumie gra głośniej?

Te słuchawki działają poprawnie np. z amplitunerem lub telefonem, DAP gra poprawnie z innymi słuchawkami, ale jak podepnę HD 518 do DX150 i nawet w ustawieniach DAP dam suwak na prawy kanał to i tak słychać wszystko w obu, przy ustawieniu na środek, lewy gra głosniej a przy przesunięciu całości na lewy, gra głównie lewy.

Używam 2 oryginalnych kabli Sennheisera, jeden długi 3M a drugi krótszy, który dokupiłem, ale oryginał od producenta.

Dla pewności czy to aby nie mój słuch, zamieniłem stronami słuchawki i w prawym uchu gra głośniej ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności przywróciłem DAP do ustawień fabrycznych i gra równo, nie wiem skąd ten problem wcześniej, raczej nie equalizer, bo wyłączyłem na testy, same pliki też ok, może cyfrowy filtr? Nie mam pojęcia.
Na początku grało równo a później przesunięcie, które korygowałem ustawieniem -3 na lewy kanał, teraz jest ok i mam nadzieję, że tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Liquid Snake napisał:

Dla pewności przywróciłem DAP do ustawień fabrycznych i gra równo, nie wiem skąd ten problem wcześniej, raczej nie equalizer, bo wyłączyłem na testy, same pliki też ok, może cyfrowy filtr? Nie mam pojęcia.
Na początku grało równo a później przesunięcie, które korygowałem ustawieniem -3 na lewy kanał, teraz jest ok i mam nadzieję, że tak zostanie.

Musiał złapać jakiś błąd w oprogramowaniu, czasem tak się zdarza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EQ wyłączone, podejrzewałem filtry ale też nie, napisałem do supportu iBasso na FB i taką odp dostałem:

 

No, that would not be the digital filter. I have seen this a couple of times with the DX. Normally a factory reset is all that is needed. Paul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam podobnie z amp6. Z amp8 problem nie występuje. Na amp6 czasem wogole jakby wokal grał tylko z lewej strony, a z prawej jest stlumiony.  W moim przypadku zawsze zmiana filtra cyfrowego ,jakby "odblokowywala" prawy kanal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie który, był włączony czasem po restarcie tak mi się robi. Wtedy przełączam na inny (bez różnicy ktory) i problem znika. Dodam tylko ,że to jeden z dwóch problemów , który się pojawia. Drugi to czasem po ponownym uruchomieniu i podłączeniu słuchawek, automatyczniebustawiona jest maksymalna głośność. Można kręcić koleczkiem i głośność zostaje. Pomaga ponowne uruchomienie. Oba problemy występują tylko przy korzystaniu z amp6. Na amp8 żaden z powyższych nie powtórzył się ani razu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności