Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO M5 - Portable High Resolution Music Player


kordal

Rekomendowane odpowiedzi

@ithilstone Supa Gut jak mówią "bracia" zza Odry :)

 

Masz DACa RHA L1 ? A masz jakieś doki RHA typu CL1 ? Dostosowane do tego DACa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ithilstone napisał:

 

M5 nie sprawdziło się niestety z bardzo energożernymi słuchawkami takimi jak VE Zen - tutaj porostu brakło prądu - podobnie jak z pełnymi Beyerdynamic 990 Pro 250 czy Hifiman takimi jak Arya - Ale nie wymagajmy za dużo od tak małego urządzenia tutaj nawet większe przenośne urządzenia nie dają rady -

 

(Dla jaj podpoiłem do HE2000SE i o dziwo złe nie było ;] ;]

 

 

 

No niestety niska moc to jest coś co może być główną i podstawową wadą tego DAPa dla kogoś kto myślał o użyciu z ze słuchawkami z niskim SPL

Mamy tu 24mW na 32omy

Dla porównania Shanling M0 ma 80mW @ 32om a FiiO M6 70mW

 

Trudno powiedzieć czy zrobili to specjalnie, żeby jakoś zdeklasować od droższych modeli czy tak im wyszło w optymalnej całościowej konfiguracji z SoC, DAC i baterią...

 

Ale na pocieszenie powiem, że tyle samo ma M3K  :DDD

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Lord Rayden said:

@ithilstone Supa Gut jak mówią "bracia" zza Odry :)

 

Masz DACa RHA L1 ? A masz jakieś doki RHA typu CL1 ? Dostosowane do tego DACa ?

Ano mam L1  - CL1ki mialem 2 tyg na testach - niestety musialy wrocic

 

M5 dostałem na testy od MP3 jak sie chyba latwo domyśleć.

 

Co do braku mocy - ja nie odczuwam braków - jak na tak małe urządzonko mocy jest sporo, a ze z VE Zen czy pelnowymiarowymi sluchawkami sobie nie poradzilo? No coz sporo tzw stacjonarnego sprzetu sobie z nimi nie radzi.

Jak coś napędza 90% moich IEMow i earbudow to w dla mnie to kwalifikuje się do grupy dobrego sprzętu przenośnego 😎

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2019 o 19:27, blueme napisał:

Słuchajcie to musi super grać. Znam M3K który gra rewelacyjnie jak za te pieniądze, a tu mamy ulepszonego przez AKM DACa w stosunku do modelu użytego w M3K. Naprawdę oczekujmy zaskakująco dobrego brzmienia z tej kosteczki 👍😁

Jestem zainteresowany kupnem w preorderze zestawu M5 i FH5. Z testów w necie wynika że połączenie FH5 z M3K nie było najlepsze, słuchawki sporo traciły. Zakładając że M5 gra w stylu M3K to też może słano wypaść. Czy ktoś kto testował już M5 miał może też FH5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FH5 są łatwe do napędzenia. Ja mówię o takich Shozy Zero albo CA Comet gdzie przy cicho nagranych plikach w 32 bit był już problem z M0 wyciągnąć wystarczająco mocy. Zdecydowanie trzeba będzie patrzeć na specyfikację słuchawek do M5, a wielu, dla których to może być pierwszy odtwarzacz o tym zupełnie nie będzie wiedziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca rozumiem te porownania z użyciem potencjometra. Ze komus wystarczy tylko polowa a innym trzeba 3/4 Albo wiecej... Przecież to nie ma nic wspólnego z tym jak wydajny jest sprzet ( no dobra ma niewiele wspólnego)

Power (moc) i loudness (głośność) to dwie rozne sprawy. Najlepsze wzmacniacze zagraja na maxa i nie beda brzmiały głośno tylko mocno. Znane sa przypadki ze moc byla tak wielka ze ludziom sie krew z uszy puściła a oni wcale nie uwazali ze bylo głośno- a to dla tego ze głośność to dystorsje i nasz sluch sie przed nimi broni + dlaczego 3w radyjko na baterie potrafi grac tak glosno ze uszy bola? A 500w monoboki z potężnymi glosnikami ruszaja obrazy na sianach a sluchacze wgnieceni w fotel ciagle mowia ze nie gra jescze za glosno?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blueme napisał:

FiiO na HeadFi ogłosiło obsuwę ze startem rynkowym o kolejny miesiąc

Ciekawe co kombinują i jaka jest przyczyna tych problemów, czy błędy w oprogramowaniu czy też chcą dodać jakieś funkcje do finalnej wersji DAPa... ?

Bardziej spodziewałbym się, że wolno idzie produkcja. Oprogramowanie pewnie też chcą ulepszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na problemy z produkcja i oprogramowaniem - pewnie maja jakiś poślizg z dostawami części czy cos w tym stylu

 

A wracając do tematu M5 ciągle nie ma nowego FW wiec niewiele z sprawie BT mogę powiedzieć 

z nowości to obecny FW nie współpracuje z Hifiman'ami TWS600 - choc liczę ze to szybko się zmieni

 

A z generalnych przemyśleń:

historycznie Fiio robił fajne rzeczy ale do genialnych im brakowało 

taki Cayin i5 funkcjonalnie gorszy od Fiio X7 ale grał sporo lepiej 

Ale po doświadczeniach z M5 - skoro tyle dobrego wycisnęli z tak małego urządzonka

to taki M11 zaczyna wyglądać bardzo obiecująco - będę musiał się postarać i przy pierwszej okazji posłuchać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zabawy potestowałem stepomierz 

M5 zapięte do paska klipem w zestawie 

3 x 100 kroków - raz normalnie raz male kroczki raz duuuze kroki 

wyniki bardzo zadowalające 100, 99 i 102 

(dodam tylko ze 2-3 opcje ciągle czekają na przetłumaczenie z Chińskiego)

 

czekamy dalej na nowe FW żeby w pełni protestować komunikacje bezprzewodowa 

ale nawet bez BT M5 staje się moim ulubionym DAPem na miasto 

mniejszy i wygodniejszy od Cayin i5 ze nie wspomnę o combo Moto G5+ plus RHA L1

Łatwiejszy w obsłudze w pełnym słońcu niż R2R2000 (i stresu mniej - ze cos się stanie)

Jakość dźwięku na tak dobrym poziome ze  na spacerach (czy rowerze/rolkach) wcale nie tęsknie

za DAPami z wyższej polki - W połączeniu z malutkimi RE800 sprawdza się znakomicie.

 

 

Edytowane przez ithilstone
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ithilstone napisał:

 czekamy dalej na nowe FW żeby w pełni protestować

Podejrzewam, że z softem mają problem i dlatego takie obsuwy. Ostatnio działali głównie na Androidzie, a teraz musieli zrobić coś od początku do końca swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie ze FW to baaaardzo okrojona wersja jakiegoś starego androida. Na starszym FW jak podłączałem go do czegoś to wyskakiwał monit ze urządzenie z androidem jest gotowe do działania czy jakoś tak - miałem ten FW tylko chwilkę i potem już się nic takiego nie pokazywało a szczegółów nie pamiętam - może tylko na tyle podobna forma komunikacji ze inne urządzenia mylnie identyfikowały - ale to by miało sens maja spore doświadczenie z androidem wiec powinni wiedzieć jak to zrobić a sam M5 ma na pewno większa moc obliczeniowa niż pierwsze komórki na androidzie  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę, że na Ali już się sprzedają. Kiedy dostępne w @MP3store i jaka cena w przybliżeniu? Po ostatnim zamówieniu z FiiO Official Store mam mieszane uczucia co do zakupu, prawie połowę ceny zamówienia musiałem doliczyć na sam podatek i opłaty celne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

W Polsce dopiero w sierpniu.

 

Ponizej info od FiIO:

 

M5 has some firmware problem now , so we informed the users what it is , and the users can decide to buy it or not , so we can get the feedback from  the market.

 

And we did not decide to supply it to all over the world, cause the firmware problem.

Aliexpress only sells 100pcs for the whole world .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności