Skocz do zawartości

FiiO M5 - Portable High Resolution Music Player


kordal

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kordal napisał:

Na stronie www.fiio.com/m5 informacje dalej po chińsku, ale co nieco można z tej tabeli wyczytać.

Screenshot_20190617-122613.jpg

 

hmm... 2x słabszy od M0 i mimo to gra sporo krócej. może gra lepiej. inaczej to żadna rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mykupyku napisał:

 

hmm... 2x słabszy od M0 i mimo to gra sporo krócej. może gra lepiej. inaczej to żadna rewelacja.

Czyli bez rewelacji, zostaję przy M0 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mykupyku napisał:

 

hmm... 2x słabszy od M0 i mimo to gra sporo krócej. może gra lepiej. inaczej to żadna rewelacja.

Niektórzy twierdzą że AK4377 powinien zagrać lepiej od ES9218P...

Ja tam nie wchodzę w preorder M5. Ogólnie nie lubię preorderów, wolę kupować jak produkt jest już na stanie i wiem że przyjdzie do mnie w ciągu dwóch dni. Poczekam na jakieś recenzje, może wtedy się skuszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Superata napisał:

Podoba mi się bardzo. Funkcjonalność bardzo dobra. Brzmi tez klasowo. Nie jest tak napompowany jak 0 - jakbym miał do czegoś opisać granie M5 przychodzi mi na myśl...

M5 to nieślubne dziecko Cowona S9 i FiiO X5 :)  

Śmiała teza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja cos skrobne - na razie tylko trosze - wiecej wieczorem

Maly M0 przelecial sie ze mna do Londynu i z powrotem 

Wyciaczka byla do pracy wiec na szybko tylko zabralem DIY TD1, Revonext QT5 i Hifiman RE800 Silver.

Gra zacnie jako DAP i USB DAC ( z Androida) - o BT nic nie napisze jeszcze - nie testowalem z przyczyn technicznych jako ze cigle mam wersje z FW beta

- to w planach na dzisaj jest update i dalsza zabawa ( inne sluchawki i proby BT )

 

Wiec na szybko tylko - z RE800 maly M5 gra, na moje ucho, sporo przyjemniej niz M0.

I mam male problemy z uzywaniem takiego malego ekraniku ;] ( za duze lapki chyba) 

 

 

 

 

 

IMG_20190606_194429917_BURST000_COVER.jpg

IMG_20190606_194610194_BURST002.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na teraz moge powiedziec ze bez problemu laczy sie z Audeze Mobius przez LDAC

ale to to tylko transport bo Mobius ma swoj DAC i wzmacniacze.

bardzo wygodne jesli sie chce uzywac Mobius'ow i M5 jak smart watcha ( z dolaczona gumowa bransoletka;] )    

 

Zobaczymy wieczorem jak sie uda polaczyc z Moto g5+ ( 8.1) brzez BT i ja to gra

Jako usb DAC z tego samego telefonu gra tak samo jak w formie DAPa - ale to nie powinno byc niespodzianka.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Saracen napisał:

Znając życie będzie 550 zł.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Tak, Polska cena to 549zł

20 minut temu, blueme napisał:

A rekomendowana cena jak podało FiiO ma być ok. 100 USD (czyli będzie też ok. 100-110 Euro). Gdyby dali większą od Shanlinga to raczej nie miałoby to sensu...

Gdzie podali tą cenę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Saracen napisał:

Znając życie będzie 550 zł.
 

 

Nie, w Amazonach europejskich (na czele niemieckim z darmowym shipem do PL) będzie za ok 100-110 Euro

 

Godzinę temu, kordal napisał:

Tak, Polska cena to 549zł

Gdzie podali tą cenę? 

 

W wątku o M5 na Head-Fi który zalinkowałem na poprzedniej stronie parę postów wyżej

 

" Dear friend,
The retail price is depended on regions and the MSRP in U.S is about 100USD.
Best regards "

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka - w Chinach, w sklepie JD.com M5 jest już dostępny i to w całkiem atrakcyjnej cenie 598 Yuan tj. $87 tj. 325zł

niestety wysyłka do EU niedostępna. 

Pocieszający jest natomiast fakt, że tam wszystkie kolory są dostępne od ręki (kupujący wstawiają zdjęcia)

https://item.m.jd.com/product/46683901278.html?sceneval=2

Edytowane przez kordal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza cześć mini recenzji 

 

Jak na razie angielska wersja FW jest w wersji beta ( lub cos w tym stylu ) - są drobne problemy z BT - działa jako nadajnik ale nie bardzo jako odbiornik - jest już nawet latka ale żeby ja zainstalować trzeba mieć system 32 bitowy - ja niestety nie mam wiec zostało mi czekać na nowy FW który ma być na dniach.

Produkt ciągle nie jest oficjalnie jeszcze w sprzedaży wiec nie jest to w mojej opinii żaden problem - Fiio jest znane z tego ze długo supportuje swoje produkty i nawet lata po premierze wypuszcza nowe FW - wiec tutaj tez spodziewam się w pełni działającego FW już nie długo jak i dodatkowych funkcji pojawiających się w przyszłości. 

 

OK to coś więcej o tym co już wiem:

Jest to playerek za około 500 i to nie dolarów czy funtów tylko naszych polskich złotych 

Czego się można spodziewać? - na przykład ze będzie małe funkcjonalne i będzie grało lepiej niż (dobry) telefon 

Fiio M5 spełnia wszystkie 3 oczekiwania - a nawet więcej.

 

Co już przetestowałem:

Jako DAP i jako DAC dla Androida oraz jako transport BT

Nie udało mi się przetestować jeszcze jako DAC dla PCeta i jako odbiornika BT.

 

Jak testowałem: 

Głownie w ruchu - dlaczego? Ano jest to mini DAP użytkowy - nie jest to żaden TOTL za ciężką kasę przeznaczony do 

łączenia z najlepszymi IEMami tylko malutki sprzęcik na spacery po mieście czy joggingu /siłowni.

Praktycznie całość testów odbyła się poza domem na spacerach czy używając transportu publicznego  (z samolotem włącznie) 

 

Funkcjonalność:

Na początku miałem trochę problemow z małym ekranem i nawigowaniem po menu - ale dość szybko i dość naturalnie wszystko wskoczyło na swoje miejsce 

i śmiało mogę powiedzieć ze wszystko jest prawie całkowicie intuicyjne. Menu jest bardzo szybkie a i skanowanie 64GB karty odbywało się bardzo sprawnie.

Dołączony (akrylowy?) klips sprawdza się dobrze i nigdy mi się nie odpiął. Natomiast gumowy pasek ( ma służyć to zamiany M5 w smart watcha chyba) jest raczej średniej jakości -

funkcjonalny i działa jak powinien ale sama guma nie sprawia wrażenia bardzo wytrzymałej - choć muszę przyznać ze jest dość miła w dotyku - czas pokarze czy miałem racje czy będę musiał " odszczekać" ;]

 

Jakość dźwięku:

Jak pisałem głownie testowałem w ruch wiec w warunkach dalece odbiegających od tak zwanych "audiofilskich" ale tez nie uważam żeby M5 wymagało aż tak zaawansowanej recenzji 

I tu od razu napisze - maluch gra świetnie - gra na tle dobrze ze nawet w ruchu słychać ze radzi sobie lepiej od Moto G5+ i Oryginalnej Moto G ( która jakością dzwięku przebija wszystkie następne modele serii G) M5 gra na tyle dobrze ze w na trasie i w połączeniu z tańszymi IEMowymi chińczykami gra na poziomie Cayin i5 a jako DAC podobnie do RHA L1 (na Low gain) - tak tak wiem w cichym pokoju sprawa pewnie wyglądała by inaczej... 

Tak naprawdę na ucho i w ruchu tylko R2R2000 odstawał znaczenie od M5 ale nie oszukujmy się gdyby było inaczej to byłby to ogromny komplement dla M5 albo straszna wtopa Hifimana;] - Dodam ze 901s z IEMowa karta wzmacniacza ma zupełnie inne brzmienie - wręcz polaryzacyjne inne i jeśli ktoś lubi co oferuje M5 pewnie nie polubi 901ki i vice versa

 

M5 fajnie działa z jasnymi IEMami takimi jak Tin T2 czy RE800 - i tu dodam ze naprawdę lubię to ostatnie połączenie - nigdy nie bylem wielkim fanem RE800 - M5 wygładza i ociepla troszkę góre - tylko na tyle ze nie przeszkadza przy innych już ciepłych brzmieniowych V-łek takich jak Meze 12 Classic ale wystarczy żeby jasne RE800 zagrały bardziej pod mój gust.

 

M5 nie sprawdziło się niestety z bardzo energożernymi słuchawkami takimi jak VE Zen - tutaj porostu brakło prądu - podobnie jak z pełnymi Beyerdynamic 990 Pro 250 czy Hifiman takimi jak Arya - Ale nie wymagajmy za dużo od tak małego urządzenia tutaj nawet większe przenośne urządzenia nie dają rady -

(Dla jaj podpoiłem do HE1000SE i o dziwo złe nie było ;] ;]

 

 

Cześć następna wpadnie zaraz po tym jak pojawi się nowy FW i miejmy nadzieje będzie można coś więcej napisać o M5 jako odbiorniku BT 

 

 

Na dołączonych zdjęciach jest spora część użytego słuchawek i DAPow i tym podobnych ( przepraszam za jakość fotek dopiero po załadowaniu zauważalnym ze wszystkie są jakieś poruszone) w następnej części postaram się bardziej ;] 

 

 

IMG_20190624_105901551.jpg

IMG_20190624_110211591.jpg

IMG_20190624_110512845.jpg

IMG_20190624_110749218.jpg

IMG_20190624_110858161.jpg

Edytowane przez ithilstone
  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności