Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO M5 - Portable High Resolution Music Player


kordal

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, espe0 napisał:

A ja już słuchał:P

Dobrze wiedzieć. Miałeś możliwość porównania z BTR3, lub czy w ogóle miałeś z nim wcześniej styczność? Bo u mnie będzie walka między M5 a Shanlingiem UP2 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kordal napisał:

Dobrze wiedzieć. Miałeś możliwość porównania z BTR3, lub czy w ogóle miałeś z nim wcześniej styczność? Bo u mnie będzie walka między M5 a Shanlingiem UP2 😜

w sumie tylko do czego mogę porównać to shanling m0 i ak xb10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak dźwiękowo wypada w stosunku do M0? Bo wykonanie podobne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kordal napisał:

Jakby jeszcze dali kółko to już w ogóle kopia by była 😜

Ale z bardzo dobrego wzorca ściągają :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy miniaturowy DAP od FiiO. Może służyć jako odtwarzacz, wzmacniacz Bluetooth i DAC USB. Ewidentnie inspirowany Shanlingiem M0.(ale czy to źle?) 

Specyfikacja:

- Ingenic X1000E processor

- AK4377 high-performance DAC

- CSR8675 premium Bluetooth 5.0 chip

- kodeki SBC, AAC, aptX/HD/LL, LDAC, HWA

- do 15 godzin na baterii

- tryb DAC USB

 

Polska cena: 549 PLN.

 

Screenshot_20190613-174345__01.jpg

FB_IMG_1560427504183.jpg

FB_IMG_1560427509977.jpg

FB_IMG_1560440660057.jpg

FB_IMG_1560440813199.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory robiłem pizzę. 

 

Gra o niebo lepiej niż m0 - bez ścisku, przestrzennie, bardziej równo (jak to AK). Czuć było że to granie bardziej rasowe i pełniejsze - z dużo lepszą dynamiką. W stosunku do XB10 granie jaśniejsze i trochę bardziej otwarte - więcej świeżości niż mroku.

 

Słuchane na e1

1 godzinę temu, kordal napisał:

Jakby jeszcze dali kółko to już w ogóle kopia by była 😜

 

50 minut temu, e1mo napisał:

Prezentuje się całkiem fajnie, ale z ceną trochę przegięli, ponieważ M6 jest tylko 50zł droższa, a konkurencyjnego Shanlinga możną kupić już za niecałe 400zł.

...ale chyba warto.

1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

I jak dźwiękowo wypada w stosunku do M0? Bo wykonanie podobne 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, espe0 napisał:

Gra o niebo lepiej niż m0 - bez ścisku, przestrzennie, bardziej równo (jak to AK).

Miałem brać Shanlinga UP2 na próbę, ale czytając to trochę mi się odechciewa (zważywszy na to że Shanling określa go jako dźwięk na poziomie M0). Czyli chyba jednak M5 wejdzie do gry...

 

Pytanie też, czy @espe0 słuchałeś M5 z karty SD czy jako DAC BT? Bo tu też brzmienie może być różne. Pamiętam że BTR3 brzmiał inaczej jako DAC BT i inaczej jako DAC USB.

Edytowane przez kordal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, espe0 napisał:

Gra o niebo lepiej niż m0 - bez ścisku, przestrzennie, bardziej równo (jak to AK). Czuć było że to granie bardziej rasowe i pełniejsze - z dużo lepszą dynamiką.

 

No ciekawy jestem tego nieba.. M0 w swojej klasie gra rewelacyjnie i szczerze mówiąc nie zauważam w jego prezentacji dźwięku tego o czym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, LuQi napisał:

 

No ciekawy jestem tego nieba.. M0 w swojej klasie gra rewelacyjnie i szczerze mówiąc nie zauważam w jego prezentacji dźwięku tego o czym piszesz.

Być może że w tej klasie dźwięku to norma.

 

35 minut temu, kordal napisał:

Pytanie też, czy @espe0 słuchałeś M5 z karty SD czy jako DAC BT? Bo

Z karty SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to chyba jednak zbytek. Po to mam BTR3 aby działał z telefonem i grał z Tidala, Spotify... DAPów mam ze 4. Po co mi kolejny ? Oczekiwałbym raczej BTR4-5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Dla mnie to chyba jednak zbytek. Po to mam BTR3 aby działał z telefonem i grał z Tidala, Spotify... DAPów mam ze 4. Po co mi kolejny ? Oczekiwałbym raczej BTR4-5...

FiiO określa to jako dwa w jednym, myślę że jest na tyle mały że nadal będzie w miarę komfortowo służył jako pseudo BTR5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że jest smuklejszy i lżejszy od M0, może też plastikowy klips się trzyma w przeciwieństwie do tego Shanlingowego. Natomiast zamiast tego silikonowego zegarkowego etui mogli zrobić jak Shanling na rzep z regulacją. No i też myślałem, że będzie tańszy, w okolicach 450 a nie prawie jak M6, ale FiiO trochę tak jakby nie mieli długoterminowych planów produktów tylko jeden za drugim projektowali i wypuszczali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności