Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki bezprzewodowe do 500zł


MelancholicMan

Pytanie

Hej,

 

szukam słuchawek bezprzewodowych do ok. 500zł. Aktualnie moimi słuchawkami są Takstar Pro82, a ich wybór padł na dobry dźwięk + wymienny kabel. Od zawsze psuję kable w słuchawkach w różny sposób i myślałem, że wymienny kabel załatwi moje problemy. Niestety wymienianie kabelka w Takstarach jest równie uciążliwe(psuję go od strony wejścia do słuchawek), bo ciężko znaleźć porządny kabel microjack-minijack do nich na zamianę. Zazwyczaj to są jakieś badziwne kable za parę zł albo trochę droższe, ale ze strasznie szeroką wtyczką (gniazdo w słuchawkach jest w lekkim wgłębieniu i nie pasuje). Dosłownie może kilka aukcji na allegro znalazłem które spełniają warunki, żeby jako tako dało się go użytkować. Najdłużej sprawdził się oryginalny kabel ale nie widziałem, żeby dało się go gdziekolwiek kupić. Najlepszy ponieważ chronił zgięcie przy wtyczce sprężynką (niestety tylko z jednej strony). Najlepiej byłoby posiadać kabel kątowy, ale niestety takich nie znalazłem. Wracając do tematu zdecydowałem się po tych przygodach jednak na bezprzewodowe słuchawki. Tak jak Takstary grały mi bardzo dobrze, tak pewnie żeby tu osiągnąć pułap dobrego dźwięku potrzebuję trochę zwiększyć budżet. Postawiłem na 500zł, żeby od czegoś zacząć szukanie, ale spotkałem tu też słuchawki które byłbym w stanie kupić nawet za więcej.

 

Słucham muzyki zazwyczaj w domu. Co do basu to nie mam preferencji, podobają mi się i z dobrym basem i bez niego.

 

Słuchawki które zauważyłem dotychczas:
CAL2 BT - 560zł - ponoć dźwiękowo bardzo dobrze, ale zmartwiła mnie bardzo informacja o słabej trwałości i boję się, że popsują mi się szybko (z takich samych powodów co i psują mi się kable). Jeśli tak nie jest to proszę o info :)

DTS1 - wspominano tu w przeciągu ostatniego roku że da się je kupić na amazonie w dość niskiej cenie, ale jak wchodziłem dzisiaj tam to niestety nie znalazłem żadnych ofert z amazonu, gdzie można kupić te słuchawki (nowe) do Polski. Jak ktoś wie czy da się je jeszcze tanio kupić to też będę wdzięczny o info.

Focal Listen Wireless - polecane dźwiękowo, o trwałości nic nie wyczytywałem, ale są piękne z wyglądu, cena niestety tutaj już sporo poza zakres, więc wolałbym jednak usłyszeć o czymś dobrym w niższej cenie.

JBL E65BTNC - tutaj mieszane opinie słyszałem, jeśli one są dla mnie najlepsze to potrzebuję wiedzieć czemu

 

Nie chcę adapterów BT, bo to i tak powoduje że mam kable, więc równie dobrze mogę mieć przewodowe. Kabel nie jest dla mnie niewygodny przy użytkowaniu, co po prostu problematyczna jest jego trwałość przy wtyczkach.

Często polecane były tu Bluedio T4s, ale nie mam dobrych wspomnień z tą firmą. Wole dołożyć już nawet do tych Focali niż kupować Bluedio, ale liczę na inne opcje.

 

Jak są jeszcze jakieś słuchawki warte uwagi (mogą być zza granicy o ile mieszczą się w cenie) to chętnie rozpatrzę.

 

Pozdrawiam

 

 

EDIT: A jeszcze mi się przypomniało, że w pracy używam Plantronics Voyager Focus UC B825 i mi się podoba w nich stacja dokująca, ale okropnie się tną (może to wina systemu) mimo że dźwięk jest przyzwoity.

Edytowane przez MelancholicMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A co myślicie o ATH-AR5BT? 200$ to już trochę więcej, więc pewnie rozpatrzałbym:

 

- Cretive Aurvana Platinum

JBL E65BTNC / E55BT

- ATH-AR5BT

 

Co z tego najlepsze pod względem wygody i jakości?

Chyba, że jest coś jeszcze czego nie znam.

 

EDIT: Jeszcze szukając po Audio Technicach znalazłem SR30BT i ANC500BT, ale ciężko znaleźć jakieś porównanie tych trzech. Wiem, że w AR5BT jest lepszy dźwięk niż w ANC500BT ale nie ma ANC. Ale jak się mają SR30BT do AR5BT w kontekście dźwięku nie znalazłem.

Edytowane przez MelancholicMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, CzarnyM napisał:

Nie polecam definitive audio symphony one beznadziejne anc oraz dosyc słaby aku , również uciskajacy pałąk za tą cena odpadaja 

A co wg ciebie ma lepsze ANC? Bateria słaba? Takie membrany i całą elektronikę przez 10-15 godzin ciągnie, to nie jest wg mnie słaba. Jaki rozmiar głowy masz że pałąk cię uciska. Może źle dopasowałeś? Ja słuchałem ich kilka godzin i nic nie uciskało.A co do ANC to jedno z le[szych wg mnie. Słuchałem w bardzo głośnym otoczeni inie dość że nie zniekształca jak wiele innych to bardzo dobrze izoluje od otoczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

W dniu 18.06.2019 o 18:48, Jaro54 napisał:

A co wg ciebie ma lepsze ANC? Bateria słaba? Takie membrany i całą elektronikę przez 10-15 godzin ciągnie, to nie jest wg mnie słaba. Jaki rozmiar głowy masz że pałąk cię uciska. Może źle dopasowałeś? Ja słuchałem ich kilka godzin i nic nie uciskało.A co do ANC to jedno z le[szych wg mnie. Słuchałem w bardzo głośnym otoczeni inie dość że nie zniekształca jak wiele innych to bardzo dobrze izoluje od otoczenia

Sądziłem że za prawie 2 kafle za słuchawki to anc bedzie coś lepszego mam dużą głowę i akurat ten pałąk po godzinnym słuchaniu odciska mi slad na glowie wiec dla mnie sa słabe nie wygodne.  słabo działający system anc .system anc to jedna wielka sciema w tych słuchawkach dzwiek przecietny ale dla każdego coś innego jest lepsze .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności