Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/AMP do AKG k240 MKII


Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym przywitać wszystkich forumowiczów mp3store. Mam nadzieje, że tutejsi użytkownicy będą bardziej pomocni od innego dość znanego forum.

 

Obecnie posiadam Xonara DX i słuchawki Akg k240 MKII, wydaję mi się, że przez impedancje wyjściową karty dźwiękowej bas jest trochę zamulony. Dlatego prosiłbym Was o polecenie DAC/AMP do wcześniej wymienionych słuchawek. Budżet to około 1000zł, jednakże chciałbym, aby było to urządzenie zewnętrzne - żeby nie było jakichś problemów. Proszę również wziąć pod uwagę, że w przyszłości chciałbym zakupić słuchawki Beyerdynamic DT990/600 Edition, AKG K702 lub AKG K550.

Edytowane przez Benazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję SMSL sAp-II (niech Cię nie zwiedzie niska cena, poczytaj sobie o nim na forum). U mnie bardzo ładnie gra z AKG K530LTD . Mając w pamięci dźwięk K240 MK2 myślę, że z nimi może być nawet lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafacio napisał:

Nie mogę sobie wyobrazić K240 MK2 z T1. Razem ich niestety nie słyszałem, ale takie połączenie to musi być buła okrutna. Takie tam dywagacje.

 

Średnicowo grał tylko T1 MK2 (stąd jego polecanie do DT990). T1 SE (a zapewnie o taką wersję chodzi, bo MK2 nie ma od dawna) to inna tonalność, bardziej w stronę X1s , jednocześnie troszkę przyjemniejsza.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mayster napisał:

 

Średnicowo grał tylko T1 MK2 (stąd jego polecanie do DT990). T1 SE (a zapewnie o taką wersję chodzi, bo MK2 nie ma od dawna) to inna tonalność, bardziej w stronę X1s , jednocześnie troszkę przyjemniejsza.

Chodziło o SE. Sam sie zdziwiłem jak dobrze to gra z k240. Dla mnie lepiej od dt990. To niedoceniany zestaw bo malo kto sie spodziewa ze to bedzie dobrze grać. Buły nie ma jak dla mnie no ale ja jestem fanem hawkow i owli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, chico99 napisał:

https://audeos.pl/pl/p/Aune-X1s-Pro-DAC-i-wzmacniacz-sluchawkowy-32bit768-kHz-srebrny/1002

 

Jak już, to najnowszy model Aune X1s Pro. :)

Miałem X1S 10th Anniversary, grał świetnie.

Prosiłbym o informację, czym się różni wersja rocznicowa od pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2019 o 08:33, Bednaar napisał:

Proponuję SMSL sAp-II (niech Cię nie zwiedzie niska cena, poczytaj sobie o nim na forum). U mnie bardzo ładnie gra z AKG K530LTD . Mając w pamięci dźwięk K240 MK2 myślę, że z nimi może być nawet lepiej.

O ile dobrze rozumiem, to mam podłączyć ten wzmacniacz do Xonara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Benazzi napisał:

O ile dobrze rozumiem, to mam podłączyć ten wzmacniacz do Xonara?

Oczywiście, Xonar jak każda karta dźwiękowa ma wyjście analogowe tzw. mały jack 3.5 mm. SMSL SAP-2 ma z kolei tego rodzaju wejście.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1s to trochę inna tonalność niż T1 se miałem oba x1s to przestrzeń powietrze i dużo szczegółów wyraźnie zaznaczona Góra. Ogólnie dość neutralne combo. 

T1 to znowu  bardziej łagodny w brzmieniu i nie tak szczegółowy stawia na średnicę gra blisko i ciepło nie ma takiej sceny jak x1s. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2019 o 21:51, Benazzi napisał:

A czy można podłączyć naraz do SAP-2 słuchawki i głośniki na Rca?

Ale on ma wejście RCA, nie wyjście. Nie da się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to daj sobie spokój z SAP-II skoro chcesz podłączyć głośniki. Może SAP12 ewentualnie - lekko przyciemniający ma wyjście RCA i mocy wystarczająco do K702 - używki za 300-350 się trafiają. A co do DACa to ciężko stwierdzić bo nie określiłeś jakiego brzmienia oczekujesz.... A tak na marginesie wracając do meritum - sam wzmak może Ci spokojnie wystarczyć bo raczej słuchawki niedomagają przez brak mocy Xonnara - podłączałem K240MKII pod Xonnara D1 i brzmi to licho a bardzo lubię i MKII i Xonnara :)

Edytowane przez sirkszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Benazzi napisał:

Jeśli zakupiłbym SAP-2  teraz, to w przyszłości, jaki DAC byś polecił do wyżej wymienionych słuchawek?

 

Przepraszam, ale tutaj nie pomogę - nigdy w życiu nie miałem zewnętrznego DAC-a. U mnie za źródło robi amplituner-CD z USB Marantz M-CR503, bez wyjścia cyfrowego, tylko analogowe RCA - dlatego też musiałem zakupić wzmak słuchawkowy bez DAC. Kolumny podłączone są bezpośrednio do wyjść głośnikowych Marantza. Z tego, co widzę, potrzebujesz innej konfiguracji, niż ja. Kolega @sirkszak dobrze radzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2019 o 18:12, Benazzi napisał:

wydaję mi się, że przez impedancje wyjściową karty dźwiękowej bas jest trochę zamulony.

 

One tak grają ze wszystkim. Ja bym najpierw kupił lepsze słuchawki :)

Jeśli martwisz się impedancję wyjściową, to zarówno SAP-2, jak Aune X1S mają ją wysoką. Z tanich, dobrych wzmacniaczy z niską impedancją wyjściową, to masz np. fiio k5. Jest też bardzo popularny obecnie JDS Atom - niestety bez polskiego dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sirkszak napisał:

 Sap-II to bardzo fajny model.

 

Zdecydowanie TAK :)

Też nie przejmowałbym się impedancją wyjściową SAP-II - przecież u mnie to gra razem z K530LTD, które też mają 55 Ohm. Bas nie jest zamulony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności