Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

IEM do Alien+| Do 1500 zł


StAc

Pytanie

Jak w temacie. Zdecydowałem się na tego grajka i teraz szukam słuchawek do niego. Najczęściej słucham jazzu, rocka eksperymentalnego i ambientu (dalej jakiś hip hop i mocniejsza elektronika). Słuchałem FiiO FA7, ale nie wiem jak będzie z synergią z Shozym. Zastanawiam się także nad Etymotic ER4S (bo tańsze od SR/XR). Macie jesscze jakieś propozycje? Sygnatura raczej neutralna, referencyjna, chyba Alien ogarnie też cieplejsze słuchawki (np. FA7, bardzo mi się spodobały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 8.06.2019 o 17:06, StAc napisał:

Zastanawiam się także nad Etymotic ER4S (bo tańsze od SR/XR).

Ety do ambientu będą za suche - przerabiałem temat. HipHopu też nie pociągną najlepiej. FLC8N akurat z Alienem udało mi się przesłuchać i było super - w lepszej konfiguracji tych słuchawek nie słyszałem. Dużo energii, detalu, bardzo wygodne, ostateczną sygnaturę możesz sobie skorygować filtrami. A jeżeli FA7 Ci się spodobały, to spróbuj też odsłuchać FH5 albo FH7 (jeżeli budżet naciągniesz - te ostatnie podobno bardzo dobre, ale osobiście nie słyszałem).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 10.06.2019 o 13:25, StAc napisał:

FH5 były słuchanie równocześnie z FA7. Niestety nie udało mi się zmusić ich do współpracy z moimi uszami. Porozglądam się za demówkami FLC8N.

W sensie ergonomicznie? FA7 są świetnie wyprofilowane, musisz mieć nietypowe uszy ;) Sprawdź Oriveti New Primacy (albo OH300, nie wiem jak grają), wprawdzie z Alienem ich nie słyszałem, ale ich muzykalna sygnatura powinna się zgrać z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@chico99 To może Ty dasz pierwszy znać, bo FH7 nie zdołałem odsłuchać (w Lublinie mamy tylko sklep partnerski, do którego raczej trzeba sprowadzać demówki z innych Mp3Storów, a nie zawracałem sobie i sprzedawcy nimi głowy, bo w recenzji było napisane, że tylko delikatnie dłuższą posiadają tą tulejkę). Tak więc, pewnie kiedyś z ciekawości je wezmę na odsłuch, ale na razie skupiam się na czymś mieszczącym się w budżecie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, StAc napisał:

@chico99 To może Ty dasz pierwszy znać, bo FH7 nie zdołałem odsłuchać, na razie skupiam się na czymś mieszczącym się w budżecie.

 

Boję się kolejnej porażki, jak je dorwę to na pewno dam.

Zenithy to nie jest ideał pod względem ergonomii ale z sealem powinieneś dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@chico99 Tam upijać, czy drażnić to mogą. Ważne żeby nie podnosiły mi ciśnienia w uszach. Nie wiem czy to wina grubych tulejek czy całkowicie zamkniętych konstrukcji. Mam E1000, Alpha & Delta D6, Comety i słuchałem FA7. Finale, D6 i FA7 nie sprawiały takich problemów, Comety muszę dobrze ułożyć, żeby nie zasysały się tak, że tłumią dźwięk. O ile E1000 i A&D są otwarte tak FA7 nie, a także nie zasysały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Alien+ dobrze się sprawdza ze słuchawkami w pelni armaturowymi. Zarowno Ety, Dm6, Massdrop+ jak i Campfire IO dawały dobre synergie. Odsłuchaj sobie IO. 

 

20190714_121354.jpg

 

Edytowane przez requal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minuty temu, requal napisał:

Alien+ dobrze się sprawdza ze słuchawkami w pelni armaturowymi. Zarowno Ety, Dm6, Massdrop+ jak i Campfire IO dawały dobre synergie. Odsłuchaj sobie IO. 

Super mi grał z etami, a z multiarmaturami nie zmienia ich charakteru z uwagi na wysoką impedancję na wyjściu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@NajnerGra to dobrze i nie szumi. Wydaje mi się, że moje przygody z IEMatch i Alienem były sztuką nad wyrost. Skończyło się w końcu sprzedażą adaptera. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności