Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test odtwarzacza FiiO M11


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, waski napisał:

Mały OT.

@SpawnMam Astella SE100, który odtwarza pliki zapisane w pamięci wewnętrznej w jakości 24/192. 

Czy w takim razie mogę przyjąć iż z Tidala pliki MQA w wersji 24/192 będą działać tak samo? 

 

Z pliku na karcie to Ci pojdzie nawet 32/384 ale to nie ma zadnego zwiazku z obsluga MQA ktore jest innyn formatem stworzonym glownie w celu zmniejszenia objetosci hiresow pod streaming. Niewiem jaki poziom MQA obsluguje SE100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2019 o 13:04, Marceli napisał:

Daje głowę, że na Ibasso dx90 nie szumią ☺

 

Bo DX90 to najlepszy odtwarzacz na świecie. Tutaj dowód:

 

https://www.olx.pl/oferta/mp3-flac-ibasso-dx90-najlepszy-odtwarzacz-na-swiecie-CID99-IDwHV39.html

 

😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2019 o 00:47, StAc napisał:

Wzywam @maciux do napisania czegoś o M11 w porównaniu do Q5 :)

I od razu przepraszam, za zamieszanie 

 

Q5 w wersji fabrycznej z modułem AM3A to inne granie - chłodniejsze, jaśniejsze, bardziej oddalone w średnicy. Za to Q5 z AM3B jest już bliżej M11-tki, ale brzmienie jest bardziej techniczne, twardsze i mniej przestrzenne. Z punktu widzenia analitycznego Q5 z AM3B może okazać się lepszy, ale M11 potrafi zabrzmieć zarówno muzykalnie i bardziej efektownie w przestrzeni.


Stąd według mnie M11 jest wyraźnie lepszy od Q5 z AM3A i tylko trochę lepszy od Q5 z AM3B.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, StAc napisał:

Dzięki wielkie @maciux  W piątek idę sprawdzić Q5, przekonam się na własne uszy jak to gra z Zenithami. Jak mi nie podejdzie, postaram się o sprowadzenie M11 i porównam :)

 

Wczoraj sprawdziłem Zenithy z M11, byłem więcej niż zadowolony :) Z Q5 sprawdzę niedługo, ale raczej skupię się na AM3B. Generalnie Q5 mocno zyskuje z AM3B, bardziej zrównoważone granie, transparentne i techniczne. Sam Q5 jest bardziej efektowny i jaśniejszy, ale również nie zawodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciux napisał:

 

Wczoraj sprawdziłem Zenithy z M11, byłem więcej niż zadowolony :) Z Q5 sprawdzę niedługo, ale raczej skupię się na AM3B. Generalnie Q5 mocno zyskuje z AM3B, bardziej zrównoważone granie, transparentne i techniczne. Sam Q5 jest bardziej efektowny i jaśniejszy, ale również nie zawodzi.

Dzięki. To jak coś, podziel się wrażeniami w Fanklubie IMR albo w dziale dla FiiO Q5 (może wepniesz na chwilę AM3A ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, StAc napisał:

Dzięki. To jak coś, podziel się wrażeniami w Fanklubie IMR albo w dziale dla FiiO Q5 (może wepniesz na chwilę AM3A ;) )

 

Przyznaję, że ostatnio miałem spore problemy przez zmianę modułu. Sztuka testowa ma pewną wadę lub zbyt mocno dokręciłem wkręty ostatnim razem. Przy demontażu modułu lekko wykręciły się także same gwinty, przez co nie mogłem zamontować modułu - kolidował z odstającymi gwintami. Pomógł młoteczek i podkładka, więc nie wiem czy będę ryzykował ponownie. W sumie mała strata, AM3B rządzi :P

 

M11 współgra z Zenithami także wizualnie:

2as.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, maciux napisał:

 

Przyznaję, że ostatnio miałem spore problemy przez zmianę modułu. Sztuka testowa ma pewną wadę lub zbyt mocno dokręciłem wkręty ostatnim razem. Przy demontażu modułu lekko wykręciły się także same gwinty, przez co nie mogłem zamontować modułu - kolidował z odstającymi gwintami. Pomógł młoteczek i podkładka, więc nie wiem czy będę ryzykował ponownie. W sumie mała strata, AM3B rządzi :P

 

M11 współgra z Zenithami także wizualnie:

2as.jpg

 

Oj oj, to nie kłopocz się. AM3B pewnie spoko, ale 200$ :( Wizualnie faktycznie kosa. Jak możesz to zrób fotkę i z Q5. Z góry dziękuję.

PS. Zaraz zlecą się IMRowi puryści bo jak to tak stokowy kabel! Haha

Edytowane przez StAc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mociux niech cię cholera! Pomijając jak zwykle rzetelną i fajnie napisaną reckę obudziłeś uśpioną resztką rozsądku audionerwozję. Tak od niechcenia wypożyczyłem od Kuropa M11, FH7 i LC-2,5D. Odpaliłem Manu Katche - Keep on Trippin no i mnie pozamiatało. Do tej pory AK300, F9 pro i armia chińskich iemów robiła mi dobrze ale to co sam opisałeś: stereofonia, rozdzielczość i naturalność brzmienia. Przyparty tym wszystkim do ściany i z braku innego wyjścia musiałem zadzwonić do Kuropa że sprzętu mu już nie oddam. Maciux i to jest tylko twoja wina bo miałem nic już nie kupować. Świetną sprawą jest też synergia sprzętów od fiio. Osobiście uważam że jako set w tym przedziale cenowym ciężki będzie do pobicia bez wyciągania worka pieniędzy. Moje osłuchanie ostatnio jest słabe dlatego proszę powyższe traktować jako tezę bez dowodu. 

Edytowane przez Tajniakos
  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa  z FH7 i M11. Od początku słuchałem zestawu z LC 2,5 D (srebro monokryształ) złapałem się, że mam granie lekką V-ką... zły dobór słów, że podbija delikatnie skraje pasma. Jak dla góry jest to efekt stwarzający wrażenie lepszej przestrzeni i to jest fajne! Tak dla niskich rejestrów nie odbieram tego pozytywnie bo bas wkrada się na wyższe pasma. Potem wpadłem na recenzję LC ... C (miedź posrebrzana), szybka wizyta u Kuropa i kurcze faktycznie jest równiej. Czyżby srebro nie sprawdzało się w tej aplikacji? Jakie niebezpieczne stwierdzenie się rodzi: Nie ma sensu kupować droższego kabla!? Aż boję się wypisywać takie brednie :P

Edytowane przez Tajniakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

OK, udało mi się odnaleźć ten wątek :)

Jedni wiedzą innym napiszę, że jestem niewidomy więc proszę o wyrozumiałość.

Byłem w mp3store, miałem FIIO M11 w ręce, bez problemu zainstalowaliśmy eSpeak oraz Commentary Screen Reader, jest to syntezator mowy oraz czytnik ekranu, dzięki tym  apkom jako niewidomy mogę obsłużyć ten odtwarzacz.

Pytania:

1. Jest on w angielksiej wersji, czy jest opcja języka polskiego?

2. Nie sprawdziłem w sklepie, ale podczas podgłaśniania gada hiński głos informujący o podgłaśnianiu i ściszaniu, być może jest to wynik uruchomienienia tego czytnika ekranu, ale właśnie w tym rzecz, czy bez tego czytnika również jest ten głos informujący o podgłaśnianiu i ściszaniu? Jeśli tak to czy można go wyłączyć lub zmienić na dźwięk zamiast głosu?

 

Pytanie dodatkowe, nieco z innej beczki, odtwarzacz nie posiada wbudowanego głośniczka, czy jest jakiś maleńki głośniczek na rynku, taki jakby zintegrowany z jackiem, tak jak są takie mikrofoniki, z jednej strony jack, z drugiej mikrofon, ale tutaj byłby głośniczek, nie chodzi o odsłuch muzyki przez taki głośnik :), chodzi o syntezator mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lowca Androidow napisał:

czy bez tego czytnika również jest ten głos informujący o podgłaśnianiu i ściszaniu

 

Nie nie ma, więc chyba jest to efekt zainstalowej apki.

 

20 godzin temu, Lowca Androidow napisał:

czy jest jakiś maleńki głośniczek na rynku

 

Poszukaj pierwszego lepszego chińskiego głośniczka BT większość z nich ma zainstalowany jakichś podły mikrofon i możesz ogarnąć temat po BT. Dostałem nawet takiego grajka ostatnio jako gadżet od dostawcy. Po kablu na pewno też coś się znajdzie. Zastanawia mnie tylko kwestia mikrofonu bo wg. mnie M11 po kablu mikrofonu nie przyjmie. Może po USB? Na pewno jest odbiór sygnału bluetooth więc to moim zdaniem może zadziałać.

Edytowane przez Tajniakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie języka polskiego w FIIO M11.

Wiem,że jest, ale czy dopiero po aktualizacji?

Kolega Maciej napisał, że jest, ale nie pamięta czy był przed aktualizacją systemu, byłem w mp3store, nie sprawdziliśmy tego od razu, ale przy uruchamianiu nie ma wyboru języka polskiego, narazie nie wybeiram się do sklepu, załatwić muszę sobie kasę i dopiero pojadę, ale gdyby się okazało, że nie ma języka polskiego to mam obawy przed zakupem, nie znam na tyle angielskiego, podsawy tak, poradzę sobie, ale wolę mieć język polski.

Może mi ktoś powiedzieć czy przed aktualizacją oprogramowania można ustawić język polski, czy jest dostępny w opcjach językowych, gość w mp3store nie ma aktualnie czasu, aby ponownie bawić się FIIO, nice chcę też Mu dupy zawracać takimi prirdołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki, ale na pewno mi przyjdzie z aktualizacją?

Trochę to uciążliwe bo będę musiał przeinstalować program który tam zainstaluję bo po instalacji przyjmuje język domyślny urządzenia, ale po przełączniu na polski ten zaczyna świrować :)

Ale jakoś to ogarnę, to znaczy będzie musiał ktoś pomóc :) bo jak odinstaluję gadacza to już nie dam rady się tym posługiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowco gdzie ty urzędujesz? W razie "W" możesz na nas liczyć - pomożemy. Jak jesteś z Wrocławia to daj znać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczere chęci.

Nie jest to tajemnicą dla mnie :) mieszkam w mieście smoka :D, choć pochodzę z Wrocławia, bywam tam przynajmniej raz w roku, chęteni się spotkam z wrocławianami z tego forum :)

Z pomocy nici bo zanim będę we Wrocławiu to już pewnie ogarnę tego M11, narazie jeszcze nie kupiłem, ale po nowym roku sądzę, że w styczniu już się będę nim bawił, narazie po angielksku, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

Na pewno się tutaj odezwę w razie problemów, choć mam nadzieję, że będę miał ich niezbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności