Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test odtwarzacza FiiO M11


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jak wypadłby w porównaniu do X7II... czy jest dla niego konkurencją... 

jak FiiO w M11 tak się postarało to nie mogę się doczekać następcy X7...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Najner napisał:

Wyślij Maciuxowi swoją sztukę na recenzję, to się przekonamy ;)

Eeee.... jest to jakiś pomysl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Najner napisał:

A tak na poważnie, to z porównania z dx150 można wysunąć wniosek, że X7ii gra bardziej konturowo i chudo niż M11, ale to tylko takie moje gdybanie.

Ja czekam na następcę X7II to może być mój następny DAP

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Corvin74 napisał:

Ciekawe jak wypadłby w porównaniu do X7II... czy jest dla niego konkurencją... 

jak FiiO w M11 tak się postarało to nie mogę się doczekać następcy X7...

Może ten materiał pomoże: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a FiiO coś nie przebąkiwało, że nie będzie kontynuacji serii X7? i zamiast tego pociągną w górę modele serii "M". tak samo modułowe wzmaki - mają zostać tylko w mobilnych dac/amp, a nie w dapach

 

korcił mnie M11, miałem prawie wszystkie dapy FiiO aż do X7 z masą modułów włącznie, aż z tej choroby wyleczyło mnie iBasso :) dx200/150/amp8, no i teraz dx220 to bardzo skuteczne lekarstwo

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mykupyku napisał:

miałem prawie wszystkie dapy FiiO aż do X7 z masą modułów włącznie

A zdążyłeś jeszcze zahaczyć o X7ii? W mojej opinii gra klasę wyżej niż DX157 (ale ja jestem sabre headem ;) ). DX220 korci, ale przeskok cenowy już ogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Najner napisał:

A zdążyłeś jeszcze zahaczyć o X7ii? W mojej opinii gra klasę wyżej niż DX157 (ale ja jestem sabre headem ;) ). DX220 korci, ale przeskok cenowy już ogromny.

 

ja z modułu na moduł bardzo lubiłem X7 właśnie za sabre, potem wskoczyłem na dx200, a po roku zszedłem na dx150/amp8 do andromed/zen2, aż wreszcie wylądowałem na dx220/amp1mk2 i znowu otworzył się wachlarz poszukiwań słuchawek

 

zatem x7ii ominąłem - od czystego dx150/amp6 to na pewno gra lepiej, ale dx150/amp8 z andromedami zgrywał się  świetnie, choć to "potulny" akm to go amp8 podbijał a andromedy robiły robotę

 

dx220 bigmaras wycenia naprawdę uczciwie, na forum dorzuca rabat i wychodzi podobnie do x7ii

 

czekam na m15 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał:

szumiał?

 

szumiał, chociaż mało, zwłaszcza w stosunku do mocy modułu. w trakcie grania trudno usłyszeć, chyba że ciche pasaże, akustyczna muzyka spokojna - jazz/poważna - to się dało.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Palpatine napisał:

@mykupyku a grały z czymś poprawnie nie szumiąc?

 

hmm... nie :)

 

bardzo mało szumiały z questyle400i i z bursonem soloist mk2 po podpięciu tomanka i na low gain

a z DAPów - dx220/amp1mk2 najmniej - nie wiem jak wyższe modele a&k, sony i lpg, bo reszta szumiała

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na IEMatch nie słyszysz ingerencji w pasmo Andromed? Sporo osób odrzuciło nawet takie rozwiązanie, i Hiby R6 uznali za konstrukcyjną porażkę pod czułe IEMy. Bardzo mnie ten DAP interesuje od dawna, ale dano d... z tą impedancją 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PeepingTom napisał:

I na IEMatch nie słyszysz ingerencji w pasmo Andromed? Sporo osób odrzuciło nawet takie rozwiązanie, i Hiby R6 uznali za konstrukcyjną porażkę pod czułe IEMy. Bardzo mnie ten DAP interesuje od dawna, ale dano d... z tą impedancją 😕

A R6 pro? acz to spora cegła do ieów dla mnie to tak jak spoiler do suva albo czołgu :D

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, PeepingTom napisał:

I na IEMatch nie słyszysz ingerencji w pasmo Andromed? Sporo osób odrzuciło nawet takie rozwiązanie, i Hiby R6 uznali za konstrukcyjną porażkę pod czułe IEMy. Bardzo mnie ten DAP interesuje od dawna, ale dano d... z tą impedancją 😕

Nie, wg mnie z przejściówką jest okay ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A orientujecie się czy fiio planuje zaimplementować obsługę w tym odtwarzaczu? Sam nie wpadłem na taką informację, ale głęboko nie szukałem.

Kurcze to trochę dziwne, że smartfony z Androidem ogarniają temat i chyba jakoś szczególnie producenci nie musieli dostosowywać oprogramowania do tego formatu, a tutaj mamy urządzenie audio bazujące na Androidzie przecież, a obsługa Master musi być specjalnie zaimplementowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemy sie. MQA z Tidala dziala na M11 tak samo jak na kazdym innym urzadzeniu z androidem czyli oprogramowanie pozwala na jakosc 24/96. Jak chcesz wyzej czyli 24/192 to musisz miec urzadzenie ze sprzetowym wsparciem ktorego w M11 nie ma. Sprzetowe wsparcie w telefonach jest chyba tylko w wysokich LG, a z dapow to pioneer, onkyo, chyba astell kann cube i ibasso dx220.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Spawn said:

Nie rozumiemy sie. MQA z Tidala dziala na M11 tak samo jak na kazdym innym urzadzeniu z androidem czyli oprogramowanie pozwala na jakosc 24/96. Jak chcesz wyzej czyli 24/192 to musisz miec urzadzenie ze sprzetowym wsparciem ktorego w M11 nie ma. Sprzetowe wsparcie w telefonach jest chyba tylko w wysokich LG, a z dapow to pioneer, onkyo, chyba astell kann cube i ibasso dx220.

MQA to sprawa kodeka nic innego, pliki o gęstości 24/192 to tylko cyferki nie mające pokrycia w danych audio. 

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności