Skocz do zawartości

Chord Qutest i Windows 10


Neodammerung

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Chciałbym poprosić Was o pomoc. A mianowicie, zakupiłem DAC Chord Qutest, który oprócz natywnej obsługi DSD poprzez ASIO wspiera częstotliwość próbkowania do 768khz 32-bity. Oczywiście zainstalowałem odpowiedni sterownik ze strony producenta pod Windows 10. Sytuacja wygląda następująco: Wchodzę w panel sterowania/zakładka dźwięk/urządzenie cyfrowe Chord Qutest 768khz/32bit/zaawansowane/częstotliwość próbkowania i głębia w bitach/ tutaj mam do wyboru częstotliwości, ale tylko do poziomu 32 bity i 384khz. DAC obsługuje ponadto 717,6khz oraz 768khz. Oczywiście to wszystko poprzez podłączenie do PC poprzez łączę USB. Nie potrafię wybrać dwóch ostatnich częstotliwości. Nie ma ich na liście. Używam oryginalnego kabla USB. Zmiana portu coś zmieni? Wiem, że do Windowsa 7 była obsługa tylko do 192khz, a z tego co czytałem to Windows 10 nie ma takich ograniczeń. Reasumując, Windows 10 64-bit ze wszystkimi aktualizacjami oraz sterownik Chorda. Procesor i7 8700K też chyba nie powinien stanowić problemu. Próbowałem kontaktować się z supportem Chorda, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Wiem, że nie usłyszę żadnej różnicy w jakości dźwięku, ale chodzi tylko o to dlaczego nie mogę iść wyżej skoro DAC na to pozwala? Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Tomek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Neodammerung robisz to zle...
Po to kupuje sie DAC, zeby korzystac z niego w trybie direct access. W tym trybie to dana aplikacja ma bezposrednie "polaczenie" z DACiem i strumieniuje do niego dane. To aplikacja instruuje DAC w zakresie jakich parametrow ten ma operowac. Przepuszczajac strumien danych przez tzw. Mikser Windows (co tyczy sie absolutnie wszystkiego co napisales wyzej) znaczaco degradujesz jakosc dzwieku, jaka Twoj DAC wyprodukuje.
Kup sobie moze jakas podstawowa ksiazke o technika cyfrowego przetwarzania sygnalow audio, bo z Twoim aktualnym podejsciem (bez urazy) to i sprzet za 1 mln PLNow nie pomoze.

Na oslode dodam, ze ten kretynski wrecz blad jest popelniany przez bardzo duza grupe ludzi i to niezaleznie od jakosci sprzetu jakim dysponuja.

Niezla ksiazka jest:
"The Complete Guide to High-End Audio", Robert Harley


Aha - jeszcze co do DSD - wszystkie DACi Chorda obsluguja DSD przez DoP, wiec nie jest to natywne DSD.

No i oczywiscie gratuluje znakomitego wyboru urzadzenia :) Jednakowoz (jak juz pewnie sam widzisz), zeby cos sensownego z niego wycisnac bedziesz musial sie troche poduczyc.

Edytowane przez mojo_aka_jojo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Neodammerung napisał:

To już wiem o co chodzi. Dziękuję za pomoc :)

 

Prosze.

Tak to ma dokladnie wygladac w JR (brak jakichkolwiek intgerencji w cyfrowy tor audio - niebieska ikonka w prawym gornym rogu odpowiedniej sekcji) [patrz zalaczone zdjecie]:
 

Screenshot_1.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności