Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Soniczne szczoteczki do zębów


blueme

Rekomendowane odpowiedzi

Moja żona, stomatolog ;), twierdzi, że nie ma większych różnic i opinia o przewadze sonicznych to raczej zręczny marketing. Do tej pory używałem tylko elektrycznych, teraz mam soniczną. Wygoda większa w sonicznej, przez to pewnie poświęcam więcej czasu na szczotkowanie i efekt nieco lepszy ;) Soniczne dla mnie mają jedną, niepodważalną zaletę - czas pracy na baterii. Obecną ładuję raz na 2-3 miesiące, elektryczne raz w tygodniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, blueme napisał:

Spotkałem się z opiniami, że soniczne bardziej polerują szkliwo i skuteczniej usuwają różne mikroosady, kamień nazębny, bo częstotliwość drgania jest wielokrotnie większa od elektrycznej

 

I jest to prawda. Używałem elektrycznej, teraz mam podstawowego, sonicznego Philipsa i jestem zachwycony. Moim zdaniem nie ma sensu inwestować w elektryczne, Soniczna świetnie usuwa pozostałości jedzenia spomiędzy zębów, bo przez wysoką częstotliwość drgania wręcz wtryskuje wodę pod ciśnieniem. Trzeba się jednak przyzwyczaić, początkowo soniczna drażni dziąsła, wręcz lekko łaskocze. Jednak już po użyciu miałem wrażenie, jakbym pierwszy raz w życiu umył zęby :) Podobny efekt był po przejściu ze zwykłej na elektryczną. Tylko tam musiałem jeszcze nitkować, żeby usunąć resztki. Soniczna sama to wypłukuje.

 

Rodzice używają niedrogich szczoteczek z Aliexpress, Alfawise i podobnych z innymi logo, również są zadowoleni. Teraz pewnie zamawiałbym coś z Chin zamiast Philipsa.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Spawn napisał:

 

Bzyczą jak komar koło ucha tylko głośniej. 

No to słabo.. Pewnie nie są od VSonic.. 😎

1 minutę temu, maciux napisał:

 

Intensywny bzyk z częstotliwością 260 Hz. Mała scena dźwiękowa, raczej granie "z czaszki" ;)

🤗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja prosty człowiek jestem i używam zwykłej manualnej a bakterie zabijam płukając szkocką whisky. Żonie kupiłem oral-b pulsonic bo jej dentysta powiedział że powinna ze względu na dziąsła. Zadowolona ale nie ma porównania bo wcześniej też analogowej używała. 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maciux napisał:

 

I jest to prawda. Używałem elektrycznej, teraz mam podstawowego, sonicznego Philipsa i jestem zachwycony. Moim zdaniem nie ma sensu inwestować w elektryczne, Soniczna świetnie usuwa pozostałości jedzenia spomiędzy zębów, bo przez wysoką częstotliwość drgania wręcz wtryskuje wodę pod ciśnieniem. Trzeba się jednak przyzwyczaić, początkowo soniczna drażni dziąsła, wręcz lekko łaskocze. Jednak już po użyciu miałem wrażenie, jakbym pierwszy raz w życiu umył zęby :) Podobny efekt był po przejściu ze zwykłej na elektryczną. Tylko tam musiałem jeszcze nitkować, żeby usunąć resztki. Soniczna sama to wypłukuje.

 

Rodzice używają niedrogich szczoteczek z Aliexpress, Alfawise i podobnych z innymi logo, również są zadowoleni. Teraz pewnie zamawiałbym coś z Chin zamiast Philipsa.

 

 

@maciux dzięki, czyli zgodzisz się że jakościowo jest tak, że: zwykła szczoteczka >> elektryczna >> soniczna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z markowych widzę, że całkiem rozsądnie wypada na Amazon Pulsonic robiona przez Brauna, może ktoś ma taką dłuższy czas?

 

https://www.amazon.de/Oral-B-Pulsonic-Elektrische-Schallzahnb%C3%BCrste-Aufsteckb%C3%BCrste/dp/B07DGJDFF1/ref=sr_1_3?crid=3O2XFG30H0KND&ie=UTF8&keywords=oral%20b%20pulsonic&language=pl_PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przechodziłem z  elektrycznej oral-b (model pro 700 z tego co pamiętam) na soniczną Oclean SE (xioami?). Dla mnie różnica była znaczna. Soniczna czyści delikatniej a jednocześnie jest wrażenie lepszego polerowania powierzchni :D. W moim przypadku, mniejsza główka sonicznej pozwalała dotrzeć łatwiej do tylnej części siódemek na żuchwie. 

Sama szczoteczka  Oclean SE ma kilka fajnych opcji w aplikacji: śledzi dokładność mycia, ma do wyboru kilka gotowych programów mycia + opcje personalizacji (np. "masaż dziąseł + następnie wybielanie).

Bateria trzyma długo, ok 2 miesiące, ale jest dość duża, do typowej kosmetyczki zmieści się dopiero po odłączeniu końcówki.

Same końcówki raczej trzeba zamawiać z chin (dostępnych kilka wersji) po około 10 zł za sztukę, zależnie od wersji. 

 

Sam nie mam porównania z urządzeniami Philipsa ale szukając opinii w sieci wypadają podobnie  przy dużo niższych cenach za Oclean SE, Oclean Air. 

 

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Biedroniu od 10.06 mają być szczoteczki Hoffen za 99 zł. Equalizer : 5 ustawień, etui, 4 końcówki, stacja ładująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mayster napisał:

Soniczne zdecydowanie najlepsze. Polecić mogę Philips Sonicare. Niedawno były 2 szt. za ~450 zł. na Iboodzie, więc nie ma co się babrać w chińczyki w takim wypadku. 

 

Też mi się tak wydaje, że lepiej iść w markowe których końcówki i zamienniki są dostępne od ręki bez czekaniai a shipy z Chin 2-3 tyg

Philips jednak trochę droższy od Oral-B w eksploatacji ale widzę, że na Amazon można też i całkiem rozsądnie kupić Filipa

Czy jest jakakolwiek techniczna, jakościowa różnica między tym Braunem i Philipsem?

 

https://www.amazon.de/Philips-EasyClean-Zahnbürste-HX6512-45/dp/B00Y6CUBWK/ref=sr_1_4?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&keywords=philips+sonicare&qid=1559811489&s=gateway&sr=8-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blueme napisał:

 

Też mi się tak wydaje, że lepiej iść w markowe których końcówki i zamienniki są dostępne od ręki bez czekaniai a shipy z Chin 2-3 tyg

Philips jednak trochę droższy od Oral-B w eksploatacji ale widzę, że na Amazon można też i całkiem rozsądnie kupić Filipa

Czy jest jakakolwiek techniczna, jakościowa różnica między tym Braunem i Philipsem?

 

https://www.amazon.de/Philips-EasyClean-Zahnbürste-HX6512-45/dp/B00Y6CUBWK/ref=sr_1_4?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&keywords=philips+sonicare&qid=1559811489&s=gateway&sr=8-4

W Polsce też są normalnie dostępne, kwestia ceny - u nas są droższe http://www.oclean.pl 

A zamienników końcówek nie ma sensu kupować. Przynajmniej do Oral-B nigdy nie widziałem takich które by prezentowały chociaż przyzwoitą jakość.  

Także  raczej zwróć uwagę w jakiej cenie są oryginalne końcówki do tych szczoteczek Philipsa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chińczyki to już nie chińczyki. Wiele sklepów ma magazyny w Europie, a część nawet w Polsce.

Choćby tu: (cena nie jakaś wielce okazyjna ale też nie najgorsza i wysyłka z PL):

https://www.gearbest.com/tooth-care/pp_1047140.html?wid=1101231#goodsDetail

 

Ja sam używam Oclean SE (model niżej od tego z linku) od jakiegoś czasu i jestem zachwycony. Do elektrycznych nie mogłem się nigdy przekonać, soniczna to miłość od pierwszego czyszczenia :) Przy pierwszej lepszej promce można nakupić zapasowych końcówek (ja chyba po 5 zł kupowałem), a 1 starczy na 3 miesiące jak nie dłużej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniczne wg wielu opinii są lepsze. Mam na myśli "prawdziwe" soniczne. Osobiście nie posiadałem "prawdziwej" sonicznej. Posiadam soniczną z Biedronki.

 

Godzinę temu, Spawn napisał:

Jak masz problemy z krwawiącymi dziąsłami czy ogólnie wrażliwą jamę ustną to soniczna jest delikatniejsza dla dziąseł natomiast jedną i drugą wyczyścisz tak samo.


Krwawienie dziąseł często jest początkowym objawem szkorbutu wynikającego z niedoboru witaminy C. Wbrew pozorom bardzo częsty problem, nawet w dzisiejszych czasach, niezależnie od statusu materialnego. Szczególnie jeśli ktoś ma awersję do surowych owoców i warzyw. Gotowanie redukuje zawartość witaminy C od 70% do 90%, głównie poprzez wypłukiwanie do wody + temperatura (to związek hydrofilny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja wam powiem, że w cale szału nie było z philipsem sonicznym. Oczywiście, mogę się zgodzić, iż był może lepszy na początku od niższych modeli oral-b (albo podprogowo zareagowałem przy nowej zabawce) ale ostatecznie wróciłem do elektrycznej ale z serii genius oral-b i stawiam je wyżej, a jeszcze wyżej genius + irygator oral-b. Wydaje mi się, że miałem problemy z doczyszczeniem tylnej części klawiatury w uwagi na smukłą główkę philipsa a jednak bardziej przekonany jestem do okrągłej.

 

Oral-b pro 500 < Philips sonicare < oral-b genius 9000

 

Jeszcze tylko dodam, że do pary ze szczoteczką ważna jest pasta i na bazie moich testów ostatecznie w ostatnim czasie zamawiany jest tylko opalescence

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś może Xiaomi Soocare X3 ?

 

Tania nie jest :( 

___________

 

Już sobie wyobrażam wieczorną rozmowę mamy z synkiem:

  • Umyłeś zęby ?
  • Nie
  • Dlaczego ?
  • Bo mi się telefon rozładował

:D 

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Arthass napisał:

Krwawienie dziąseł często jest początkowym objawem szkorbutu wynikającego z niedoboru witaminy C. Wbrew pozorom bardzo częsty problem, nawet w dzisiejszych czasach, niezależnie od statusu materialnego. Szczególnie jeśli ktoś ma awersję do surowych owoców i warzyw. Gotowanie redukuje zawartość witaminy C od 70% do 90%, głównie poprzez wypłukiwanie do wody + temperatura (to związek hydrofilny).

 

Szkorbut, w sensie jak marynarz z XVII wieku? Serio? :D A nie sądzisz że bardziej prawdopodobną przyczyną są zmiany hormonalne spowodowane  dolegliwością pod nazwą: ciąża? :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, bigmaras napisał:

A Ja wam powiem, że w cale szału nie było z philipsem sonicznym. Oczywiście, mogę się zgodzić, iż był może lepszy na początku od niższych modeli oral-b (albo podprogowo zareagowałem przy nowej zabawce) ale ostatecznie wróciłem do elektrycznej ale z serii genius oral-b i stawiam je wyżej, a jeszcze wyżej genius + irygator oral-b. Wydaje mi się, że miałem problemy z doczyszczeniem tylnej części klawiatury w uwagi na smukłą główkę philipsa a jednak bardziej przekonany jestem do okrągłej.

 

Oral-b pro 500 < Philips sonicare < oral-b genius 9000

 

Jeszcze tylko dodam, że do pary ze szczoteczką ważna jest pasta i na bazie moich testów ostatecznie w ostatnim czasie zamawiany jest tylko opalescence

Ja od siebie polecam pasty Himalaya :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności