Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek FiiO FH7


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=43531]maciux[/mention] Maćku - czyli warto spróbować FA1 i FA7 - ergonomiczne bardziej a piszesz że granie FA7 może być bardzo muzykalne. 
Zawsze się zastanawiam jak bardzo różni się odbiór słuchawek uwzględniając indywidualne preferencje i odmienną budowę anatomiczną - dla mnie FA7 to była totalna wtopa i rywalizować to one mogą z KZtami a nie "średnią półką"...af05935e88a7b04cab992dd8236515c0.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie FA7 brzmiały ciekawie i prawidłowo. I zapewniały seal lepszy niż FH7.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ptson napisał:

A jak waszym zdaniem fiio fh5 stoją do moondrop kanas pro, podoba liga czy zupełnie inna?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Ciężko ocenić bo zupełnie inna tonalność, do FH5 można przyrównywać raczej Ikko Oh1 jako ich nieco uboższy dźwiękowo odpowiednik, za to imho z lepszym komfortem. Kanas Pro grają bardziej zrównoważonym dźwiękiem od FH5, natomiast jak się mają pod względem rozdzielczości to już ciężko mi z pamięci się odnieść,  raczej FH5 to ciut wyżej, ale trzeba zwracać mocno uwagę na tonalność, bo one stawiają na taką efektowność i związaną z nią przekłamania w paśmie.

Edytowane przez PeepingTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie FA7 brzmiały ciekawie i prawidłowo. I zapewniały seal lepszy niż FH7.

Dlatego właśnie już się nie bawię w IEM'owe przedsprzedaże bez odsłuchu - są słuchawki, które odbieram tak jak recenzenci, i takie, które brzmią w moich uszach zdecydowanie inaczej...

 

P.s. wygodniejsze są zaiste :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie FA7 brzmiały ciekawie i prawidłowo. I zapewniały seal lepszy niż FH7.
Jak FA7 bardzo rozczarowany po FH5, za to FA1 są do spania idealne :)
fH7 ponownie strzał w 10 . Zauroczony tak jak byłem FH5. Gdyby nie Andromedy to spokojnie mogłyby być moimi finalnymi do przenośnego sprzętu. Więcej nie potrzeba



Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andromedy raczej to sprawa ponad Fiio. FH7 zrobiono (obudowa) zrobiona jest jak KZty - mogą się w ucho nie zmieścić. Mi nie za bardzo wchodziły. FA7 są za to bardzo przyjazne.

 

Spania w dokach nie uważam za dobre. W nocy trzeba się odprężyć. Ja preferuję ciszę i ciemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Andromedy raczej to sprawa ponad Fiio.


Na pewno,ale w swojej półce cenowej są bardzo interesujące i jeśli ktoś ma niższy budżet to wg mnie warto.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2019 o 09:44, StAc napisał:

Szkoda, że tulejka bardzo podobna do FH5, bo będąc na odsłuchach FH5 i FA7, nie mogłem zmusić tych pierwszych do współpracy. 

No patrz a mi FH5 w miarę dobrze kleją nie gubię seala, za to FH7 przez większą obudowę się nie mieszczą a dłuższa tulejka wręcz wypycha słuchawki skutkiem czego nie siedzą tak pewnie.

 

Za to FA7 siedziały rewelacyjnie, chce budę FA7, frajdę FH5 i klasę czy fltry FH7 :D  FIIO postaraj się na gwiazdkę :D

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

Pierwszy raz nie dostajemy przegiętego więcej, a za to dużo lepszego :) 

Nie ma opadu kopary, jest wysublimowane dostojeństwo :) podszyte....no właśnie czym. 

Te słuchawki porównałbym do gościa w smokingu, a pod białą koszulą dziary i koszulka Ramones :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.06.2019 o 13:47, Nicodem napisał:


Na pewno,ale w swojej półce cenowej są bardzo interesujące i jeśli ktoś ma niższy budżet to wg mnie warto.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Czy to jest inna półka to bym nie powiedział. To jest inna prezentacja. Andromedy mają lepszą górę i piękną holografię, ale FH7 bardziej zrównoważoną średnicę (w Andromedach jest bardziej eksponowana)  i pięknie zróżnicowane basy. Zależy co kto lubi. Przeszedłem bezpośrednio z Andromed na FH7 i nie mam poczucia różnicy klas, raczej różnicy w prezentacji dźwięku. W pewnych aspektach lepsze są Andromedy, w innych FH7. Wydaje mi się tylko, że FH7 są jednak bardziej uniwersalne, Andromedy muszą się dobrać w parę. Natomiast nadal uważam Andromedy za rewelacyjne słuchawki, które mogą być endofgejmem w niektórych przypadkach dla niektórych osobników. 

 

Apropopo filtrów - pamiętam doświadczenia z Shure 846, stopniowalność była taka - zamulone, bardzo zamulone, mega zamulone. Lepsze były dedykowane filtry Knowlesa, ale wąskość tulei siłą rzeczy zawsze wiązała się z zapychaniem kanału. W FH7 filtry są zrobione w formie takiej soczewki na środku, po bokach jest wolna przestrzeń do propagacji dźwięku. Skutek jest taki, że imho ingerencja dotyczy tylko tonów wysokich, średnica i basy zostają na podobnym poziomie.

 

Filtr zielony zawiera tylko siateczkę - góra jest zbyt ekspansywna i brzydka, nie podoba mi się. Czerwony filtr zbija górę i ją kameralizuje, da się słuchać, ale po co. Za to czarny balans jest tak jak mówią, referencyjny, superancki. Poleca się. 

Edytowane przez westberg
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 4.09.2019 o 19:11, Zamoy72 napisał:

FH7 z kablem D - nie do rozłączenia, nie mam już pomysłu jak to rozpiąć....😨

 

Nic nie pomagało, a ja nie chciałem na siłę by nie uszkodzić złącza (jak kiedyś w semkarch), spieszę donieść, że takie proste urządzenie od final audio pomogło:

 

 

Message_1580840923852.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności