Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek FiiO FH7


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

A kiedy Maćku test M11? Jestem bardzo ciekaw twojej recenzji 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux Maćku - czyli warto spróbować FA1 i FA7 - ergonomiczne bardziej a piszesz że granie FA7 może być bardzo muzykalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Karmazynowy napisał:

Fiio lepsze od Campfire, ale jaja. :D

Mnie nie zastrzeliły. Zbierałbym na nie, a tak środki idą na IO i jeszcze zostanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zgadzam się z recenzja w 100%. Co prawda nie bawiłem się jeszcze zbyt mocno filtrami i cały czas jadę na balanced i spinfitach ale jestem na razie zbyt pochłonięty tym jak grają te słuchawki żeby coś zmieniać. Tak jak gdzieś już napisałem to najlepiej grające słuchawki jakie dane mi było słuchać. Idealne wyważenie pomiędzy analizą a radością z płynącej muzyki. Co prawda już dawno nie mam FH5 ale z tego co pamiętam to faktycznie raczej trudno by było do nich wrócić po tym co pokazują FH7. Słucham bardzo dużo mocnej muzyki gdzie występuje tak zwana ściana dźwięku. I zawsze miałem problem z tym że niektóre instrumenty były "maskowanie" przez inne. W FH7 każdy jest doskonale wyraźny, umiejscowiony i odczuwalny a jednocześnie muzyka daje niesamowitą ilość funu. Od środy jestem w muzycznej nirvanie:)

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kordal napisał:

Świetna robota! :)

pamiętam, że przy teście FH5 podsyłałeś zdjęcia jak wyglądają w uchu. Dałoby radę, żebyś zrobił jakieś z FH7?

 

Spróbuję.

 

Godzinę temu, Karmazynowy napisał:

Fiio lepsze od Campfire, ale jaja. :D

 

No bo w sumie Campfire zawsze ma coś na sumieniu. Jak ktoś woli super precyzję i konkret średnie, to może wybierze Andromedy. Jednak w starciu z FH7 brakuje tam... dynamika na bas ;) Atlasy to Atlasy, subwooferowe granie. Technicznie FH7 są lepsze, wierniejsze. Solaris - potężna rozdzielczość, granie na twarz, ale coś nie tak z wyższą średnicą/sopranem, pewne utraty kontroli np. w talerzach perkusyjnych. FH7 grają od nich spokojniej, gładziej, nie tak analitycznie, ale górę trzymają w ryzach - zero szeleszczenia.

 

Więc moim zdaniem FH7 górą :) Moim zdaniem.

 

29 minut temu, Lord Rayden napisał:

@maciux Maćku - czyli warto spróbować FA1 i FA7 - ergonomiczne bardziej a piszesz że granie FA7 może być bardzo muzykalne. 

 

Ergonomia FA1 i FA7 petarda. Jednak FA1 grają dość "etymoticowo" - nie ma co liczyć na potężny bas. FA7 grają za to w drugą stronę, trzeba ten bas uspokajać lub akcentować górę kablem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux ale ja się z tym zgadzam i podobne zdanie miałem o FH5 w porównaniu do innych modeli, nie Campfire - bo tych nie znam. Po prostu Fiio nie mają takich rzeczy, które by mocno gniotły i to juz wystarcza, żeby były dobrymi słuchawkami, bo są uniwersalne. To samo jest w nausznych, jest masa słuchawek pod tytułem "świetne, ale...".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, gentillo napisał:

Generalnie zgadzam się z recenzja w 100%. Co prawda nie bawiłem się jeszcze zbyt mocno filtrami i cały czas jadę na balanced i spinfitach ale jestem na razie zbyt pochłonięty tym jak grają te słuchawki żeby coś zmieniać. Tak jak gdzieś już napisałem to najlepiej grające słuchawki jakie dane mi było słuchać. Idealne wyważenie pomiędzy analizą a radością z płynącej muzyki. Co prawda już dawno nie mam FH5 ale z tego co pamiętam to faktycznie raczej trudno by było do nich wrócić po tym co pokazują FH7. Słucham bardzo dużo mocnej muzyki gdzie występuje tak zwana ściana dźwięku. I zawsze miałem problem z tym że niektóre instrumenty były "maskowanie" przez inne. W FH7 każdy jest doskonale wyraźny, umiejscowiony i odczuwalny a jednocześnie muzyka daje niesamowitą ilość funu. Od środy jestem w muzycznej nirvanie:)

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

U mnie początkowo było dużo połączenia Spin Fit + filtry basowe. Byłem już gotów nazwać ten dueat topowym, ale potem wsłuchałem się w Spin Fit + filtry balanced i już nie mogłem się oderwać :)

 

Generalnie Spin Fit rządzą do FH7. Jedynie filtry sopranowe warto łagodzić innymi nakładkami.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jednak nadzieję, że tulejka będzie trochę dłuższa. Co to jest te 0,5 mm względem FH5, komu 5tki nie siedziały w uszach temu znów zapewne zostają SpinFity, a poprzednim razem SpinFit wcale imho nie były dobrą opcją dla dźwięku 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, supernova napisał:

Sprzedałbym nerkę ale została jedna po ostatnich zakupach, włosów na przeszczep też nie sprzedam bo wiek i geny nie takie jak trzeba. Ktoś ma jakieś pomysły? ;) 

 

Zmień pracę, weź kredyt. 😉

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerobiwszy kilkadziesiąt sprzętów FiiO, i tyle prawie kupiwszy i... sprzedawszy, jakoś już z pewnym niedowierzaniem poszłem w fh7.

 

no i dobrze, bo lepiej się zaskoczyć miło.

 

to ich najlepsze słuchawki. fh5 mi się podobały, ale nie było wow - efektownie, ale też duszno, trochę dziwnie grały, fa7 też mi się podobały, ale na dłuższą metę to flaki z olejem. a fh7 robią świetne wrażenie - przestrzeń, barwa średnicy, blask na górze ale swoboda bez nerwu i metaliczności, no i bas zwinny energiczny, głęboki, do tego rozdzielczość. 

 

poczekam niech się wygrzeją.

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności