Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAP do 2500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję DAP'a do 2500zł i mam na oku póki co Fiio M11 oraz DX150.

Który z tych odtwarzaczy byłby lepszy do FiiO FH5?

Może jakaś alternatywa w DAP'ach, a może w kieszonkowych DAC'ach?

Chciałbym: porządną scenę, szczegółowość, rozdzielczość i angażujące naturalne brzmienie, a najlepiej zbalansowane.

Słucham: pop, muzyka binauralna, soundtrack, klasyka.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci zależy na bardzo dobrym wyjściu zbalansowanym to polecam Shanling M5s. Do tego masz świetną baterię, Tidala oraz rewelacyjne czarne tło. W twoim budżecie kupisz odtwarzacz i klasowy kabelek 2,5 mm 😎

 

Edytowane przez fusserg
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat m11 ciężko narazie coś powiedzieć jeśli chodzi o dźwięk. Czytałem gdzieś na head-fi ,że m11 potrafi lekko przybliżać wokale ,więc może to nie być najlepszy kompan dla fh5. 

 

Fh5 słuchałem na dx150 z amp6 i z amp8. Na amp6 po balansie było już fajnie, ale na amp8 była petarda.  Dużo wyższa holografia,  duzo lepiej kontrolowany bass, wokal lekko się wycofał i naprawdę dużo przyjemniej się ich słuchało. Ogólnie dzwiek dużo czystszy. Ze wszystkich dokow na jakich sprawdzalem rozniece między amp6 i amp8 ,fh5 zyskiwaly najwiecej  

Z shanlingiem m5s ponoć też jest bardzo dobra synergia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sony trochę przewyższa mój budżet i zapomniałem dodać, iż będę używał na DAP'ie serwisy streamingujące, chociażby spotify (ze względu na wygodę), a także będę wgrywać utwory na niego, Więc raczej A&norma i m5s odpadają.

Jeszcze jedno. Ważną dla mnie rzeczą jest także dosyć spora moc na wyjściu.

Najprawdopodobniej będę musiał poczekać na recenzję od Pana Macieja z bezpośrednim porównaniem DX150 i M11, która pomoże mi podjąć decyzję.

Co do kabla zbalansowanego 2,5mm na pewno kiedyś zakupię, ale póki co nie myślę o zakupie. 

Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem może być przesłuchanie tych urządzeń w najbliższym mi mp3store. Jestem otwarty także na sugestie.

Chciałbym przypomnieć, że alternatywą może być także dla mnie kieszonkowy (DAC+AMP). 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rakos napisał:

Ten sony trochę przewyższa mój budżet i zapomniałem dodać, iż będę używał na DAP'ie serwisy streamingujące, chociażby spotify (ze względu na wygodę), a także będę wgrywać utwory na niego, Więc raczej A&norma i m5s odpadają.

 

Jeśli chcesz słuchać Spotify, nie potrzebujesz balansu to kup LG V30 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będę musiał we własnych rękach spróbować DX150 i FiiO M11.

Kabel zbalansowany także dokupię. 

Edytowane przez Rakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rakos napisał:

Ten sony trochę przewyższa mój budżet i zapomniałem dodać, iż będę używał na DAP'ie serwisy streamingujące, chociażby spotify (ze względu na wygodę), a także będę wgrywać utwory na niego, Więc raczej A&norma i m5s odpadają.

Jeszcze jedno. Ważną dla mnie rzeczą jest także dosyć spora moc na wyjściu.

Najprawdopodobniej będę musiał poczekać na recenzję od Pana Macieja z bezpośrednim porównaniem DX150 i M11, która pomoże mi podjąć decyzję.

Co do kabla zbalansowanego 2,5mm na pewno kiedyś zakupię, ale póki co nie myślę o zakupie. 

Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem może być przesłuchanie tych urządzeń w najbliższym mi mp3store. Jestem otwarty także na sugestie.

Chciałbym przypomnieć, że alternatywą może być także dla mnie kieszonkowy (DAC+AMP). 

 

 

Norma przecież obsługuje serwisy streamingowe... Poza tym taki sprzęt marnuje się na Spotify. Polecam Tidal ofc HiFi.

Edytowane przez ZebLong
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2019 o 15:08, Rakos napisał:

W takim razie będę musiał we własnych rękach spróbować DX150 i FiiO M11.

Kabel zbalansowany także dokupię. 

Jestem po 3 godzinnych porownaniach m11 z dx158. Porownywalem tylko na fh5 i r1 zenith. Zenithy nie złapały najlepszej synergii z m11, choć miałem nadzieję, że będzie lepiej. Technicznie są porównywalne, choć dla mnie z akcentem na dx158. Równie dużo szczegółów,  m11 gra trochę szerzej , głębią porównywalna. Różnią sie prezentacją i dobrze było by móc porównać przed zakupem. Ergonomia na plus dla dx150. Jest odrobinę grubszy, jednak krótszy i mi wygodniej leży w dłoni . Wyświetlacz i ogólna obsługa lepsza w m11 i faktycznie jest to już smartfonowe działanie. M11 ma plus w postaci wszystkich wyjść sluchawkowych(dx158 ma tylko zbalansowane 4.4) gdybym mial dzis wybrac jeden z nich i tak mimo wszystko wybralbym dx158,bo bardziej pasuje mi jego granie

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Loke13 napisał:

Jestem po 3 godzinnych porownaniach m11 z dx158. Porownywalem tylko na fh5 i r1 zenith. Zenithy nie złapały najlepszej synergii z m11, choć miałem nadzieję, że będzie lepiej. Technicznie są porównywalne, choć dla mnie z akcentem na dx158. Równie dużo szczegółów,  m11 gra trochę szerzej , głębią porównywalna. Różnią sie prezentacją i dobrze było by móc porównać przed zakupem. Ergonomia na plus dla dx150. Jest odrobinę grubszy, jednak krótszy i mi wygodniej leży w dłoni . Wyświetlacz i ogólna obsługa lepsza w m11 i faktycznie jest to już smartfonowe działanie. M11 ma plus w postaci wszystkich wyjść sluchawkowych(dx158 ma tylko zbalansowane 4.4) gdybym mial dzis wybrac jeden z nich i tak mimo wszystko wybralbym dx158,bo bardziej pasuje mi jego granie

 

Już w poście napisałem moje wymagania co do dźwięku. 

Chciałbym: porządną scenę, szczegółowość, rozdzielczość i angażujące naturalne brzmienie, a najlepiej zbalansowane.

Nie wiem, czy jest możliwość przesłuchania obydwu DAP'ów przed zakupem. To zależy wyłącznie od sklepu. Zaciekawił mnie także xDSD od iFi, choć nie wiem, czy akurat FiiO będzie miał większy poziom brzmienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M11 gra dopiero 3 dzień, łącznie kilkanaście godzin, także coś może się poprawić, ale według mnie Twoje wymagania bardziej spełnia dx150 z amp8. Dodatkowo łapie lepsza synergie z fh5. 

Edytowane przez Loke13
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności