Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Oriveti - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

"Stare" New Primacy to było jedno z większych zaskoczeń ostatniego AVS jak dla mnie. Być może nie słuchałem Empyreanów, TH909, Flow 2, Voce i innych dzikich cenowo produktów, ale Oriveti mnie porwały. Z kablem Affinity to była dla mnie już para kompletna i co prawda pod kątem technicznym pewnie byłyby lepsze IEMy, ale barwą i sygnaturą siadły mi na poziomie UBERHARD. A to w parze z M5s, tak nawiasem mówiąc.

 

Trochę się zmartwiłem, że nowy lineup nie będzie miał metalowych kopułek i czułem z tego powodu pewne rozczarowanie. Jak jednak teraz patrzę już na zdjęcia, to OH300 i OH500 wyglądają kozacko. Z niecierpliwością czekam, aż wpadną mi w łapki oba modele, żebym mógł coś więcej powiedzieć na temat tego, co się z nich wydobywa, bo póki co mogę powiedzieć jedno. Ładne są :D

 

P.S. To skórzane etui to jest sztos ;D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Methuselah napisał:

Jest fanklub Lypertek, to warto mieć dodać jeden poświęcony firmie-matce, czyli Oriveti. 

 

Pod nazwą to ukrywa się młoda marka z Chin, która została założona w 2015 roku przez zespół złożony jest z ludzi przez lata pracujących dla takich gigantów jak Beyerdynamic, Klipsch, Etymotic czy Ultimate Ears. Firma przygodę z rynkiem rozpoczęła od słuchawek Primacy, które później zastąpił model New Primacy. Ten dostępny jest o jakiegoś czas w sprzedaży w Polsce i doczekał się nawet testów:

https://www.audionervosa.pl/2019/01/oriveti-new-primacy-recenzja-woska-uczta.html

https://gadzetomania.pl/60445,oriveti-new-primacy-sluchawki-premium-w-dobrej-cenie-test

 

Niedawno firma wprowadziła nowe hybrydy, czyli OH300 i OH500, które są już nawet dostępne w PL (w ofercie sklepu Audeos). Od niedawna mam okazję zapoznać się z nimi, ale już teraz dodam, że warto się nimi zainteresować.

 

Oriveti OH300 i OH500.jpg

 

OH300 i OH500 mają te same zestawy (bogate jak zwykle) i konstrukcje, ale różnią się liczbą otworów w tulejkach (2 lub 3) oraz kolorem - tańszy model jest czarny, a droższy ma półprzezroczystą obudowę. Oba są wyraźnie większe niż New Primacy, ale komfort jest niezły. Plusem jest brak "driver fleksa", który czasami mógł pojawiać się w ONP. Oba świetnie wypadają pod kątem dźwiękowym:

Oriveti OH300 - ewolucja względem New Primacy, grają bardziej naturalnie i spójnie. Basu odrobinę więcej, ale jest on lepszy jakościowo, środek naturalno-neutralny (bardziej z przodu niż w ONP), a góra gładsza niż w poprzedniku, ale niepozbawiona blasku i dobrze rozciągnięta. Największym atutem względem poprzednika jest scena - lepsze pozycjonowanie i separacją, a do tego OH300 lepiej oddają plany. Bardzo konkurencyjna opcja w swojej cenie.

Oriveti OH500 - szkoła grania ta sama, ale strojenie nieco zmienione. Nieco więcej subbasu, środek nieco pełniejszy i gładszy, ale i bardziej szczegółowy. Wokale trzymają się przed twarzą. Góra jest do tego gładsza, ale bardziej szczegółowa i lepiej rozciągnięta. Scena wyraźnie większa niż w OH300, wrażenie robi szczególnie szerokość, ale lepsza jest też głębia (dźwięk wyraźnie poza głową). Więcej powietrza, separacja jeszcze lepsza. To samo z pozycjonowaniem czy oddaniem planów.

 

Świetną opcją do OH500 jest kabelek Affinity. Utwardza dół i poprawia jeszcze zejście (subbasu też nieco więcej), środek jest bardziej przejrzysty i klarowny, nieco bliżej do neutralności, ale nie brakuje muzykalności. Góra dostaje więcej blasku i rozciągnięcia, ale wciąż jest gładka i naturalna. Scena jeszcze zyskuje na szerokości i głębi. Jeszcze trochę testów przede mną (zabawa tipsami, kabelkami, źródłami), ale to materiał na godnego konkurenta dla iBasso IT04 (z CB13).

 

 

 

Bardzo dziękuję za założenie fanklubu. Cieezy mnie ze mamy coraz wiecej produktow w granicach 2k,bo ten przedzial osobiscie najbardziej mnie interesuje. Jak stawiasz sugnature OH500 wobec juz wczesniej wspomnianych ibasso i UE Bravado? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adamesq napisał:

Bardzo dziękuję za założenie fanklubu. Cieezy mnie ze mamy coraz wiecej produktow w granicach 2k,bo ten przedzial osobiscie najbardziej mnie interesuje. Jak stawiasz sugnature OH500 wobec juz wczesniej wspomnianych ibasso i UE Bravado? 

 

OH500 z Affinity (te słuchawki były ewidentnie strojone z tym kablem) bliżej do iBasso IT04 z CB13 niż do EE Bravado. OH500 więcej subbassu, jeszcze szersza scena i więcej powietrza, a IT04 nieco szybszy bas, lepsza głębia, nieco mocniej wypchnięte żeńskie wokale i lepiej rozciągnięty sopran. Fajne granie, obie pary to IMHO już pół kroku do Andromed.

 

Muszę nieco dłużej posłuchać, pobawić się tipsami i bezpośrednio porównać, by więcej napisać. Dodam jeszcze DUNU DK-3001 i Rhapsodio RDB2gen (potem może FiiO FH7 i nowe CA Polaris). Półka ok. 2-3k jest naprawdę interesująca.

OH500 Bravado IT04 RDB2gen #1.jpg

 

OH500 Bravado IT04 RDB2gen #2.jpg

 

OH500 Bravado IT04 RDB2gen #3.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2019 o 17:36, Lord Rayden napisał:

Które najwygodniejsze ?

 

Dla mnie bez różnicy. Wygoda podobna we wszystkich, nie są to małe doki. IT04 największe, więc ewentualnie mogą najbardziej wystawać. OH500 najmniejsze, więc może te? Wiele zależy też od dobranych tipsów.

 

wielkość.jpg

Edytowane przez Methuselah
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na porównanie. Kusisz strasznie na cb13. Też będę porównywal z fh7 ,bo zapowiadają się ciekawie.

 

Mi it04 najlepiej siedzą na acoustone aet08, ale i tak nie chowają się tak w uszach jak dk3001 że spinfitami z zestawu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2019 o 11:54, PeepingTom napisał:

Kurczę niespełna pół roku temu kupiłem swoje New Primacy, a tu się okazuje, że OH300 mogą być nawet fajniejsze. Gdyby tylko było gdzie ich posłuchać.

 

Ja pół roku przymierzałem się do New Primacy, a w końcu kupiłem OH500 jak się pojawiły w Polsce :)

 

W dniu 31.05.2019 o 19:32, Methuselah napisał:

Oriveti OH500 - szkoła grania ta sama, ale strojenie nieco zmienione. Nieco więcej subbasu, środek nieco pełniejszy i gładszy, ale i bardziej szczegółowy. Wokale trzymają się przed twarzą, ale "nie wchodzą w głowę". Góra jest do tego gładsza, ale bardziej szczegółowa i lepiej rozciągnięta. Scena wyraźnie większa niż w OH300, wrażenie robi szczególnie szerokość, ale lepsza jest też głębia (dźwięk wyraźnie poza głową). Więcej powietrza, separacja jeszcze lepsza. To samo z pozycjonowaniem czy oddaniem planów.

 

 

Nie słuchałem OH300, ale mam bardzo podobne odczucia co do dźwięku OH500.

Początkowo wydawały mi się zbyt ocieplone, ale po 60h wszystko nabrało kształtów.

Gdy po raz pierwszy raz je podłączyłem do M5s to największe wrażenie zrobiła właśnie scena. Ale nie mogło być inaczej jak przeskoczyłem z poziomu słuchawek za 300 zł do poziomu za ponad 2000 zł. Następnie urzekł mnie subbas i detale, których nigdy wcześniej nie słyszałem w znanych mi utworach. Ale największe wrażenie ciągle na mnie robią wokale, które są takie wyraźne i czyste a jednocześnie naturalnie oddające barwę śpiewających artystów. Teraz już wiem dlaczego Oriveti reklamowało je jako "naturalny i wyważony dźwięk z naciskiem na wokale", Kacey Musgraves brzmi świetnie 😍.  Zaznaczam , że na razie słucham na stockowym kablu 3,5 mm ;) 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, fusserg napisał:

 

czasem jak czytam teksty tego gościa, to mam wrażenie, że można w nich poprzestawiać marki/nazwy słuchawek i nikt się nie kapnie, jak z horoskopami, pi razy oko wszystko będzie pasowało.

  • Like 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2019 o 17:17, Methuselah napisał:

Muszę nieco dłużej posłuchać, pobawić się tipsami i bezpośrednio porównać, by więcej napisać. Dodam jeszcze DUNU DK-3001 i Rhapsodio RDB2gen (potem może FiiO FH7 i nowe CA Polaris). Półka ok. 2-3k jest naprawdę interesująca.

 

Jak wypada OH500 na tle DUNU DK-3001 i Rhapsodio RDB2gen, miałeś już może czas porównać 😉 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2019 o 10:54, fusserg napisał:

Jak wypada OH500 na tle DUNU DK-3001 i Rhapsodio RDB2gen, miałeś już może czas porównać 😉 ?

 

Musiałem do stockowych kabli wrócić na chwilę. Proszę:

 

Oriveti OH500 (stockowy kabel, czarne tipsy z zestawu) vs DUNU DK-3001 - (stockowy kabel, SpinFit CP-100) - OH500 mocniej zaakcentowany subbas. Środkowy bas wyraźnie zaznaczony w obu. Nieco lepiej fakturę podkreślają DK-3001, które mają też nieco szybszy dół (wygasanie), ale różnice nie są duże, gdy się chwilę pograć OH500. Bas w Oriveti uderza mocniej, jest bardziej zwarty. Środek pełniejszy w OH500, instrumenty i wokale o większej masie. DK-3001 mają mocniej zaakcentowane i jaśniejsze wokale. Góra jaśniejsza w DK-3001 i lepiej rozciągnięta. W OH500 gładsza i wyraźnie mniej blasku. Rozdzielczość i separacja po stronie DK-3001, szczegółowość jest podobna. Scena w OH500 nieco szersza i (chyba) głębsza, wyraźnie poza głową, nieco więcej powietrza. W DK-3001 - wyższa. DUNU nieco bardziej wyważone, a potrafią grać dosadniej ("większym dźwiękiem" i bardziej bezpośrednio), a OH500 są bardziej zrelaksowane, ale dynamiki im nie brakuje. Obie pary grają naturalnie.

 

OH500 (stockowy kabel i tipsy czarne) vs RDB2gen (stock - Pandora Dwarf i ePro) - OH500 mają pełniejszy i nieco niżej schodzący subbas oraz więcej środkowego basu, bardziej wypełnia przestrzeń. RSB2gen wyraźnie szybszy, bardziej szczegółowy bas. Dół jest bardziej zwarty, ale również z wyraźnym uderzeniem. Niższy środek w OH500 jest pełniejszy i gładszy, ale i równiejszy i mocniej rozciągnięty. W RSD instrumenty mają wyraźnie mniejszą masę, wokale są mocniej wysunięte, ale i gładsze (F.I.R robi robotę tu). Góra jaśniejsza, wyraźnie więcej blasku, ale równie gładka jak w OH500. Oriveti mają lepszą rozdzielczość i separację, a RDB2gen są nieco bardziej szczegółowe. Scena szersza w OH500, głębsza i mocniej napowietrzona w Rhapsodio. OH500 to cieplejsze, bardziej zrelaksowane granie, a RDB2gen to jaśniejsze, bardziej żywiołowe i dynamiczne słuchawki, ale obie pary grają poukładanym i wciąż naturalnym dźwiękiem.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ePro bardzo fajnie grają z OH500, tylko często spadają (trzon nakładek ma małą szerokość) 😏

Muszę poszukać czegoś z większą szerokością i podobnym kształtem rozmiaru S ePro.

 

@Methuselah miałeś już okazję słuchać FH7 ?

 

Edytowane przez fusserg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Recenzja Headfonia OH-300

https://www.headfonia.com/oriveti-oh300-review/

 

PS Ale porównanie OH300 i IT04 odrobinę mnie zdziwiło 🤔

 

Edytowane przez fusserg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fusserg napisał:

Recenzja Headfonia OH-300

https://www.headfonia.com/oriveti-oh300-review/

 

PS Ale porównanie OH300 i IT04 odrobinę mnie zdziwiło 🤔

 

 

IMHO jednak IT04 są wyraźnie lepsze technicznie (szybsze na dole i bardziej precyzyjne, bardziej szczegółowe, mocniej rozciągnięta góra, większa scena, separacja też jest lepsza), ale tonalnie OH300 naprawdę mogą się bardziej podobać. Pod tym względem są świetne. Wiele od preferencji zależy, więc nie ma się czemu dziwić.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ePro są świetne, ale przy OH500 się rozciągnęły 😏

 

@Methuselah SpinFit CP-100 czy też JVC Spiral Dot nie będą spadać z OH500 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.07.2019 o 19:23, Methuselah napisał:

Z tej pary nieco lepszą opcją są IMHO Spiral Doty.

 

Spiral Doty to faktycznie dobre tipsy do OH500, bas stał się konkretniejszy a góra bardziej wyraźna.

A do tego z rozmiarem MS szybko seala złapałem 😎

 

Edytowane przez fusserg
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności