Jump to content
marec2

Dyskujsna na temat "Preorder Mp3Store"

Recommended Posts

11 minut temu, Corvin74 napisał:

chyba że Bony da się wydać na inne produkty w promocji..

Tak fajnie to chyba nie będzie. Dobrze byłoby żeby ktoś kto wymyślił ten sposób rabatowania, określił zasady realizacji tych bonów, głównie ich ważność (jak napisałem powyżej).

7 minut temu, Superata napisał:

Konkurencji nie podobały się nasze promocje i doniesiono o tym do producentów.

Zmowy cenowe są w Polsce nielegalne... ;)

Edited by Jankos
  • Like 1

5 minut temu, Superata napisał:

Pany normalnie cena byłaby o 700 PLN niższa, ale nie możemy tak zrobić. Konkurencji nie podobały się nasze promocje i doniesiono o tym do producentów. Niektóre promocje zostaną po staremu niektóre nie. Mp3store pazerne - a konkurencja? 

A to nie ma już wolnego handlu? Może się nie znam ale co ma producent do cen? kupujecie od nich po cenie a sprzedajecie za tyle ile chcecie.Tak chyba rynek działa 

W cenie 1699 byłem gotów kupić a teraz trzeba się zastanowić co zrobić z tymi 700 PLN.... a jak kolejny zakup za rok?

• Like 3

3 minuty temu, Corvin74 napisał:

W cenie 1699 byłem gotów kupić a teraz trzeba się zastanowić co zrobić z tymi 700 PLN.... a jak kolejny zakup za rok?

Myślę, że możesz się dogadać z kimś, co chce zrobić zakup, w mp3store.

2 minuty temu, chico99 napisał:

Myślę, że możesz się dogadać z kimś, co chce zrobić zakup, w mp3store.

Ale to zawsze kłopot... a ja prosty chłop jestem. już ma jakiś bon z mp3 na 10% rabatu na nowy produkt... i mam go i mam go

• Like 1

7 minut temu, tomo75 napisał:

A to nie ma już wolnego handlu? Może się nie znam ale co ma producent do cen? kupujecie od nich po cenie a sprzedajecie za tyle ile chcecie.Tak chyba rynek działa 

Wolny handel tak nie działa. Producent określa cenę sprzedażową i oficjalnie taka cena powinna obowiązywać. Stąd tak ładnie nazywane "MSRP" i tym podobne. Indywidualne rabaty to jedno, ale ceny promocyjne na produkty muszą być odpowiednio wcześniej ustalane z producentem, o ile nie jest to promocja producenta skierowana do dystrybutorów. Co za tym idzie, można narobić sobie kłopotów robiąc promki na produkty ze sporym offem. Swego czasu Audio-Technica potrafiła ścigać dystrybutorów o 1zł niższą cenę w stosunku do tej, jaką ustalono.

6 minut temu, Vaiet napisał:

Wolny handel tak nie działa. Producent określa cenę sprzedażową i oficjalnie taka cena powinna obowiązywać. Stąd tak ładnie nazywane "MSRP" i tym podobne. Indywidualne rabaty to jedno, ale ceny promocyjne na produkty muszą być odpowiednio wcześniej ustalane z producentem, o ile nie jest to promocja producenta skierowana do dystrybutorów. Co za tym idzie, można narobić sobie kłopotów robiąc promki na produkty ze sporym offem. Swego czasu Audio-Technica potrafiła ścigać dystrybutorów o 1zł niższą cenę w stosunku do tej, jaką ustalono.

to wszystko jasne. Dzięki za wyjaśnienie

• Like 1

26 minut temu, Corvin74 napisał:

Ale to zawsze kłopot... a ja prosty chłop jestem. już ma jakiś bon z mp3 na 10% rabatu na nowy produkt... i mam go i mam go

Obniżenie ceny o 7 stów to dużo, w formie bonu - no to fakt że pewien problem jest, a jak tam już bon masz i masz to znaczy, że musisz robić częściej zakupy w MP3store bo to dobry sklep jest.

Edited by marec2

11 minut temu, Vaiet napisał:

ale  jest to z tego co wiem nielegalny proceder - jakby UOIK się dowiedział że producent ściga kogoś za obniżkę cen to może nałożyć kary...

• Like 1

Teraz, Corvin74 napisał:

ale  jest to z tego co wiem nielegalny proceder - jakby UOIK się dowiedział że producent ściga kogoś za obniżkę cen to może nałożyć kary...

A z tego co ja wiem, to jest to dbanie o to, żeby każdy dystrybutor/dealer miał takie same możliwości sprzedażowe bez faworyzowania konkretnego źródła co ma sens, kiedy jedna marka w danym kraju ma kilku dealerów. I może nie znam wszystkich detali związanych z umowami handlowymi, ale wiem tylko tyle, że podczas podpisywania umów dealerskich są ustalane ceny minimalne poniżej których nie należy sprzedawać danych produktów. Przynajmniej wiem o kilku takich przypadkach i nie wiem jak to się ma w stosunku do różnych marek i polskiego prawodawstwa. Najwyraźniej w krajach ościennych i USA takie rzeczy to norma.

zgodnie z naszym prawem nie można ustalać "cen minimalnych" 

ale oczywiście wszystko musi być opłacalne dla wszystkich stron, tj. dla klienta, sprzedającego oraz producenta (po drodze oczywiście dystrybucja), tak więc nikt  normalny nie sprzedaje poniżej kosztów bo w dłuższej perspektywie zabije to jego biznes.

7 minut temu, Corvin74 napisał:

zgodnie z naszym prawem nie można ustalać "cen minimalnych" 

Ja myślę, że producent nie ustala cen minimalnych. Taka a nie inna promocja to decyzja mp3store.

Czy w przypadku zamówienia towaru przez Internet, opłaceniu go bonem i zwrócenia go w ciągu 14 dni otrzymujemy zwrot gotówki przelewem? Czy ktoś wie jak to wygląda, bo nie ma żadnego regulaminu na stronie sklepu.

59 minut temu, Martin87 napisał:

Czy w przypadku zamówienia towaru przez Internet, opłaceniu go bonem i zwrócenia go w ciągu 14 dni otrzymujemy zwrot gotówki przelewem? Czy ktoś wie jak to wygląda, bo nie ma żadnego regulaminu na stronie sklepu.

Było już kiedyś wspominane, że preorder = brak zwrotu. Tak przynajmniej pamiętam.

Godzinę temu, Vaiet napisał:

Było już kiedyś wspominane, że preorder = brak zwrotu. Tak przynajmniej pamiętam.

Ale nie chciałbym zwracać FH7, lecz po prostu zamówić później coś za 800zł, opłacić bonem i od razu odstąpić od umowy.

Edited by Martin87
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

34 minuty temu, Martin87 napisał:

Ale nie chciałbym zwracać FH7, lecz po prostu zamówić później coś za 800zł, opłacić bonem i od razu odstąpić od umowy.

oszukać system :)

najlepsza opcja:

https://mp3store.pl/article/1821-vsonic-gr07x-blue-bez-opakowania-stand-bdb-plus-akcesoria.2016219800001.2016331273690111812.html

11 godzin temu, Martin87 napisał:

To jest ciekawy problem. Bo jeżeli byłoby to możliwe to możnaby kupić bon za pół ceny, następnie kupić sprzęt za 800zł, oddać i dostać zwrot gotówki (czyli zysk na czysto 350zł). Ciekawe jak mp3store z tego wybrnie ... ;)

Ale kombinujecie. Akurat pewne rzeczy są dosyć oczywiste i nie będę może o nich tutaj pisał. Bo można jeszcze wiele rzeczy wymyślać. Niestety w tym nie pomożemy .

Po prostu zamiast dyskutować niepotrzebnie zapisujcie się a będziecie zadowoleni.

11 minut temu, MP3store napisał:

Akurat pewne rzeczy są dosyć oczywiste i nie będę może o nich tutaj pisał.

Faktycznie sprawa jest oczywista: konsument ma prawo do zwrotu towaru zakupionego przez internet/telefon w ciągu 14 dni bez podania przyczyny i niezależnie od procedury nabycia (preorder, promocja lub zwykły zakup). A jeżeli sprzedawca o prawie do odstąpienia konsumenta nie poinformuje to prawo do odstąpienia wydłuża się do 1 roku. https://www.prawokonsumenckie.pl/pl/a/obowiazek-informacyjny-nr-9-odstapienie-od-umowy

Jedyne pytanie to takie czy bon jest nieimienny czyli czy może go użyć dowolna osoba? To powinno być jasno określone.

To takie luźne dywagacje... ;)

Edited by Jankos

5 minut temu, Jankos napisał:

Faktycznie sprawa jest oczywista: konsument ma prawo do zwrotu towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny i niezależnie od procedury nabycia (preorder, promocja lub zwykły zakup). Jedyne pytanie to takie czy bon jest nieimienny czyli czy może go użyć dowolna osoba? To powinno być jasno określone.

Widzę że jesteś nowy na forum, jeśli tak widzisz sprawę unikaj naszych preorderów bardzo cię proszę. Nie będziesz miał żadnych problemów kupując sprzęt w powiedzmy w 10% rabacie i chcąc go zwrócić. Zasady na preorder są jasne - jeśli nie pasują to nie trzeba z nich korzystać. 

• Like 3
  • Thanks 1

1 minutę temu, Superata napisał:

Widzę że jesteś nowy na forum, jeśli tak widzisz sprawę unikaj naszych preorderów bardzo cię proszę.

Mi się ten preorder bardzo podoba. Jeżeli bon jest nieimienny to kupię wstępnie 10 bonów za 350zł/sztuka. ;)

2 minuty temu, Jankos napisał:

Mi się ten preorder bardzo podoba. Jeżeli bon jest nieimienny to kupię wstępnie 10 bonów za 350zł/sztuka. ;)

Sprzedam Opla