Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dyskujsna na temat "Preorder Mp3Store"


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Corvin74 napisał:

 chyba że Bony da się wydać na inne produkty w promocji..

Tak fajnie to chyba nie będzie. Dobrze byłoby żeby ktoś kto wymyślił ten sposób rabatowania, określił zasady realizacji tych bonów, głównie ich ważność (jak napisałem powyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Superata napisał:

Pany normalnie cena byłaby o 700 PLN niższa, ale nie możemy tak zrobić. Konkurencji nie podobały się nasze promocje i doniesiono o tym do producentów. Niektóre promocje zostaną po staremu niektóre nie. Mp3store pazerne - a konkurencja? 

A to nie ma już wolnego handlu? Może się nie znam ale co ma producent do cen? kupujecie od nich po cenie a sprzedajecie za tyle ile chcecie.Tak chyba rynek działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie 1699 byłem gotów kupić a teraz trzeba się zastanowić co zrobić z tymi 700 PLN.... a jak kolejny zakup za rok?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chico99 napisał:

 

Myślę, że możesz się dogadać z kimś, co chce zrobić zakup, w mp3store.

Ale to zawsze kłopot... a ja prosty chłop jestem. już ma jakiś bon z mp3 na 10% rabatu na nowy produkt... i mam go i mam go

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomo75 napisał:

A to nie ma już wolnego handlu? Może się nie znam ale co ma producent do cen? kupujecie od nich po cenie a sprzedajecie za tyle ile chcecie.Tak chyba rynek działa 

Wolny handel tak nie działa. Producent określa cenę sprzedażową i oficjalnie taka cena powinna obowiązywać. Stąd tak ładnie nazywane "MSRP" i tym podobne. Indywidualne rabaty to jedno, ale ceny promocyjne na produkty muszą być odpowiednio wcześniej ustalane z producentem, o ile nie jest to promocja producenta skierowana do dystrybutorów. Co za tym idzie, można narobić sobie kłopotów robiąc promki na produkty ze sporym offem. Swego czasu Audio-Technica potrafiła ścigać dystrybutorów o 1zł niższą cenę w stosunku do tej, jaką ustalono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Vaiet napisał:

Wolny handel tak nie działa. Producent określa cenę sprzedażową i oficjalnie taka cena powinna obowiązywać. Stąd tak ładnie nazywane "MSRP" i tym podobne. Indywidualne rabaty to jedno, ale ceny promocyjne na produkty muszą być odpowiednio wcześniej ustalane z producentem, o ile nie jest to promocja producenta skierowana do dystrybutorów. Co za tym idzie, można narobić sobie kłopotów robiąc promki na produkty ze sporym offem. Swego czasu Audio-Technica potrafiła ścigać dystrybutorów o 1zł niższą cenę w stosunku do tej, jaką ustalono.

to wszystko jasne. Dzięki za wyjaśnienie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Corvin74 napisał:

Ale to zawsze kłopot... a ja prosty chłop jestem. już ma jakiś bon z mp3 na 10% rabatu na nowy produkt... i mam go i mam go

Obniżenie ceny o 7 stów to dużo, w formie bonu - no to fakt że pewien problem jest, a jak tam już bon masz i masz to znaczy, że musisz robić częściej zakupy w MP3store bo to dobry sklep jest.

Edytowane przez marec2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Vaiet napisał:

Wolny handel tak nie działa. Producent określa cenę sprzedażową i oficjalnie taka cena powinna obowiązywać. Stąd tak ładnie nazywane "MSRP" i tym podobne. Indywidualne rabaty to jedno, ale ceny promocyjne na produkty muszą być odpowiednio wcześniej ustalane z producentem, o ile nie jest to promocja producenta skierowana do dystrybutorów. Co za tym idzie, można narobić sobie kłopotów robiąc promki na produkty ze sporym offem. Swego czasu Audio-Technica potrafiła ścigać dystrybutorów o 1zł niższą cenę w stosunku do tej, jaką ustalono.

ale  jest to z tego co wiem nielegalny proceder - jakby UOIK się dowiedział że producent ściga kogoś za obniżkę cen to może nałożyć kary...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Corvin74 napisał:

ale  jest to z tego co wiem nielegalny proceder - jakby UOIK się dowiedział że producent ściga kogoś za obniżkę cen to może nałożyć kary...

A z tego co ja wiem, to jest to dbanie o to, żeby każdy dystrybutor/dealer miał takie same możliwości sprzedażowe bez faworyzowania konkretnego źródła co ma sens, kiedy jedna marka w danym kraju ma kilku dealerów. I może nie znam wszystkich detali związanych z umowami handlowymi, ale wiem tylko tyle, że podczas podpisywania umów dealerskich są ustalane ceny minimalne poniżej których nie należy sprzedawać danych produktów. Przynajmniej wiem o kilku takich przypadkach i nie wiem jak to się ma w stosunku do różnych marek i polskiego prawodawstwa. Najwyraźniej w krajach ościennych i USA takie rzeczy to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z naszym prawem nie można ustalać "cen minimalnych" 

ale oczywiście wszystko musi być opłacalne dla wszystkich stron, tj. dla klienta, sprzedającego oraz producenta (po drodze oczywiście dystrybucja), tak więc nikt  normalny nie sprzedaje poniżej kosztów bo w dłuższej perspektywie zabije to jego biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Martin87 napisał:

Czy w przypadku zamówienia towaru przez Internet, opłaceniu go bonem i zwrócenia go w ciągu 14 dni otrzymujemy zwrot gotówki przelewem? Czy ktoś wie jak to wygląda, bo nie ma żadnego regulaminu na stronie sklepu.

Było już kiedyś wspominane, że preorder = brak zwrotu. Tak przynajmniej pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vaiet napisał:

Było już kiedyś wspominane, że preorder = brak zwrotu. Tak przynajmniej pamiętam.

 

Ale nie chciałbym zwracać FH7, lecz po prostu zamówić później coś za 800zł, opłacić bonem i od razu odstąpić od umowy.

Edytowane przez Martin87
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Martin87 napisał:

 

Ale nie chciałbym zwracać FH7, lecz po prostu zamówić później coś za 800zł, opłacić bonem i od razu odstąpić od umowy.

 

oszukać system :)

 

najlepsza opcja:

https://mp3store.pl/article/1821-vsonic-gr07x-blue-bez-opakowania-stand-bdb-plus-akcesoria.2016219800001.2016331273690111812.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Martin87 napisał:

 

Ale nie chciałbym zwracać FH7, lecz po prostu zamówić później coś za 800zł, opłacić bonem i od razu odstąpić od umowy.

To jest ciekawy problem. Bo jeżeli byłoby to możliwe to możnaby kupić bon za pół ceny, następnie kupić sprzęt za 800zł, oddać i dostać zwrot gotówki (czyli zysk na czysto 350zł). Ciekawe jak mp3store z tego wybrnie ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MP3store napisał:

Akurat pewne rzeczy są dosyć oczywiste i nie będę może o nich tutaj pisał.

Faktycznie sprawa jest oczywista: konsument ma prawo do zwrotu towaru zakupionego przez internet/telefon w ciągu 14 dni bez podania przyczyny i niezależnie od procedury nabycia (preorder, promocja lub zwykły zakup). A jeżeli sprzedawca o prawie do odstąpienia konsumenta nie poinformuje to prawo do odstąpienia wydłuża się do 1 roku. https://www.prawokonsumenckie.pl/pl/a/obowiazek-informacyjny-nr-9-odstapienie-od-umowy

Jedyne pytanie to takie czy bon jest nieimienny czyli czy może go użyć dowolna osoba? To powinno być jasno określone.

To takie luźne dywagacje... ;)

Edytowane przez Jankos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 minut temu, Jankos napisał:

Faktycznie sprawa jest oczywista: konsument ma prawo do zwrotu towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny i niezależnie od procedury nabycia (preorder, promocja lub zwykły zakup). Jedyne pytanie to takie czy bon jest nieimienny czyli czy może go użyć dowolna osoba? To powinno być jasno określone.

Widzę że jesteś nowy na forum, jeśli tak widzisz sprawę unikaj naszych preorderów bardzo cię proszę. Nie będziesz miał żadnych problemów kupując sprzęt w powiedzmy w 10% rabacie i chcąc go zwrócić. Zasady na preorder są jasne - jeśli nie pasują to nie trzeba z nich korzystać. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności