Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[Do 400 zł] DAC do KOSS UR-40


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Poszukuję czegoś lepszego niż integra do słuchania na Kossach UR-40 oraz głośnikach (podobny charakter brzmienia jak KOSSy). 

 

Zastanawiam się nad Audiotrakiem Prodigy Cube BE, jednak po przeczytaniu dziesiątek artykułów stwierdzam, że może mieć za jasne brzmienie do tych słuchawek, chyba że po wymianie OPA (ale to dodatkowe pieniądze..) Drugi pomysł to dopłata (jeśli naprawdę warto) do uDAC3 jako ciepły balans do słuchawek. Pomysłów mam tylko tyle, za Audiotrakiem dochodzi wejście mikrofonowe (dobrze, że jest chociaż nie jest mi to absolutnie niezbędne). 

 

W Kossach bardzo podoba mi się scena i analityczność i nie chciałbym tego utracić przez zbyt ciepłego DACa.  Z drugiej strony szukanie uDAC2 może okazać się absurdem bo słuchawki będą grały zbyt jasno, a wręcz nudno..

 

Jeśli ktoś mógłby mi opisać dosyć szczegółowo brzmienie Audiotraka bo niestety z opisów, które znalazłem nie wynika wiele oraz podać ewentualne alternatywy, byłbym bardzo wdzięczny.

 

Zapomniałem jeszcze o używanym SC808. Słyszałem, że AIM > Cube ale jak to się odnosi do uDAC3?

 

 

Edytowane przez PinballWizard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem były dość ciemne dopóki nie wyciągnąłem gąbek zza przetworników. Zresztą wtedy nie tylko zniknęło zamulenie, ale i bardzo dynamika. Ale jesli dla ciebie one są za jasne to nie znajdziemy wspólnego mianownika.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Audiotraka. Przetestuję z UR-40 i z CAL! Zobaczymy. Jak nie będę widział potencjału to odeślę, a jak zobaczę iskierkę nadziei to zobaczymy co dalej, może OPA, może inne słuchawki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PinballWizard napisał:

Przetestuję z UR-40 i z CAL! Zobaczymy.

Tak się składa, że 10 lat temu poszukując słuchawek sprawdzałem oba te modele i wbrew ówczesnej modzie na CAL! bardziej przekonały mnie UR40. Też nie nazwałbym ich jasnymi, są na pewno jasne w porównaniu z Porta Pro, jest tu inny przetwornik, w Porta Pro jest ten z KSC35, a w UR40 - ten z KSC75, bardziej wyrównana charakterystyka, KPP mają podbity wyższy bas. Jezeli UR40 nazywasz jasnymi, to AKG K530LTD pewnie byłyby dla Ciebie żyletą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedne i drugie i lubię się od czasu do czasu przesiadać pomiędzy jednymi i drugimi. CAL! i UR-40 grają zupełnie od siebie inaczej, przynajmniej na Realteku 892. Aczkolwiek CAL! są znacznie bardziej szczegółowe, wielokrotnie zwróciłem uwagę na to, że słychać pojedyncze uderzenia w klawisze na organach, gdzie przy UR-40 wszystko się zlewa. Za to Kossy mają więcej oddechu i bardziej ułożony bas. W poniedziałek przyjdzie Audiotrak, zdam relację co i jak. Prawdopodobnie w niedługim czasie sprzedam jedne i drugie i poszukam czegoś lepszego, ale też zupełnie nie mam pomysłu.. 

 

KPP nie słuchałem, natomiast kiedy szukałem CAL! to zastanawiałem się nad K450 ale mnie nie przekonały, strasznie basowe nawet z moim iriverem..

 

No i przyszedł Audiotrak kilka godzin temu :) wrażenia na szybko, w UR-40 nie zmieniło się zupełnie nic, natomiast w CAL! .. jest jedna rzecz, która rzuca zupełnie inne światło na te słuchawki - SCENA, jest. I to całkiem przyzwoita. Rzeczywiście koncertowe płyty brzmią koncertowo. Poza tym doszły niestety delikatne sybilanty, których wcześniej nie było, natomiast uporządkował się odrobinę bas, a wokale są jakby wyraźniejsze. Jestem zadowolony, jednakże zmian spodziewałem się zdecydowanie większych w porównaniu do integry. Podłączałem też Monki i niestety na irivierze brzmią lepiej.. Natomiat podłączone kino domowe stało się bardziej szczegółowe. No i wiadomo - moc, w końcu da się słuchać niektórych utworów, które były za ciche. Oczywiście na dużym jacku głośniej.

Edytowane przez PinballWizard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności