Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Następca Phonak Audeo PFE 122


Armature

Pytanie

Cześć,

 

po prawie 4 latach użytkowania prawdopodobnie niedługo nadejdzie czas na upgrade moich poczciwych Phonaków. Chciałem je poddać rekablingowi, odezwałem się do paru osób z forum i spoza niego, ale jakoś nie spodziewam się pozytywnej odpowiedzi. Tak więc wyprzedzając ten moment, kiedy moja lewa słuchawka w końcu całkowicie odmówi posłuszeństwa, chciałbym poczytać Wasze propozycje odnośnie nowych słuchawek, które będą się charakteryzować podobną sygnaturą jak moje obecne, ale zagrają lepiej technicznie.

 

Budżet to około 1000 zł. Przy okazji, co myślicie o CA Fibae 1 jako następcy? Byłbym w stanie dopłacić trochę do nich. Posiadam 2 grajki, z których korzystam naprzemiennie - smartphone Xiaomi Redmi Note 5 oraz Fiio X3.

 

Bardzo proszę o jakieś propozycje i porady, bo próbując samemu coś wybrać, można dostać zawrotów głowy od ilości dostępnych IEMów na rynku. :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Armature
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Pioooro71, czy byłbyś w stanie porównać wygodę użytkowania względem Phonakow? Uwielbiam je między innymi za to, że praktycznie nie czuć ich w uszach, nawet leżąc na boku i małżowiną dotykając poduszki. A jeśli chodzi o dźwięk, rozumiem, że technicznie będą grać po prostu lepiej ze względu na taką ilość przetworników choćby nawet. A co z sygnaturą dźwięku, czy są podobne do Phonakow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Armature napisał:

@Pioooro71, czy byłbyś w stanie porównać wygodę użytkowania względem Phonakow? Uwielbiam je między innymi za to, że praktycznie nie czuć ich w uszach, nawet leżąc na boku i małżowiną dotykając poduszki. A jeśli chodzi o dźwięk, rozumiem, że technicznie będą grać po prostu lepiej ze względu na taką ilość przetworników choćby nawet. A co z sygnaturą dźwięku, czy są podobne do Phonakow?

 

Mam to samo z Phonakami, nie mogę się z nimi rozstać że względu na wygodę użytkowania jednak jak włączam Fh5 to nie mogę przestać ich słuchać :)

Co do dźwięku to jest to wyższa półka, myślę że wszystko na ten temat znajdziesz tu na forum. Na phonakach mam pianki Comply i dźwięk jest przytlumiony, przy Fh5 wszystko się otwiera (nie zwracałem na to wcześniej uwagi). Słucham różnej muzyki od elektroniki do technicznego metalu i wrażenia z odbioru są niesamowite. Ze swojej strony gwarantuje, że będziesz zadowolony. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Piooro71 Ja Phonaków tylko na silikonach/szarych filtrach słuchałem, na Comply dźwięk mi się kompletnie nie podoba właśnie ze względu na to przytłumienie/płaskość. Na tych drugich jest lepiej pod tym względem. Poczekam jeszcze, może ktoś będzie miał coś do dodania na temat samych FH5 albo porównania ich do jeszcze innych modeli. W międzyczasie udam się pewnie lokalnie do mp3store, może uda mi się zrobić odsłuch na FH5. Dzięki bardzo za słów kilka z Twojej strony. :)

Edytowane przez Armature
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Piooro71 przesluchalem parę kawałków na FH5 i kupiłem właściwie bez zastanowienia. Względem Phonakow to jest to kilka półek wyżej. Wrażenie są absolutnie pozytywne, słuchawki brzmią po prostu cudnie. Faktycznie różnica jest wręcz kolosalna. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i super. Warto eksperymentować z tipsami. Jest różnica w zależności od tego czego oczekujesz. Jak chcesz jeszcze głębiej się wkręcić to zmiana kabla również ma wpływ. Tu możesz poczytać więcej https://kropka.audio/test/inne/fiio-lc-2-5c-i-lc-4-4c-recenzja/. Pozdro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Piooro71 czy znalazłeś może gdzieś uniwersalne tipsy do kupienia osobno, bo przy zakładaniu tipsa pękła tulejka od M size Vocali. M usiała być jakaś osłabiona chyba, bo siły nie użyłem dużo. Co do linku, to z chęcią poczytam, bo mam lekkie zboczenie jeśli chodzi o przenośny sprzęt audio. Prędzej czy później skończy się to kupnem kabla zbalansowanego. Dzięki.


Miałeś okazję doświadczyć lekkiego trzeszczenia na którejś ze słuchawek? Zauważyłem, że podczas słuchania jednego kawałka, w prawej słuchawce chyba membranę dynamika słychać. Sprawdziłem też ten sam kawałek na Phonakach i w sumie też trzeszczy prawa słuchawka. Byłbyś w stanie sprawdzić u siebie, gdybym podesłał Ci kawałek i dał dokładny przedział czasowy? Daj znać na PW, żeby nie zaśmiecać więcej tematu.

Edytowane przez Armature
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności