Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałówki do 300 zł


pawlo335362

Pytanie

Witam :D 
Przez ostatnie kilka lat zajeździłem sporo par słuchawek dokanałowych i teraz znów stoję przed wyborem - co kupić ? 
 

Zbędnie nie przedłużając zwracam się z pytaniem co polecacie do 300 zł co spełni te kryteria ?

1.Muszą być to słuchawki dokanałowe.
2. Co do brzmienia, słucham wszelkiego rodzaju muzyki od rocka, heavy trash metalu aż po rap ( w sumie głównie rap ), lubię dobrze wybrzmiewający bas, żeby miał tę siłę i schodził bardzo nisko, nie przeszkadza mi jak nawet zalewa trochę inne pasma (trochę nie całkiem :D )
3.  Co do źródła jest to htc m8, za 2-3 miesiące będzie to u12 oraz zintegrowana karta dźwiękowa w komputerze o trochę lepszej jakości niż te podstawowe integry montowane w najtańszych płytach głównych.
4. Musza być dostępne w Polsce, koniecznie nowe oraz z gwarancją  (dobrze żeby gwarancja obejmowała też, np zerwanie kabla a nie tylko sam przetwornik)

5. Dobrze jakby miały mikrofon ale nie jest to konieczne

Miałem Nu-force ne-700 oraz beatsy,  jednak co do nuforców są już niedostępne i dla niektórych wyda się to może dziwne ale jednak miały dla mnie mało tego dolnego pasma, zwłaszcza jeżeli chodzi p ten dolny bas, co do beatsów no miały fajną tą siłę uderzenia jednak cała reszta kompletnie mnie odpycha od tych słuchawek i nawet ich nie rozważam.

 

Rozważam sennheisery momentum in ear m2 oraz mee mduo jednak nie mam możliwości ich przetestować a większość sklepów nie uznaje zwrotów dokanałówek. 

 

Czekam na propozycje i z góry dziękuje za każdą odpowiedź :D
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tylko, że ja SE215 używałem z piankowymi tipsami co bardzo oczyszczało scenę z nadmiaru dyskotekowego basu, który stawał się wyważony i punktowy, przynajmniej jak dla mnie. Czy w takim razie FH1 / ME100 nie będą miały zbyt chirurgicznego brzmienia? Słucham dużo muzyki z pogranicza elektroniki i r&b więc potrzebuję czegoś mocno uniwersalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ME 100 grają bardzo przyjemnie. Mam od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

warto posłuchac Final Audio E3000 C, graja bardzo czysto, wyraziscie, sa lekko ciemnawe, ale tylko lekko, na dodatek maja fajna scene. C to wersja z mikrofonem, samo E3000 mikrofonu nie ma i, o dziwo, produkuja zupelnie inne brzmienie. Duzo jasniejsze, z mocniej wyeksponowana gora i slabszym basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 godzin temu, qura12 napisał:

Tylko, że ja SE215 używałem z piankowymi tipsami co bardzo oczyszczało scenę z nadmiaru dyskotekowego basu, który stawał się wyważony i punktowy, przynajmniej jak dla mnie. Czy w takim razie FH1 / ME100 nie będą miały zbyt chirurgicznego brzmienia? Słucham dużo muzyki z pogranicza elektroniki i r&b więc potrzebuję czegoś mocno uniwersalnego.

 

Są uniwersalne i funowe w brzmieniu ale bardziej klarowne od SE215. Nie wiem dlaczego upierasz się że SE215 to cudo, robiłeś jakieś porównania z nimi droższych słuchawek? Można żyć w błędnym przekonaniu że ma się super słuchawki, dopóki nie porówna się ich z innymi lepiej brzmiącymi. Przy FH1 dostajesz kabel z pilotem i mikrofonem, masz do wyboru 4 kolory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale @bluemenie trzeba droższych porównywać. Kiedyś może były niezłe. Obecnie cena do jakości zarówno dźwięku jak i wykonania jest niska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 1.06.2019 o 19:25, blueme napisał:

 

Są uniwersalne i funowe w brzmieniu ale bardziej klarowne od SE215. Nie wiem dlaczego upierasz się że SE215 to cudo, robiłeś jakieś porównania z nimi droższych słuchawek? Można żyć w błędnym przekonaniu że ma się super słuchawki, dopóki nie porówna się ich z innymi lepiej brzmiącymi. Przy FH1 dostajesz kabel z pilotem i mikrofonem, masz do wyboru 4 kolory

Nie no jasne, po prostu SE215 mi bardzo odpowiadały i nie chciałbym zmienić charakteru brzmienia na inny. Ale jeżeli ma to być skok jakościowy to wcale nie upieram się przy Szurkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć! 

Trochę odświeżę temat bo chcialbym skorzystać z rad zawartych juz w temacie. 

 

Szukam dokanałowek do 300zł max. Obecnie korzystałem z tańszych FiiO F3, niestety po około roku przestały grać :( ze słuchawkami staram obchodzić sie delikatnie, ale chyba coś przy jacku nie styka. 

 

Slucham różnej muzyki od rock'a po pop i rap dlatego szukam czegoś uniwersalnego ale z przyjemnym basem. Coś pod brzmienia housowe bo taki typ muzyki sprawia mi największa przyjemność :) Jeszcze wcześniej używałem budżetowych VJJB K4 i pomimo, że FiiO oglnie grały lepiej to VJJB sprawialy wieksza radość.

 

Tutaj polecaliście FH1- plus na wymienialny kabelek, ale troche zraziłem sie do tej firmy 😕 zastanawiam sie tez nad Final Audio E3000C. Chyba ze cos nowego wyszlo przez te dwa lata wartego polecenia. Fajnie jakby byl mikrofon bo sporo rozmawiam.

Muzyki przeważnie slucham na telefonie Samsung S9+ z Tidal HiFi

 

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności