Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałówki do 300 zł


pawlo335362

Pytanie

Witam :D 
Przez ostatnie kilka lat zajeździłem sporo par słuchawek dokanałowych i teraz znów stoję przed wyborem - co kupić ? 
 

Zbędnie nie przedłużając zwracam się z pytaniem co polecacie do 300 zł co spełni te kryteria ?

1.Muszą być to słuchawki dokanałowe.
2. Co do brzmienia, słucham wszelkiego rodzaju muzyki od rocka, heavy trash metalu aż po rap ( w sumie głównie rap ), lubię dobrze wybrzmiewający bas, żeby miał tę siłę i schodził bardzo nisko, nie przeszkadza mi jak nawet zalewa trochę inne pasma (trochę nie całkiem :D )
3.  Co do źródła jest to htc m8, za 2-3 miesiące będzie to u12 oraz zintegrowana karta dźwiękowa w komputerze o trochę lepszej jakości niż te podstawowe integry montowane w najtańszych płytach głównych.
4. Musza być dostępne w Polsce, koniecznie nowe oraz z gwarancją  (dobrze żeby gwarancja obejmowała też, np zerwanie kabla a nie tylko sam przetwornik)

5. Dobrze jakby miały mikrofon ale nie jest to konieczne

Miałem Nu-force ne-700 oraz beatsy,  jednak co do nuforców są już niedostępne i dla niektórych wyda się to może dziwne ale jednak miały dla mnie mało tego dolnego pasma, zwłaszcza jeżeli chodzi p ten dolny bas, co do beatsów no miały fajną tą siłę uderzenia jednak cała reszta kompletnie mnie odpycha od tych słuchawek i nawet ich nie rozważam.

 

Rozważam sennheisery momentum in ear m2 oraz mee mduo jednak nie mam możliwości ich przetestować a większość sklepów nie uznaje zwrotów dokanałówek. 

 

Czekam na propozycje i z góry dziękuje za każdą odpowiedź :D
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Lub Shanling ME 100. Też drożej ale warto. Nie słuchałem Fiio ale mam ME 100 i uważam że to bardzo dobrze wydane pieniądze. W komplecie masz tyle tipsów że trudno wśród nich nie znaleźć coś dla siebie. Wykonanie też bardzo dobre 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do tego rabatu dla użytkownika forum, na jaka znizke moge liczyc ? 

a co do Shanling ME 100 to niestety 200 zł dorżej to już dla mnie za dużo, poza tym ilośc tipsów to dla mnie żadna zaleta jak na słuchawki za 500 zł bo w tej cenie trudno żeby ich nie było kilka kompletów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napisz do @Maysterto pewnie też dostaniesz zniżkę 

W tej cenie nie jest to wcale standardem niestety. 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, solidnie się trzymają nie masz czego się obawiać, a dzięki temu, że masz poprowadzony za uchem to tym bardziej zabezpiecza to przed takimi sytuacjami i ogranicza też efekt mikrofonowy czyli odgłos ocierającego kabla przy chodzeniu/energicznymporuszaniu się

Do tego te słuchawki możesz tanio zrobić sobie w opcji Bluetooth kupując o taki kabel bluetooth MMCX i podłączając go zamiast kabla w zestawie:

https://www.aliexpress.com/item/KZ-MMCX-Bluetooth-4-2

Oczywiście to są słuchawki a nie kamienie, więc musisz wykazywać jakąś elementarną ostrożność jeśli nie chcesz ich rozwalić....

Edytowane przez blueme
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja nic lepszego od FH1 i tak funkcjonalnego (dzięki gniazdom MMCX) nie znalazłem w tej cenie z dokanałówek

 

 

 

EDIT

a z opcji Bluetooth w perspektywie przyszłości nie rezygnuj, bo jak masz obawy co do szarpnięcia za kabel to tutaj praktycznie nie masz już takiego zagrożenia, do tego KZ niebawem wyda taki kabel w wersji BT 5.0 z aptX HD, co już naprawdę niewiele będzie się różniło od kabla (nie wiem o co ci chodzi z tym wzmocnieniem, ale moduł Bluetooth też ma wzmocnienie i DAC)

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Shanling ME 100. Ma zalety Fiio plus dużo lepsze wg mnie wyposażenie. Nie słyszałem więc o dźwięku Fiio się nie wypowiem. ME 100 gra bardzo dobrze, wykonanie na bardzo wysokim poziomie. Jak zresztą Shanling ma w zwyczaju. Każdy niuans jest dopracowany. Mimo wykonania z metalu, dobrze siedzą w uszach, po chwili zwracasz uwagę na dźwięk i zapominasz że masz słuchawki w uszach. Grają przestrzennie a nie w głowie. Muzyka jest wokół ciebie a nie w głowie 

Kilka recenzji Shanling ME 100

https://majorhifi.com/shanling-me100-iem-review/

https://www.head-fi.org/showcase/shanling-me100.23595/reviews

U nas mało o nich słychać, ale to specyfika rynku, jak nie jest szeroko znana marka to nie warto zawracać sobie głowy. A wiele firm robi tańsze i lepsze sprzęty od tuzów rynku audio. 

 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem, pytam bo wyraźnie zaznaczyłem że szukam na początku do 300, teraz patrząc na opinie o tych fiio fh1 możliwe że dołożę te 100 zł. Zna ktoś jeszcze jakąś alternatywę dla nich ? Fajnie gdyby były z prostym niewypinanym kablem jednak ale jeżeli nie ma nic lepszego to chyba zdecyduje sie na nie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, pawlo335362 napisał:

Wiem, pytam bo wyraźnie zaznaczyłem że szukam na początku do 300, teraz patrząc na opinie o tych fiio fh1 możliwe że dołożę te 100 zł. Zna ktoś jeszcze jakąś alternatywę dla nich ? Fajnie gdyby były z prostym niewypinanym kablem jednak ale jeżeli nie ma nic lepszego to chyba zdecyduje sie na nie :D

 

 

W sensie coś tańszego i gorszego? No problem, jest tego od metra

Final Audio E3000C

Beyerdynamic Byron

SoundMagic E11C

Xiaomi Mi In-Ear Headphones Pro 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak chcesz tanio to posłuchaj @chico99 i bierz Sonicast Dirac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, pawlo335362 napisał:

Dzięki za pomoc, opcje z kablem bluetooth sobie odpuszcze ponieważ htc ma wzmocnienie tylko przez kabel :D Macie może jeszcze jakies propozycje basówek do 400 zł max

 

iBasso IT01. Dobra podstawa basowa, świetne w metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oddaję głos na Fiio FH1. Dwa kable na wyposażeniu. Dźwięk fajny, funowy. Uzywam ich często, właśnie z kablem BT od Fiio.

ME100 niestety nie znam. W sumie szkoda... może @Jaro54 coś na to poradzi 😉

@pawlo335362 - napisz do @kurop z Wrocławia. Może zrobi Ci rabat na FH1.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

FH1 nie słyszałem, za to mam i bardzo lubię Shanling ME100. Bardzo dobre słuchawki, przyzwoicie wycenione. Wykonanie premium.Wygoda bardzo dobra. Bałem się, że takie wielkie i nie będą zbyt wygodne, ale teraz po prawie 4 miesiącach użytkowania uważam je za bardzo wygodne i dopracowane pod względem ergonomii. Grają przestrzennie, nie tylko na boki ale również przód-tył i góra-dól. Muzyka nie gra w głowie tylko tak jak lubię wokół ciebie. Na wyposażeniu jest taka ilość różnych tipsów że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jakościowo wg mnie te tipsy to poziom SpinFitów, które bardzo lubię. Ja słucham na zbalansowanych, te akurat podeszły mi dźwiękowo. Jak komuś za mało dołu lub góry to zmieni tipsy na odpowiednie ( są dobrze opisane) i dostanie to co lubi. Słucham ich w weekendy nawet 10-12 godzin i nie doświadczyłem żadnych niedogodności. Izolacja jest na dobrym poziomie, musi karetka lub samochód bez tłumika przejechać koło ciebie by je usłyszeć ( gdy gra muzyka). Jestem zadowolony z zakupu i po raz kolejny Shanling pokazał, że dobry sprzęt nie musi być drogi lub byle jak wykonany. Z czystym sumieniem polecam na podstawie własnych odsłuchów nie opinii osób trzecich

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja zaproponuję to, co mam: Remax RM-800MD. Hybrydy armaturowo-dynamiczne. Są na Allegro i spełniają wszystkie wspomniane warunki - cena ok. 150-160 zł. Ja kupiłem kilka lat temu za 200 zł i uwazam, że były to bardzo dobrze wydane pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę się podepnę pod temat. Zgubiłem ostatnio moje ukochane Shure SE215 #cry i szukam jakiegoś zastępstwa. Jak byście odnieśli brzmienie FH1 i ME100 do SE215? Nie ukrywam, że odpinany kabel to dla mnie mega plus i pewnie będę wybierał z tych 3 modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przeskok jakościowy w przypadku Shanling ME 100 o dwie półki wg mnie. A wykonanie i wyposażenie to już w ogóle nie da się porównać. Shure to ubogi krewny przy ME 100 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mogę odnieść SE215 do FH1, FH1 są bardziej klarowne i przejrzyste, bas jest czytelniejszy i zwarty, FH1 mają też bardziej naturalne tony wysokie

Ogólnie są to o poziom lepsze słuchawki od Shure, SE215 mają mocniejszy, dyskotekowy bas, grają bardziej rozrywkowo i soczyście w porównaniu do FH1 (pomijając ten sopran który wydawał mi się zawsze dziwny w szurkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności