Skocz do zawartości

DAC czy DAP do Shure SRH440?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od dłuższego czasu studiuje forum. Przyszedł czas się zarejestrować i zapytać :)

 

Na dziś sytuacja wygląda tak:

Źródła: Xiaomi Redmi Note 7, Onkyo TX-NR525 (dziurka), integra w kompie na Realteku ALC1150

Słuchawki: NuForce BE Sport3, Shure SRH440

DAC/AMP: brak

Muzyka: FLAC 44/16 lub 96/24, trochę DSD na NAS QNAP + Tidal Masters ze streamów

 

Za portable na rower czy bieganie robi Note 7 poprzez BT z aptX na NuForce.

 

I teraz pytanie co kupić do napędzenia i wysterowania Shure?

Czy pójść w DAC/AMP np. FiiO E18 (to mój punkt odniesienia i budżetu czyli ok 400zł w używce)?

Plusy rozwiązania to mobilność, możliwość ominięcia integry w kompie. Minusy to robienie kanapki z Xiaomi.

 

Czy poszukać jakiegoś DAPa, który napędzi te Shury?

Czy dam radę znaleźć coś do 500zł (używka) co obsłuży streaming?

Bo chyba większość DAPów może teraz robić za DAC do kompa.

 

Więc jeśli DAC/AMP to jaki?

Jeśli DAP to jaki?

Budżet ca.400-500zł (mogę być używki)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAPa do 500 zł ze streamingiem raczej nie znajdziesz. Shanling M0 służy jako DAP, a obsługę streamingów miałbyś jako odbiornik bluetooth ze smartfona. Nie wiem tylko czy napędzi te shury. Więcej mocy i wyjście zbalansowane ma radsone es100 - gra bardzo fajnie, wg mnie lepiej niż shanling. Nie może być dapem, działa tylko jako odbiornik sygnału z innego źródła (bluetooth albo USB DAC). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegasz w tych Szurach? Powiedz jeszcze że z tym 3 metrowym spiralnym kablem :)

 

A na temat- jak kolega mówi, albo szukaj jakiegoś używanego telefonu z Sabre. Meizu,albo V10 LG.

 

Ja długo używałem Szanlinga m1 przez BT do streamów z telefonu. Bardzo wygodne rozwiązanie. Te Szurki nie są wymagające prądowo. Mocy nie zabraknie. Swoją drogą bardzo fajne słuchawki.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, zdzichon napisał:

Przypomnij mi, jaka jest różnica cenowa między tymi słuchawkami? :P

 

Raptem 2000 zł 😉

Edytowane przez fusserg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W sumie kabel mógłby od razu za skakankę robić w trakcie treningu ;)

A tak serio do muzyki przenośnej tak jak napisałem używam telefonu Redmi Note 7 i do tego po BT słuchawki NuForce BE Sport3 - wszystko działa po aptX'ie i jest wystarczająco do słuchania na rowerze czy podczas zakupów.

 

Opcja z telefonem też jest rozpatrywana - w lipcu kończy mi się jeden z numerów i widzę, że z 'muzycznych' telefonów został tylko LG G7 do wzięcia.

Ciekaw jestem tego jak by zagrały te Shurki na tym LG. Czy nie będzie za sucho i za mocna góra?

 

o, to jest jakiś trop warty sprawdzenia :) dzięki

używałeś Tidala na nim?

 

Ja za swoje SRH440 dałem 160zł, w tym wliczone welurowe pady od Brainwavz :)

 

ps. sorry ale wycielo cytowania... =/ mam nadzieje ze da sie polapac

Edytowane przez Patee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najtańsza opcja z streaminigiem to FiiO M6 tylko że to 700 zł. Ale w jego cenie kupisz też dobrego DAC'a pod telefon. Od samego FiiO masz Q1 MKII za 550zł a nie 700.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności