Skocz do zawartości
  • 0

Samsung galaxy s10 + jakie słuchawki?


patefonik

Pytanie

Dzień dobry.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem tego urządzenia, szukam odpowiednich słuchawek dokanałowych.

Jestem audiofilem starszej daty. Na forum raczej czytam i uczę się niż wypowiadam, gdyż o przenośnym audio wciąż wiem niewiele.

Stacjonarnie od lat używam raczej wyższej klasy głośników i lampowego wzmocnienia, słuchawkowo akg  q702 i Beyerdynamic t5p mk2.

Szukam czegoś przenośnego do telefonu. Przyznam że obfitość rynku sprawia, że jestem zagubiony. 

W muzyce oczekuję emocji, wolę mniej niż za dużo. Najważniejsze dla mnie to wokal, przestrzeń i spójność przekazu. Wyrosłem z wyczynowego wsłuchiwania się w trzeszczący w trzecim rzędzie widowni fotel, ale głosy w chórze lubię rozróżniać.

Słucham wszystkiego od muzyki sakralnej do kraftwerk, od Milesa do Zorna z wyłączeniem rapu, hip hop, i tych wszystkich niezrozumiałych dla mnie gatunków pochodnych których nawet nie potrafię nazwać. 

Co do założeń praktycznych i mierzalnych.

Cena jest ważna, ale nie najważniejsza. Hipotetycznie mógłbym kupić na jakieś raty szczytowe akg, czy beyery, ale chyba mija  się to z celem.  wydaje mi się że do telefonu zakup za powiedzmy 1200 pln będzie wystarczający, ale jeśli warto, to mogę te granice przekroczyć, a jeśli jest coś co spełni moje oczekiwania za 200 PLN to też fajnie. 

Zakładam, że słucham bezpośrednio z telefonu,  bez wzmacniacza i innych urządzeń zewnętrznych, zakupu Dap raczej nie planuję, nie mam jak tego nosić.

Mocno przywiązuje się do rzeczy, kupuję raz a dobrze, oczekuję więc trwałości w skali kilku lat, nie planuję zmiany.

Preferuję renomowanych productcentów, ale pozostałych nie skreślam z definicji.

 Będę słuchał dużo w drodze, oczekuje więc komfortu. Nie lubię sterczących słuchawek typu walec wystający z ucha.

Chciałbym by były izolowane na tyle by nie przeszkadzać innym w tramwaju czy pociągu, ale nie będę w nich pracował przy kowadle czy tokarce.

Oczywiście lubię kupować w dobrej cenie, boje się podróbek bo nie mam wiedzy eksperckiej. 

Mogą być to słuchawki nowe lub używane w bardzo dobrym stanie. 

Nie oczekuję że ktoś wybierze za mnie, chciałbym usłyszeć Wasze sugestie co warto posłuchać na co zwrócić uwagę bo wszystkiego posłuchać się nie da. Mam świadomość że nie osiągnę cudów, ale chciałbym wycisnąć z tego telefonu co się da. Zmiana telefonu nie wchodzi w rachubę że względu na ograniczenia zewnętrzne. 

Gratuluję wszystkim którzy dotrwali do końca tego wpisu i z góry dziękuję za wszelkie sugestie. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Wiele osób chwali połączenie E1 z Shanlingiem M0, więc widocznie masz specyficzny gust (albo bardzo dobrze wiesz czego chcesz ;) ). Radziłbym jednak spróbować kilku modeli na własną rękę. Niestety T5V2 nie słyszałem i ciężko mi się do nich odnieść, ale tak sobie jeszcze teraz pomyślałem, że Oriveti New Primacy mogą przyjemnie zagrać z Samsungiem - nie powinno brakować wypełnienia w dolnych rejestrach, natomiast średnica w tych dokach należy do bardzo przyjemnie podkolorowanych, jest taka "płynna" i bardzo przyjemna. Tutaj masz test: https://www.google.pl/amp/s/gadzetomania.pl/60445,oriveti-new-primacy-sluchawki-premium-w-dobrej-cenie-test%3famp=1

 

A kupić je możesz właśnie w Audeos u Kolegi @Mayster ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Będę nudny - znów polecę aune e1 - miałem przeróżne słuchawki ale z tych jestem szalenie zadowolony zarówno w podróży jak i w domu. Do tego są super uniwersalnie i grają świetnie z każdego źródła. No i fortuny nie kosztują.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Samsunga S10 słyszałem w parze z Andromedami. Generalnie źródło trochę misiowate, z mięsistym dołem, niezłą (jak na telefon) dynamiką. Przeszkadzała mi trochę ściśnięta prezentacja dźwięku, bez rozciągnięcia na górze, ale od telefonu nie można oczekiwać cudów. Jako posiadacz i fan AKG k702 zapytam od razu, czy autor pytania oczekuje podobnej sygnatury od słuchawek dokanałowych podłączonych do S10? Jeżeli tak, to zdecydowanie trzeba będzie szukać chudych i analitycznych słuchawek, bo S10 dosyć mocno ociepla granie. Aune E1 faktycznie mogą być niezłym wyborem sonicznie, natomiast ja nie uznaję innych słuchawek niż Over The Ear i na pewno nie brałbym ich pod uwagę użytkowo. Myślę, że najlepiej będzie podjechać do punktu MP3 Store i posłuchać samemu - w dokach za 1200 zł można znaleźć kilka bardzo fajnych rozwiązań. Od siebie mogę polecić FLC8D - grają bardzo dobrze już z telefonu i mają w zestawie wymienne filtry, które pozwalają dopasować barwę pod swoje preferencje i źródło. 

Możemy też spróbować zasięgnąć pomocy u @Methuselah ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Najner napisał:

Samsunga S10 słyszałem w parze z Andromedami. Generalnie źródło trochę misiowate, z mięsistym dołem, niezłą (jak na telefon) dynamiką. Przeszkadzała mi trochę ściśnięta prezentacja dźwięku, bez rozciągnięcia na górze, ale od telefonu nie można oczekiwać cudów. Jako posiadacz i fan AKG k702 zapytam od razu, czy autor pytania oczekuje podobnej sygnatury od słuchawek dokanałowych podłączonych do S10? Jeżeli tak, to zdecydowanie trzeba będzie szukać chudych i analitycznych słuchawek, bo S10 dosyć mocno ociepla granie. Aune E1 faktycznie mogą być niezłym wyborem sonicznie, natomiast ja nie uznaję innych słuchawek niż Over The Ear i na pewno nie brałbym ich pod uwagę użytkowo. Myślę, że najlepiej będzie podjechać do punktu MP3 Store i posłuchać samemu - w dokach za 1200 zł można znaleźć kilka bardzo fajnych rozwiązań. Od siebie mogę polecić FLC8D - grają bardzo dobrze już z telefonu i mają w zestawie wymienne filtry, które pozwalają dopasować barwę pod swoje preferencje i źródło. 

Możemy też spróbować zasięgnąć pomocy u @Methuselah ;)

 

Aune E1 też można użytkować OTE - prowadnice za kilka złotych i temat zamknięty. Niestety w drugą stronę już się nie da, a jest wiele osób - w tym ja - którzy OTE właśnie nie lubią :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Mayster napisał:

prowadnice za kilka złotych i temat zamknięty.

W moim przypadku akurat nie jest tak różowo, zdecydowanie wolę klasyczne konstrukcje OTE i kombinacje z prowadnicami nie są dla mnie również wygodne. Ale masz rację - być może autor, podobnie jak Ty, woli klasycznie kablem w dół ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Najner

No to tu mnie zaskoczyłeś. Nie wiem czy s10 ma taką samą sekcję audio jak s10+, ale ja odbieram s10+ raczej jak jasny, wręcz szorstki miejscami w górnej średnicy. Dodam że na codzień słucham kolumn z berylowym głośnikiem średnio i wysoko tonowym więc raczej nie mam ucha przyzwyczajonego do koca na górze. Może musi się wygrać to jeszcze świeżynka. Testowałem z t5pv2 sennheiserem cx2,  no i moimi akg.

Co do sygnatury dźwięku bliżej mi teraz chyba do t5v2, akg są bardziej zwiewne, ale brakuje mi w nich wypełnienia w dolnych partia gg wokalu. 

Co do aune to bardzo rozczarowały mniena ostatnim audio show z shanlingami. Spodziewam się że można lepiej...  ale dziękuję za głos. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, espe0 napisał:

Będę nudny - znów polecę aune e1 - miałem przeróżne słuchawki ale z tych jestem szalenie zadowolony zarówno w podróży jak i w domu. Do tego są super uniwersalnie i grają świetnie z każdego źródła. No i fortuny nie kosztują.

Przełączam się do rekomendacji Aune E1. Korzystałem na SGS7e obecnie na SGS8+ i chwalę sobie. S10 nie słyszałem, ale podejrzewam, że charakter dźwięku się nie zmienił znacząco. We wszystkich wymienionych modelach sekcja audio opiera się na chipach Cirrus Logic. Szczególnie lubię to połączenie za stosunkowo bliski pierwszy plan z fajną głębią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Inszy

Tak jak pisałem 1200 wydaje się rozsądna kwotą, jeśli jest propozycja którą jest znacznie lepsza to rozważać będę zwiększenie budżetu. Jak pisałem wolę raz, a dobrze.

@Najner

Wiem że jest chwalony m0 z aune dla tego byłem posłuchać tego zestawu. Była wtedy promocja i liczyłem się z zakupem bo m0 jest tak mały że jeszcze bym go gdzie w kieszeń upchał. Rozczarował mnie, poprosiłem więc o innego dapa, miły pan podłączył chyba chyba m5 Jeszce wtedy jako nowość, lepiej ale to nie to.

Może zbyt wiele wymagam, jak pisałem od zawsze właściwie miałem sprzęt grający powyżej średniej plus dużo muzyki na żywo... 

Czy mam dziwny gust, hmm chyba nie kiedyś sporo doradzałem ludziom przy zakupach i wyborach klocków audio i nigdy takiej opinii nie słyszałem. Lubię prawdziwą, naturalną muzykę z otwartym wokalem (banał) może w wypadku przenośnego audio chciałbym ją nieco złagodzić by dało się słuchać starych  kiepskich nagrań, ale chyba podbarwienia średnicy to nie jest dobra droga. Szybciej poszedłbym na kompromis z góra czy dołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
31 minut temu, patefonik napisał:

Wiem że jest chwalony m0 z aune 

Wiem że jest tu duża grupa zwolenników tego połączenia. Ale szczerze - miałem i stwierdzam że jeśli chciałbym komuś pokazać jak podciąć skrzydła e1 to właśnie puścił bym mu je z m0. Najlepiej będzie jak sam posłuchasz, a e1 grają dobrze podłączone nawet do domofonu. A rozwijają skrzydła z dobrym źródłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na pewno warto spróbować, wielu je chwali A nie kosztują majątku. 

Szczerze to zastanawiałem się na razie teoretycznie nad seenheiserem ie80s i akg n40.

Nie słyszałem jeszcze żadnej z nich. Teraz w promocji w mp3 są true wireless... myślałem bardziej o takich na kablu, ale świat idzie do przodu... ie80s ponoć grają z każdy smartfonem dobrzy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A więc... Aune E1 są dobre, może nawet bardzo dobre, ale można dużo lepiej w zakładanym budżecie. Niemniej to moje zdanie, nie każdy musi się z nim zgadzać. Aune E1 mają uniwersalną, łatwo przyswajalną sygnaturę, która może się wielu podobać. Ja jednak w podanej tu kwocie mam swoich faworytów :)

 

Opcja nr1 - Ikko Oh1. Piękne, lekkie, wygodne, z wymiennym kablem. Brzmienie gładkie, niemęczące, ciepłe ale nieprzesadzone, z podbitym sub-basem, lżejszą resztą tonów niskich... Jest w mojej recenzji na Muzostajni. Szalenie je lubię. Śpię w nich, koszę trawę i tak dalej.

Opcja nr2 - Oriolus Finschi + lepszy kabel. Od powyższych bardziej dosadny, mocniejszy ale też szczegółowy bas (z lepszym kablem oczywiście), świetna średnica i góra. Też jest w recenzji. Mam obecnie z kablem BigAudio na miedzi OCC. CUDO! Spokojnie konkurują z droższymi konstrukcjami i wydatek dodatkowej kasy na kabel jest jak najbardziej uzasadniony.

Opcja nr3 - Nowe Oriveti OH300. Jestem pewienm że na dniach pojawią się pierwsze opinie. Ja na egzemplarz testowy najpewniej będę musiał poczekać nieco. Pytaniem jest tylko, jak bardzo wrażliwe są na jakość źródła.

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć. Mam galaxy note9 ,ktory ma ten sam uklad audio co s10. Mialem sennheiser ie80 w wersji bez s(dałem  siostrze) i mam e1. Senki grały fajnym basem , który można było regulować, ale w najbardziej wywarzonej opcji, gdy bas nie rozlewal się na resztę pasm(tak na 3,5/5) nie graly lepiej niż aune. IE80 względem E1 mają wycofany/bardziej zamulony  wokal, nie maja takiej sceny i graja blizej glowy. E1 graja szersza scena, i są bardziej muzykalne. W wersji ie80s niby cos poprawili ,jednak to dalej dwa razy wyzsza cena. W aune duzy wplyw na granie maja dobrane tipsy. Też miałem shanlinga m0 i według mnie słabo zgrywal sie z aune.

Z Samsungiem z dokow jakie na nim sprawdzalem ,dla mnie najlepiej zgrywaja sie ibasso it04 i dunu dk3001. Obydwie pary grają bardzo dobrym basem( głębszy i szybszy w it04 ,za to pełniejszy w dunu), z szeroką góra(szeszerszą w it04 ,ale bardziej efektowna w dunu) bardzo dobra średnica( Wokal lepszy w it04 , za to w dunu bardziej masywny zwłaszcza meski), jednak nie wykorzystasz ich na maxa z telefonem i nie ma zbytnio sensu doplacac.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Najner

Przeczytałem test orivetti jeśli jest tak jak piszą to jest to chyba to czego szukam.

@Vaiet

Chyba kurczę warto poczekać na te nowe orivetti. nawet jeśli testy będą nie bardzo, to pewnie stare wersje będą w promocji :)

@loke

Bardzo cenne uwagi, dziękuję. Z tego co piszesz ie80 to zupełnie nie moja bajka. I może tak być bo "duże" sennheisery jakoś mnie nigdy nie przekonały. 

 

Tak czytając Wasze typy naszła mnie refleksja, że pomału legendy odchodzą do lamusa. Kilka lat temu było kilku graczy, a reszta daleko za nimi. Teraz to młode wilki przejmują rynek, trudno nawet zapamiętać wszystkie te nowe firmy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, patefonik napisał:

@Najner

Przeczytałem test orivetti jeśli jest tak jak piszą to jest to chyba to czego szukam.

@Vaiet

Chyba kurczę warto poczekać na te nowe orivetti. nawet jeśli testy będą nie bardzo, to pewnie stare wersje będą w promocji :)

@loke

Bardzo cenne uwagi, dziękuję. Z tego co piszesz ie80 to zupełnie nie moja bajka. I może tak być bo "duże" sennheisery jakoś mnie nigdy nie przekonały. 

 

Tak czytając Wasze typy naszła mnie refleksja, że pomału legendy odchodzą do lamusa. Kilka lat temu było kilku graczy, a reszta daleko za nimi. Teraz to młode wilki przejmują rynek, trudno nawet zapamiętać wszystkie te nowe firmy....

Teraz Shitheisser dostaje pod kątem  cena/jakość srogie wciry. Co do OH300, to... cóż ,pojęcia nie mam jak wygląda kwestia z ONP. Musiałbyś uderzyć do dystrybutora marki, @MaysterCi wszystko powie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, patefonik napisał:

Szczerze to zastanawiałem się na razie teoretycznie nad seenheiserem ie80s.

 

Z tymi daj sobie spokój i to jeszcze w parze z s10, który jak piszecie gra ciepło i misiowato. Wyjdzie buła nie do strawienia.;)

Też mam w kolekcji IE80. Obecnie ani ich słuchać, ani je sprzedać ... Leżą i się kurzą. Nie wytrzymują konkurencji z bardziej udanymi i wielokrotnie tańszymi

dokami chi-fi. Też chyba komuś dam.

Myślę, że dobrym pomysłem będzie propozycja @Najnera. Mam z tej serii flc8s, które teraz można kupić za grosze, a z takimi źródłami jak s10

powinny łapać synergię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, chico99 napisał:

 

No ja też ale masz e1, sundarę, co byś zrobił z IE80, skakankę ...:P

Hehe - tak na serio to zawsze chciałem ich posłuchać. Pamiętam że kiedyś zamiast nich kupiłem momentumy iem bo po prostu nie było mnie stać. Podejrzewam że ich brzmienie to odwrotność momentumów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie, decyzja podjęta.

Zdecydowałem się na oriveti new primacy. Kolega @Mayster zaproponował dogodne warunki. Niecierpliwie czekam na przesyłkę. Jak trochę posłucham dam znać jak się sprawuje z s10+.

Zakup w ciemno, ale wszystkie testy i opisy trafiają w to czego szukałem, a niestety szykuje mi się zawodowo mocno absorbujący okres i nie mam jak podjechać posłuchać. 

 

Jeszcze raz dziękuję  wszystkim za wszystkie sugestie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności