Skocz do zawartości

Shanling UP2 - BT 5.0, LDAC, apt-X HD, ES9218P, mikrofon, 11 h


Mayster

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przyszedł do mnie owy sprzęcik, i mam naprawdę pozytywne odczucia. Jak do BTR3 miałem mieszane wrażenia, tak Shanling bardziej przypadł mi do gustu. Według mnie, tego typu sprzęty nie mają jeszcze podejścia do przykładowo SMSL Idea, ale funkcjonalnością na pewno wygrywają. Bluetooth i brak kabli zdecydowanie na +. Ciekawe co pokaże Fiio w BTR5, ale zapowiada się, że tego typu urządzeń będzie coraz więcej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Fajny sprzęt i mam teraz przez niego spory dylemat :) Zastanawiałem się mocno nad zakupem Fiio BTR3, natomiast chyba będę skłaniał się ku Shanling UP2 (BT 5.0... a chcę to parować z Xiaomi Mi9 :) ). Zastanawiam się tylko czy takie rozwiązanie zagra lepiej w parze z Superlux HD381F, czy lepiej zainwestować np. w SoundMagic E11BT/Shanling MW100/Mee Audio X7?

 

PS. Na co dzień stacjonarnie bardzo pasuje mi brzmienie Superlux HD-330 + pady skórkowe od HM5 w połączeniu z FiiO E10k. Odrobinę za dużo basu i lekko wycofana średnica, ale generalnie ten styl bardzo absorbującego grania mi pasuje (rock/metal/proggressive). Szukam czegoś podobnego w wersji z mobilnej :)

Edytowane przez jurcio6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP2 dotarł. Pierwsze wrażenia mega pozytywne, wygląda kozacko, według mnie lepiej niż BTR3.

Niestety ten zgrabny look ma swój minus - przez zaokrąglony front, ciężko będzie nałożyć jakąś folię ochronną, no ale btr3 też jest problematyczny.

Miałem obawy co do kółka, jednak bezpodstawne - steruje się świetnie, szczególnie glośnością.

Zasięg bez zarzutu.

 

Póki co za krótko słucham ale nie wyłapuję dużych różnic między ES100. Radsone jest chyba trochę cieplejszy.

 

Jeszcze mały minus - fajnie gdyby klips był skierowany w drugą stronę, żeby po przypieciu do ubrania wtyczka była skierowana w dół.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy folia jest aż tak szalenie potrzebna, bo ekranu tam jednak nie ma.

 

Z klipsem trafna uwaga, a wystarczy tylko wycięcie z drugiej strony, żeby można było go obracać dowolnie (teraz kółko przeszkadza). Jak ktoś ma trochę zdolności i narzędzi to można to w sumie łatwo wyciąć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szalenie to może nie ale fajnie zachować dobry wygląd urządzenia.
Na moim egzemplarzu już nakleiłem folię

Może pokombinuję z klipsem, bo chyba UP2 zostanie u mnie na dłużej.

Bardzo fajnie gada z Listenami, H6 2nd i E1. Ciekawe jak mu pójdzie z ER3XR.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kordal napisał:

Ja chyba też kupię jakąś najtańszą i dotnę :)

Ostatnio facet w sklepie się upierał że szkło hartowane da się przyciąć nożyczkami. To mu dałem challenge - pan przytnie to kupuje.

...trzy sztuki zniszczył i się poddał. Przeprosił.

Edytowane przez espe0
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, espe0 napisał:

Ostatnio facet w sklepie się upierał że szkło hartowane da się przyciąć nożyczkami. To mi dałem challenge - pan przytnie to kupuje.

...trzy sztuki zniszczył i się poddał. Przeprosił.

Dobrze zrobiłeś 😂 Na szczęście z folią łatwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Im dłużej korzystam z UP2, tym bardziej mi się podoba :D

mam tylko jedno zażalenie, a właściwie prośbę...jak najszybciej aplikację. A jeszcze gdyby była podobna funkcjonalnie do apki Radsone to w ogóle bajka. 

Ze wskaźnikiem baterii trochę padaka, bo raz pokazuje 20%, a chwilę później przeskakuje na 40%...no ale to bardziej wina Androida. 

Pokrętło/przycisk sprawuje się świetnie, 64 stopnie regulacji głośności to również spory atut. 

 

IMG_20190802_101106.jpg

IMG_20190802_094620.jpg

IMG_20190802_094631.jpg

Edytowane przez kordal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy firmware 1.4 dla UP2: 

Changes and fixes:

1. Adjusted volume of voice prompts.

2. Adjusted USB DAC function, fixing problems causing disconnection or power off.

3. Fixed problem causing voice calls to be directed only to left channel.

 

Do pobrania tutaj: http://en.shanling.com/download/64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zip masz instrukcję. Instalujesz program podłączasz przez usb i robisz jak napisane czyli dotąd trzymasz kółko wciśnięte aż zacznie migać niebieski-czerwony. włączasz apkę i aktualizujesz

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Pierwszy powazny kandydat do zdetronizowania ES100.
Tylko jeśli Shanling wysmaży apkę, w innym przypadku ES100 wciąż będzie miał przewagę.
Pozostaje też kwestia ceny ale zakładam, że UP4 będzie droższy niż Radsone.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności